Depakin- vliqnie varhu organizma i po-to4no cherniq drob

  • 1 535
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Zdraveite, za prav pat pisha v tozi forum, no prochetoh tolkova mnogo polezni neshta,che se pristrashih i az da popitam.
Sinat mi e na 4,5 meseca, beshe na 30 dena,kogato napravi garch,v parviq moment ne mojahme da razberem kakvo tochno e,zashtoto prosto svivashe rachichka i tq zapochvashe da trepka,sled den se vkluchiha ednoto oko i ustata.Lejahme v bolnica,diagnozata ni e Epilepsiq.Ot kakvo se poqvi li-nikoi ne znae.
Ta po-sashtestvo - izpisaha ni DEpakin i sega sled 3 mesechno piene trqbvashe da napravim kontrolni testove za ASAT i ALAT.ALATA ni e v norma, no ASATA ni e 2.5pati nad normata.
AKo nqkoi e minal po tozi pat i mu se sluchilo tova molq da spodeli s men, za da se pouspokoq malko.
predvaritelno vi blagodarq

# 1
  • Мнения: 380
Здравей, моят син също е с такава диагноза и пием  в момента Депакин хроно 500 мл, честно казано не успях много да разбера тези тестове които сте правили какви са , / по специално тези наименования alat  и  asat/  Н ие правим ЕЕГ на главичката моляте опиши ми ги какво представляват.

# 2
  • Мнения: 4
Tezi izsledvaniq se pravqt periodichno, za da se nabludava nasitenostta na organizma sas sirop. Tai kato siropa moje, a i v povecheto sluchai okazva vliqnie i na cherniq drob, za tova nashiq lekuvasht lekar ni kaza, che na 3meseca trqbva da se vzema krav i da se izsledva.ASAT i ALAt sa izlsedvaniq,koito se pravqt na cherniq drob, te pokazvat kakvo e sastoqnieto na drobcheto.EEG pravim i nie predi vseki kontrolen pregled.

# 3
  • Мнения: 380
А той какво казва за тези резултати , имате ли основание да се притеснявате, И друго направление за тези тестове издават ли се и от кого да искам ние сме на лекарства от много години а такива тестове просто аз нямам спомен да са му правени,

# 4
  • Мнения: 4
Ami lekuvashtiq ni doktor kaza da gi povtorim drugata sedmica za vseki sluchai da ne bi da sa obarkali neshto.Ako rezultatite sa sashtite da mu se obadq i vednaga da otidem na pregled.Na ASATA dopustimite granici sa 37,  a nashiqt e 98 i toi kaza, che vaobshte ne trqbva da minavame 100.Ne znam dali ima mqsto za pritesnenie,no az sam maika normalno e da se trevoja.Doktora kaza,che shte smenim le4enieto sigurno.
Izsledvaniqta sa bezplatni t.e. pediatarkata trqbva da vi dade napravlenie i si haresvate laboratoriq i gi pravite.
Mnogo stranno,che ne ste gi pravili do sega,a nas ni karat na 3-q mesec.

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Каква е дозировката?
Аз давах депакин повече от година.
Спрях го въпреки мнението на лекарите.

По едно време давах депакин и ламиктал.
Сега остана само ламиктала и според това, което виждам е по-добре.

П.П. Виж форума "деца с увреждания"...знам че звучи страшно, но там има голяма тема за епилепсията и може да ти е полезна.

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 14:05 от Reza

# 6
  • Мнения: 4
Davam mu sutrin i obed po 1ml, a ve4er 2ml. DOktora kaza da zapo4nem taka, spored kilogramite mu. Ne mu e korigiral dozata skoro,za6toto nqmashe apetit i 1 mesec ne naddade vaobshte, ne iskashe da qde poveche ot 70ml.
Moi bratovched e pisal dokturantura za Depakina i mi kaza da ne gledam stranichnite efekti,polzite sa poveche i osnovnoto e, 4e shte e samo malko poveche sanliv, v redki sluchai vliqel varhu cherniq drob, a sega tezi rezultati me pobarkaha.
P.P. Mersi za saveta - sega shte pogledna temata vav foruma

# 7
Здравейте момичета. Аз също имам такъв проблем с моят син. Той получи епилепсия на 11 год. както си спи в леглото. Лекарите го отдадоха на пуберитета. След 2-я гърч започнахме лечение  също с Депакин хроно от 300 мг. Вече 2 год. правим задължителни изследвания на кръвта както martereza, но на 6 месеца.Към последното беше вкл. и Скенер. А относно запитването за направление/за ЕЕГ,Скенер и кръв/, на нас ни го дава лекуващия лекар, а не джипито или т.н. личен лекар/ в сл.- педиатър/. За съжаление може би, за разлика от малките деца, на сина ми въобще не му действа приспивателно, или ако го успокоява по някакъв начин, то аз не мога да го разбера. Има енергия за трима-наричат я  пу-бер-тет. Joy

# 8
  • Мнения: 313
АЛАТ и АСАТ са изследвания на чернодробни ензими, които не отразяват натрупването на Натриевия Валпроат, а моментното състояние на черния дроб. При нас АЛАТ и АСАТ правихме вески месец.

Освен АЛАТ и АСАТ е добре да си направите и изследване за натрупване на активното вещество в организма - то е различно и се прави отделно от АЛАТ и АСАТ. На моя син му правихме на 6тия месец след като почна да пие Депакин.

А след 8мия месец, когато показателите в три поредни месеца не се променяха и беше известно от 6тия месец, че няма голямо натрупване на веществото в организма, спряхме с тези изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт