Баня под душа-кога и как?

  • 1 494
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 589
     Моля,споделете Вашия опит.Кога изхвърлихте легена,малката ваничка и др. подобни и започнахте да използвате душа за тази цел?И най-вече как задържате самото дете под душа?
     Синът ми е почти на 5 год. и още не мога да го науча.Един -два пъти се излъга и влезе под течащата вода,а след това избяга с писъци.Влиза му вода в очите и това е.А мисля,че е достатъчно голям(или бъркам?).Пробвах и друг начин-да си играе с играчка,докато аз го къпя-и това не помогна....

# 1
  • Мнения: 696
от момента, в който можеше да стои прав и да не се клатушка много (не беше проходил дори)

# 2
  • Мнения: 4 629
И синът ми все още го е страх от течащата вода. Отскоро открих, че може да седи в банята до душа на малко столче и да си играе, а аз го поливам с чашки. Така не се плаши от течащата вода, а стои до нея и наблюдава как аз се къпя. Мисля си, че така постепенно ще свикне

# 3
  • Мнения: 46 514
От както проходи горе долу Thinking но понеже сме с вана, само плакненето е под душа, иначе я оставяме да се мята във водата  Laughing
Започнахме толкова рано, заради детенце на наши познати, което го "запознаха" с душа на 2-3 години и изпитваше страх от течаща вода ...

# 4
  • Мнения: 3 367
дъщеря ни не се събира в тез съоржения от около 1/2 година..
седи права и аз я поливам със слушалката;давам и тя са се морки сама и да трие с гъбата..
къпем се понякога заедно,тя седи във ваната и полива разни игра1ки,после се къпе"сама"под душа
ако той контолира положението може да стане-дайте му да държи той слушалката и да си насо1ва сам струята.

# 5
  • Мнения: 1 547
Ами нашите корита и легени се пенсионираха в момента, в който децата се научиха да си стоят стабилно на краката, тоест около първата годинка. Имам планове като станат на 5 изобщо да не присъствам в банята, докато се къпят   Crazy


Според мен трябва да опиташ малко по-настоятелно с използването на душа. Не че ще му стане нещо, ако се къпе в корито, ама прекалено голям ми се види синът ти за тая работа вече...  Thinking

# 6
  • Мнения: 108
Според мен въпросът е в това кога е готово самото дете Голямия до първи клас се дърпаше а малко след това сам реши да пробва  Grinning Забравих да кажа че ползваше ваната

# 7
  • Мнения: 155
Децата свикнаха  като бяха на около 2г и са като жабчета, и да им влезе вода в очите се хилят  Mr. Green. И полудяват за вода, било тя и само от душа. Но видят ли вана направо изпадат в екстаз и се плацикат с часове, нали у дома няма  Simple Smile. Та бих те посъветвала, ако на теб не ти дотежи, да не лишаваш детето от това удоволствие. Още повече че щом сам няма желание би трябвало да му дадеш още време, за да свикне с течащата вода и  да не изпитва страх.

# 8
  • Мнения: 108
Забравих да кажа че използваше ваната но все пак това не е течаща вода Hug

# 9
  • Мнения: 1 589
     Благодаря за отговорите!
Стигнах до извода ,че съм закъсняла доста с нещата! Имаме вана-с това няма проблем-може да стой с часове,ако го оставя.За съжаление нямаме душ-слушалка.Под долната част на душа също стой(чучура Simple Smile.Когато пусна водата от горната част на душа-бяга и пищи....влиза му вода в очите и носа.

# 10
  • Мнения: 3 861
От около година се къпе само под душа...
Коритото е бонус, когато има време и настроение за висене по един час в банята Grinning

# 11
  • Мнения: 824
От момента когато започнаха да стоят стабилно прави -под душа,около1г и 2,3 м

# 12
  • Мнения: 3 537
На две години .

# 13
  • Мнения: 1 364
До 3 години използвахми корито, само изплакването ставаше под душа. Сега се къпим под душа и на Алекс много й харесва. Първо й мия главата. За да не й влиза вода в очите иска малко кърпа. Душа е подвижен и нямаме проблеми.

# 14
  • Мнения: 6 461
От момента когато започнаха да стоят стабилно прави -под душа,около1г и 2,3 м
Peace

Общи условия

Активация на акаунт