Баница с тиква и орехи

  • 16 533
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
Момичета имам тиква и искам да направя баница с готови кори и орехи.Но досега правените са ми винаги едни сухи и гадни.Моля за сполучлива рецепта.  bouquetБлагодаря предварително!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
По тази рецептата правя и с тиква и е супер.... като извадиш от фурната, покрий с друга тава, да се задуши за кратко и няма и помен от сухота bowuu

# 2
  • Мнения: 386
По тази рецептата правя и с тиква и е супер.... като извадиш от фурната, покрий с друга тава, да се задуши за кратко и няма и помен от сухота bowuu

Morena,благодаря ти!!!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
За нищо....дано ти хареса! Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз прявя баницата по рецепта от майка ми:
1 фини кори
1.5 кг сурова настъргана тиква
1 чаша смлени орехи
Захар
канела
олио или зехтин
На кората наръси обилно тиква, 2 лъжици захар, орехи,  малко канела и малко мазнина. Навий кората и так а със всичките кори. Нареди ги в намазана с мазнина тава и печи. Като извадиш от фурната напръскай с малко вода баницата и я покрий с вестник и отгоре с кърпа, за да не изсъхне докато изстива.
Има и една тънкост с орехите, но така пък става по-суха самата баница : за да не са като сварени орехите, наръси всичко останало без тах върху половината кора, навий я до там, докъдето има от плънката, след което наръси орехите и донавий кората.

Общи условия

Активация на акаунт