Как да съхраня отворена ампула Амикацин?

  • 4 249
  • 19
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Изписаха ни Амикацин, но не инжерции, а ампули за пиене. Една ампула разделена на две през 12 часа. Забравих обаче да попитам след като отворя ампулата как да я съхранявам в хладилник или на стайна Т. ?
Благодаря ви предварително.  Hug

# 1
  • Мнения: X
здравей, какво ви има и защо са ви изписали амикацин? аз до колкото знам в хладилник се съхранява сед отварянето.

# 2
  • Мнения: 2 082
а тези ампули наистина ли стават за пиене-аз не съм чувала,че може така... може отгоре да ги залепиш добре с тиксо-това се сещам в момента и в хладилник.детето още ли е с разстройство

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
здравей, какво ви има и защо са ви изписали амикацин? аз до колкото знам в хладилник се съхранява сед отварянето.

Ами от вчера започна разстройството, което още не е спряло. Тази нощ за един час ака 6-7 пъти.  #Crazy Видях се в чудо и не знаех на кой свят съм. Иначе вчера имахме и повръщане и Т. Днес остана само разстройството. Та, затова сме на Амикацин.
а тези ампули наистина ли стават за пиене-аз не съм чувала,че може така... може отгоре да ги залепиш добре с тиксо-това се сещам в момента и в хладилник.детето още ли е с разстройство

Аз сложих една салфетка и прибрах ампулата в хладилника. Сега ще отида да й лепна тиксо, че ми се струва добра идея.  Peace Ами, изписаха ни ги за пиене - не знам. Така прецени педито тази сутрин.

Благодаря ви момечета!    bouquet

# 4
  • Мнения: 2 082
не съм компетентна ,но при повръщане и разстройство да дават през устата антибиотик ми се вижда странно.аз знам,че ампулите са за инжекции-защо поне не се консултираш с бърди или още някой.

п.п май може-за чревни инфекции да се приема орално,но малко се озадачих.дано се включи и някой друг с мнение

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 10:17 от nano

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Нано, мерси за идеята! Писах на Бърди! Дано може да ми даде съвет!  Praynig

# 6
  • Мнения: 968
Амикацина ми се струва много силен антибиотик за разтройство. Също и на мен ми е странно, че го приемате през устата.  newsm78

# 7
  • Мнения: 2 082
ще ти даде съвет и поне ще каже и за ампулите.сподели ми ,моля те какво е казал за да знам и аз  Rolling Eyes

# 8
Дъщеря ми преди 1 месец беше на инжекции Амикацин 1/2 апула  и педито ми каза, че не може да се съхранява за следващата  доза и се налагаше да отваря ми нова ампула.

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Пействам ви отговора на Бърди!

"Привет,

Най-добрата тактика при този тип вероятно вирусни диарии е да не давате нищо.
Запазвайки нормалното хранене на детето.
Може само леко разреждане с вода на млякото на детето.
Обикновено всичко отзвучава за 2-3 дена.
Не е практика и ние тук не даваме Амикацин за пиене.
Ако детето има диария над 3 дена, или още от началото има кръв или слуз, е добре да се направят посявки, без да чакаме да минат 3 дена. "

  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 082
защо не дадеш на детенце сок от нар ,чай от шипки или други такива за разстройство.най-вероятно е вирус и няма смисъл от лекарства.то явно вече се оправя-щом няма темп. и повръщане...в чая от шипки има много вит.ц и ще му помогне да се възстанови по-бързо-стига да го пие де...

# 11
  • Мнения: 99
Пействам ви отговора на Бърди!

"Привет,

Най-добрата тактика при този тип вероятно вирусни диарии е да не давате нищо.
Запазвайки нормалното хранене на детето.
Може само леко разреждане с вода на млякото на детето.
Обикновено всичко отзвучава за 2-3 дена.
Не е практика и ние тук не даваме Амикацин за пиене.
Ако детето има диария над 3 дена, или още от началото има кръв или слуз, е добре да се направят посявки, без да чакаме да минат 3 дена. "

  bouquet


Позволявам си да пиша опровержение на това "лечение", защото без адекватна диета е сигурно, че детето ще стигне до парентерално хранене. Един от начините за лечение на разтройство е даването на Гентамицин или Амикацин през устата. Така наречената "чаена пауза" се прави в продължение на 12 часа и се дава чай от шипка и Ringer, смесени по равни части. През това време храна не се дава.Диетата е задължителна, след чаената пауза: без сладки неща, без мазнини, без газообразуващи храни, натур. сокове, мляко. Когато има и повръщане, лечението е инжекционно, пак съпроводено с диета.
P.S. Аз съм практикуваща детска сестра от 17 години

# 12
  • Мнения: 420
Преди месец лежахме в болница,заради разтройство и повръщане.Там му слагаха Амикацин венозно,след като ни изписаха трябваше да продължим и му ги слагахме мускулно.Казаха ми ,че след отваряне   ампулата се изхвърля,т.е използва се еднократно.Внимавай да не се обезводни детето,давай му глюкоза  и Хидратин алфа.

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Не исам да взимам отношение по спора, ако така мога да го нарека. Просто благодаря и на двама ви!  Hug  bouquet
Давам чай от шипки и мента, но с малко захар, че иначе не ще да пие. Продължава да пие и глюкоза. Не иска никакви твърди храни освен една бисквита и малко макарани без яца със сирене. Др. днес не е ял. Изпи 170мл. АМ - безлактозно. Дадох и два Хидрасека. За сега е акал 3 пъти - пак разстройство. Дано скоро се оправим!  Praynig Praynig Praynig
Благодаря отново и на др. момичета за подкрепата!   Hug

# 14
  • Мнения: 8 585
Прилагането на чайни "паузи" от много време е изоставена практика.
Основното, което днес се работи е да се стремите детето да не пази никакви диети.
Разбира се леко модифициране на храненето би било нужно, съобразно предпочетанията на детето, но общо взето колкото по-неподходящи храни му давате, толкова повече храни трябва да махате.
Запазването на нормалното хранене, в какъвто обем е възможно, е ключов елемент за бързото възстановяване на децата от остри обикновени диарии и за избягване на вторичните лактазни дефицити и пролонгираните диарии.

Даването на безлактозни млека, специални формули или спиране на кърменето днес се отричат. За голямото болшинство от децата с обикновени вирусни или случайни диарии.

Общи условия

Активация на акаунт