За или против аблацията( забелването) на пениса

  • 3 444
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте мами!Моят син е 7 месеца и до този момент по съвет на GP не съм му правила нищо на патката. Направих си труда и изчетох всичко, което има в библиотеката по темата и в резултат съм още по-объркана. Прави ми впечатление, че мненията от преди 2 години като че ли са в подкрепа, а по-скорошните са против.
А сега конкретно нашият случай: наскоро на сина ми му резнаха юздичката на езика( беше по-къса - предава се по наследство) и по този повод помолих детския хирург да погледне и патката, да си каже мнението. Иначе досега не сме имали никакви проблеми. Той се пробва да забели, детето писна и той каза:"ммм, да - залепила се е.", на което сега  бих отговорила - че това си е е естественото й състояние. И ме изпрати за направление , за да може той да я отлепи. Според него имало болка, но бързо се успокоявали и на тази възраст не оставали никакви спомени. Аз обаче още тогава много се колебаех като видях как изпищя от болка детето. Радвам се, че до този момент поради стечение на обстоятелствата все още нищо не сме му правили. Искрено се надявам с вашата помощ да успея да взема най-правилното решение. След опита на лекаря кожичката на върха беше зачервена и започнах да туширам с риванол и почти се е оправила, но от днес се появи и зачервяване в основата (не е болезнено). Досега не сме имали никакви проблеми, докато го къпех само лекичко издърпвах кожата колкото да мога да измия това, което се е събрало на върха. Определено ме притеснява това зачервяване в основата. След изчетеното в никакъв случай не бих завела детето си за манипулация при лекар. По-малко травмиращо е ако се прави продължително време , за да се даде възможност на кожата да се разтегне.
И така, въпросите ми са  - какво да правя зачервяването в основата и дали да се опитвам да правя някакво забелване, има ли подходяща възраст за това?
Всеки съвет или споделено мнение ще са ми от полза. Моля, пишете ми , защото и аз като всички вас искам да направя най-доброто за сина по възможно най-нетравмиращия  за него начин. Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 696
започнахме да забелваме "патката"  Rolling Eyes много рано, наблюдаващата го тогава лекарка беше на мнение, че това трябва напълно да стане до 6-7 месечна възраст, в противен случай хирургът бил неизбежен. за късмет успяхме да се справим до към 4-5 месец. от около година той го прави сам

# 2
  • Oslo
  • Мнения: 659
"Патката" ми достави 15 минути искрен здравословен смях, благодаря! По темата - и двете ми момчета са със забелени главички на "патките", просто така са ме съветвали лекарите. Не съм сигурна дали е така, но съм чувала, че ако не се направи, в пубертета  първите истински ерекции са много болезнени.

# 3
  • Мнения: 1 547
За "патките" има около 100 тона информация, стига да ползваш търсачката преди да пуснеш тема и да ползваш коректна дума за назоваване на проблема.

Като за начало можеш да погледнеш тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0

По темата ти: не, не съм забелвала и не възнамерявам.

# 4
  • Мнения: 166
Аз съм на мнение,4е нещата трябва да стават по естествен начин.Или с други думи,да не се забелва на такава ранна възраст,освен ако не е належащо.За мен това е един вид отнемане на девственоста при мъжете.Мисля,че с течение на времето той сам ще трябва да се справи с това...
За сега при къпане само придърпвам леко кожичката и измивам насъбралата се мръсотия.Имаме малко отлепване,понеже веднъж понатиснах малко,тогава се беше зачервило,но бързо мина.Не мисля да го водя при хирург поне за сега.
Това е моето лично мнение и нокой не е длъжен да се  съобразява с него  bouquet

# 5
Здравей!
Синът ми беше на 8 месеца, когато ми казаха, че патката трябва де е забели.Тогава започнах няколко вечери подред по-малко да  подръпвам кожичката.След няколко дни рязко я забелих.Потече малко кръв, детето по плака, а след това няколко дни мажех с лидокаин и риванол.Според мен е добре да е забелена, защото може хубаво да се измие и не се събират никакви секрети .

# 6
  • Мнения: 696
За "патките" има около 100 тона информация, стига да ползваш търсачката преди да пуснеш тема и да ползваш коректна дума за назоваване на проблема.

Като за начало можеш да погледнеш тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0


да, ама за патките няма нищо... трябва да има още един подфорум за домашни животни, птици и т.н.

# 7
  • София
  • Мнения: 797
 Какви са тия "патки" бе, хора?! Защо не наричате нещата с истинските им имена? Няма нищо срамно.   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 797
За "патките" има около 100 тона информация, стига да ползваш търсачката преди да пуснеш тема и да ползваш коректна дума за назоваване на проблема.

Като за начало можеш да погледнеш тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0


да, ама за патките няма нищо... трябва да има още един подфорум за домашни животни, птици и т.н.

 Бъчи, изкефи ме! Аз тъкмо писах по другата дублираща се тема.  Laughing

И още нещо - гледаш в заглавието аблация, а вътре патки...................

# 9
ех, какви сте  Grinning- как само се шегувате за думата, която съм използвала - "патка" - ми че то има всякакви наименования, на това малко топче може ли да казвам "пенис" ? Laughing
Съжалявам, че съм дублирала темата, явно не съм се научила да работя добре с търсачката и библиотеката. Непременно ще прочета и другата тема! Все още се надявам за коментари, споделен опит и съвети!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 171
За "патките" има около 100 тона информация, стига да ползваш търсачката преди да пуснеш тема и да ползваш коректна дума за назоваване на проблема.

Като за начало можеш да погледнеш тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0

По темата ти: не, не съм забелвала и не възнамерявам.

 Peace Peace Peace

# 11
  • Мнения: 4 629
Не пипаме пениса на сина ми, по препоръките на няколко педиатри и доста прочетени  неща  Peace

# 12
  • Мнения: 125
С какво да го мажеШ- мисля че е по- добре да попитаШ лекар.
 За zабелването - и двамата съм ги водила да ги zабелват.Големия беШе на 6 м.,малкия на 8 м.Много е болеzнено zа децата и след процедурата и двамата плачеха много около 3 дена ,при пиШкане.Но се радвам че процедирахме така,zаЩото и на двамата им бяха много zатворени и аz едва ли Щях да се справя.
 Тук каzват да не се пипа,до годинка Щяла сама да се отвори.От прочетеното напоследък,zабеляzвам че и в БГ го отричат вече zабелването .
  Трябва сама да си прецениШ.

# 13
  • Мнения: 134
Нашият доктор ни посъветва някъде от 6 месец мисля, че беше, да започнем по-мъничко, без да прилагаме никакъв натиск при къпане леко да  издърпваме кожичката. Може би за около месец (чак и аз се учудих колко бързо стана) и главичката на пениса се показа. Но тази операция извърши мъжа ми - може би затова се получи и толкова лесно  newsm78
За това зачервяване аз лично бих питала лекар.
А и още нещо по темата - в крайна сметка на нашите съпрузи никой не е прилагал такива операции и въпреки всичко, сигурно с малки изключения, при тях всичко е протекло по естествен път. Аз лично не бих причнила на детето си такива болезнени манипулации.

# 14
  • Мнения: 3 575
Бях против ранното забелване - след всичко което изчетох във форума, а и педиатърката ни е на това мнение.
Прилагахме ежедневното придърпване.
Така стана, че при един преглед при педиатърката се отвори изцяло - беше на около 2 год.
Не го боля толкова, но така се стресира детето, че все още не дава друг да му пипа пишлето и се мие сам с 300 зора.

Сега ако имам второ дете ще извърша процедурата докато е още малък, за да не помни и после да няма проблеми, пък лекарите нека си пишат каквото искат....

Общи условия

Активация на акаунт