Диария и "Alfare"???

  • 1 356
  • 12
  •   1
Отговори
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Бебето ми е на 2 месеца.Две седмици вече и повече има диария.
От 5 дена сме на "нестле алфаре",но ефект нулев.Не желае да го яде и стои полугладно.Ужас!
Кажете ми някой ако е опитвал същото мляко при диария за колко време имаше ефект???

# 1
  • Мнения: 2 849
Веднага щях да ти препоръчам компот от дренки ,ама сте много малки .Оризова вода ,пробва ли ?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Посъветвай се с лекар дали не може да дадеш лечебната Хумана против разстройство. На моето дете е помагала, но то беше по-голямо от твоето тогава.
Има мисля и на Милупа мляко или каша (не знам как точно се води), за такива случаи

# 3
  • Мнения: 13
Аз използвах Алфаре поради заболяването да дъщеря ми, използвахме го защото то е разградено на молекули и не се налагаше организма й да разгражда млякото. Беше на същата възраст. Използвахме "Ентерол" на прах - действа веднага и подобрява перисталтиката.

# 4
Ние бяхме в същото положение.Опитаи със Селиа има лечебна храна против диариа (Celia Devlop SRO) деиства много бързо и рехидратира и може да се дава на деца от деня на раждането.

# 5
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Има съмнения при нас за АБКМ,затова милупата и хумана хн не са подходящи.Давах първоначално от Милупа хн 25,около 1 седмица и повече,имаше съвсем лек ефект и до там.Затова сега минахме на хидролизирано.От микробиологията-всичко е чисто,така че ентерола се обезсмисля.
Ние сме си на смесено хранене.Сега докторката казва да спра и кърменето за 3 дена,да видим какво ще стане,което ми е адски мъчително,да гледам детето как остава гладно и реве от гадното алфаре,а кърмата да я хвърлям...Да им се незнае и технологията и чудото,нещастници!Значи белтъка може да го разградят,а вкус някакъв приличен не могат да докарат.Докторката казва,че щяло да свикне детето,но ето вече 5-ти ден яде по ок.50 мл на хранене...Първо давам адаптето,после "десерта"-кърма...Преди диарията първо го кърмех,а после дохранвах с около 70-90 мл...
Оризова вода нямало да подейства,казват.За да не се дехидратира и давам да пие "хидратин алфа"-и тва е гадно та знае ли се...
Въобще,мъкаааа  Sick
Освен пак да давам ентерол да видим...Знам ли вече.Интересува ме ефект от алфарето за колко време се постига,ако някой е давал?
А смекта дали да не пробвам?И по колко?


# 6
  • Мнения: 47 963
ами щом сте с абкм и имаш кърма,кърми бе жена!диарията ако е инфекциозна някаква-ще има находки някакви,но може да е от милупата-тя има ам,и може да е предизвикала алергична реакция с диария,а ако ти спазваш диета-без млечни продукти,можеш да си кърмиш съвсем спокойно(като мен-вече 10 месеца!),и да не се мъчиш с горчилки!при всички случаи според мен (а и според всички неща,които изчетох за абкм),кърменето е най-добро за бебето,да не говорим че при диария също Winkзащото не натоварва стомахчето,лека е,и има доста антитела
аз лично бих си кърмила бебето,защото при диария и почти никакво постъпване на хр вещества и течности,рискуваш да се обезводни
моя син също има абкм,или поне съмнения за такава,но засега е на кърма,по препоръка на гастроентеролог,педиатър и личната ни докторица.не знам защо твоята те е посъветвала да не даваш кърма,но моя съвет е то1но това да правиш,обаче да си на диетка-особено докато бебо е с диария си хапвай  ориз,картофии др запичащи храни,а после просто без мляко и млечни произведения(за да не предаваш кравешкия белтък чрез кърм,ата)

# 7
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Мислата ми е да не излезе пък и непоносимост към лактозата...Защото при това положение наистина би трябвало без кърма,за разлика от АБКМ.От кога може да се направи тест някакъв има ли,аджаба,алергия и към какво???А Милупата я давах вече при налично разстройство,уж да сгъсти.
И какво сега,няма ли кой да сподели за ефекта от алфарето???

# 8
  • София
  • Мнения: 6 360
Куки, сега виждам темата.

1. взета ли е проба от изпражненията и занесена ли е за микробиологично изследване? за да отпадне вариант чревна инфекция.
2. има ли слуз, кървави жилки в изпражненията? това е характерно за АБКМ и се проявава при около 40-50%  от случаите.
3. ако е лактозна непоносимост, чела съм, че изпражненията са пенести, зелени и с кисела миризма.
4. кожни прояви има ли?
5. Алфарето чувам, че било гадно на вкус. аз нямам опит с друго, освен с Фризопеп, но съм чела от майки, че Фризопеп имал най-поносим вкус от хидролизираните млека. освен това, Алфарето е и с 10 лева по-скъпо почти. защо баш него ви изписаха?

когато предписаха на Мартин Фризопеп, отначало 3 дни ядеше половината на обичайното си количество. постепенно свикна и си го прояде.

ако диарията е от АБКМ, би следвало още след няколко дни да има подобрение, но не е задължително. щом додаваш кърма - никакви млечни продукти. нищо, съдържащо мляко. никакво телешко. това за твоята диета.

В България отричат ползата от кръвния тест за доказване на такава алергия при прекалено малки бебета. действа се по метода на изключването.

друго в момента не се сещам, питай...

# 9
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Ето какво:
1.Микробиологията е чиста като сълза.
Няма и признаци за някакъв вирус.
2.Кървави жилки няма,слуз също по моя преценка  Thinking .
3.И аз го четох това,обаче определението беше "зеленикави"-знам ли...,а миризмата е гадна като на алфарето,и,когато я хвана "в крачка"съм забелязвала някакви 1-2 балончета в акото,иначе обикновено всичко е попило в памперса и виждам само боята.Днес ходихме на поредната консултация ,обаче за късмет нямаше ако в памперса,пфууу!Що ли не взех стария да го покажа  #Cussing out .
4. Кожни прояви-имаше обрив по бузките точно няколко дни преди да започне диарията.Ситни пъпчици ,които в последствие оформиха сухи участъци .Имаше и обрив около вратлето и раменцата,но това го отдавам на една рошава дреха.
Мазахме 3 пъти с "Елоком" и се махнаха.
5.Не знам защо толкова му е фенка докторицата на това "Алфаре",тя и с "НАН ХА"- то беше безкомпромисна,въпреки моите протести.Цената е ужасна,но най-най -гадното е да гледам детето как се гърчи от отврат при вкуса му и остава гладно.. Sick
Ходих при няколко все добри и уважавани докторя,е как пък един с един нямаше на едно мнение,ужас!Предполагат алергия,но единия казва само алфаре и никаква кърма да видим какво ще стане  #Crazy ,другия казва лечебна милупа или хумана въпреки всичко и после соево мляко и това заедно с кърма...
Четох тука за една доцент Маринова се казва май,само там не съм ходила.
Оплетох се вече от толкова различни мнения ,но да не объркам и детето.Засега оставаме няколко дни още на алфарето и после ще видим.
Добрата новина е че въпреки всичко си наддаваме добре.
Между другото,имам една опаковка "Лефакс".Ако някой търси да си купи,да пише на лични.


# 10
  • София
  • Мнения: 15 216
Местя темата по молба на авторката.

# 11
  • София
  • Мнения: 8 276
Ние сме на 1г11м и ефекта от алфарето бе, че отказа да го пие ... тоз', който го е измислил трябва да го накарат да изпие една кутия ужасно е на вкус , горките малчовци

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Куки дано тук ти помогнат но определено май в здравословния ще е най-добре
Тук обикновено проблемите са от друго естество
иначе като те чета - може да е алергия - това със сухите участъци по коата е типично обикновено за алергиите - нещо като лишеи. Плюс диарията определено се зачита за алергия.
СЪжалявам, че нищо съществено не казвам. Дано майки на алергични деца влезната да кажат дали твоя случай им 4м4рише4 на алергия или не
Дано преборите дрискането, че е много гадно.

Общи условия

Активация на акаунт