зъболекар и бременност

  • 2 226
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравейте на всички , моля Ви дайте ми съвет.
По всяка вероятност имам пулпит , който подлежи на лечение с някаки лекарства , които не са за предпочитане по време на бременност.
Определено много се притеснявам и не знам дали направо да не изкарам зъба, макар , че не е мъдрец.
Моля Ви дайте съвет.
Някой лекувал ли е пулпит през бременноста.
Ще Ви бъда благодарна за всяко мнение!

# 1
  • Мнения: 7 414
ОХ,миличка,не изкарвай така лесно зъбите!Лекаря ли ти каза,че тези лекарства са опасни за бременни?Той ли ти предложи,като алтернатива,ваденето на зъба?
  Аз в началото на бременността отидох на зъболекар с един друг проблем,той първо ме изпрати да си направя снимка,но като разбра ,че съм бременна,веднага ме спря!Каза:никакви снимки до края на 3 месец!Обработи ми зъбчето и венеца с някакво лекарство и болката мина на следващия ден.
  Така че по-принцип зъболекарите трябва да са добре информирани за това,какво да правят в "бременните" ситуации.Нека лекаря прецени.
  Според мен ваденето на зъба трябва да се предприема,когато нямаш абсолютно никакъв друг избор!

# 2
  • Мнения: 1 615
Според зъболекаря и гинеколога ми ваденето на зъб е най-нежелателно през бременността. Аз бях "на щат" при зъболекаря през бременността - състоянието на зъбите ми ужасно се влоши. Ходех всяка седмица по 2 пъти...
Лекувай си зъбите, не се оставяй, че докрая ще стане много зле!!! А като родиш - кое по-напред?!
Но не вади, момиче!!! Ами упойката? А ако нещо се усложни при ваденето? Не рискувай!
Стискам палци!

# 3
  • Мнения: 1 237
На мен ми се наложи вадене на мъдрец с упойка по време на бременността.Зъболекарката знаеше,че съм бременна,но съветът ми е ,ако не е наложително не вади зъба.

# 4
бях в 7 месец когато ми се наложи да лекувам зъб.аз също имах притеснения за това но след като поразпитах разбрах 4е е по добре да се лекува, отколкото да ме боли и да пия лекарства.така 4е понякога трябва да избереш по - малкото зло.Аз ли4но те съветвам ако лекарят ти препоръ4ва да лекуваш зъба - да го направиш. Hug

# 5
  • Мнения: 300
И ма мен по време на бременността ми се поду зъб и страшно ме болеше. Зъболекарят ми каза че може да се лекува, но с по-слаби лекарства, което ще отнеме много време. Така че ми отвори зъба и всяка седмица ми го промиваше и ми сменяше лекарството и така 2 месеца. Накрая всичко се оправи.
Дано всичко при теб мине спокойно, но не избързвай с ваденето на зъб.

# 6
  • Мнения: 1 104
Вади зъба само, ако е супер наложително. Направи консултация с друг лекар.

# 7
  • Мнения: 144
Аз съ6то имах болен зъб и тък ми отказаха всякакво ле4ение,само го по4истиха и ми сложиха временна пломба и веднага след като родих ми го оправиха.не го вади да не съжелява6 един ден!! Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 630
Лекувах пулпит (и то на мъдрец) през беременността. Зъболекарят ми е страхотен и му се доверих, че ще направи всичко по правилния начин  Simple Smile. Не ми е слагал арсен. Извади нервите под упойка. Обясни ми, че е различна от стандартната (не съм сигурна и да не говоря глупости, но мисля, че беше без адреналин). Не беше особено приятно, но то пък кога ли посещението при зъболекар е такова.
Късмет  Peace

# 9
според мен го лекувай, екстракцията е крайна мярка. На мен пък започнаха да ми кървят венците.

# 10
  • Мнения: 300
според мен го лекувай, екстракцията е крайна мярка. На мен пък започнаха да ми кървят венците.
Кървенето на венците по време на бременност е нормално. Вземи си паста за зъби Лакалут. На мен това ми помогна.

# 11
  • Мнения: 174
Аз също лекувах зъб в 5 месец , даже и упойка ми сложиха при вадене на нерва...Адски ме болеше зъба,незнам защо но си мислех че ми расте мъдрец  newsm78 добре че отидох на зъболекар...Оказа се че пулпит зъб се лекува между 4 и 7 месец от бременноста ..преди и след това не е желателно...

# 12
  • Мнения: 163
Полупит не съм лекувала,но за сметка на това направих 7 пломби и 2 коронки.По - повод на лекарствата и аз се притеснявах,но зъболекарката ми каза че количеството им е толкова малко,че едва ли ще се отрази по някакъв начин на бебето.

# 13
  • Мнения: 6 461
Ако няма друг избор и наистина зъбът ти е за вадене тогава..
Направи си консултация ,но мисля ,че няма да имаш проблем да ти лекуват зъб.... Wink

# 14
  • Мнения: 4 806
Опитай се да лекуваш зъба. Ваденето е абсолютно крайна мярка. Както са ти казали - между 4 и  7 месец най-добре. Аз лекувах пулпит в шестия. Задължително предупреждаваш зъболекаря, а преди това трябва да си сигурна, че той е читав.

Общи условия

Активация на акаунт