фоликулометрия

  • 2 458
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
след като имам нисък инхибин и диагноза- недостатъчен яичников резерв,се усъмниха в поликистоза ...
През това време аз си плювам в may be baby и на 6 ден отМЦ виждам папрати.След обяд тичам на фоликулометрия и се видяха 2 фоликула в десен яичник
17-17 мм и 15-16мм , лигавица 10мм.Решаваме че има много ранна овулация и отивам пак на 8 ден да видим какво става.На 8 ден доминантния 20-17мм по-малкия
май се е пукнал защото го измерихме 12-13 мм,лигавица -13 мм.
Така сега става интересно: на 10 ден тичам пак -доминантен си седи 20-20 мм кръгъл като топка и хубав ,онзи малкия е някакви си 10 мм и забележете лигавица- 8 мм от типМ като предишният път отиваше към S2 .Така питам гинеколога как така,а той ми отговаря че май от естрадиола ,Утре ща бъде 12 ден и мисля да го пусна да видя как е.Вие как мислите на какво може да се дължи това?Има ли някой на който му се е случвало такова нещо и какво ви казаха?Аз вече съвсем се обърках

# 1
  • Мнения: 2 381
Какво да е станало от естрадиола? Той показва дали е зряла яйцеклетката или не. Колко ти е естрадиола след като е намесил този хормон?
Лигавицата на матката не трябва ли да е тип М ?

# 2
Утре ща го изследвам ,понеже днес съм 24 часа на работа и няма как.Лигавицата беще 13 мм и тип S1-S2,а сега е 8мм и е тип М.Според този доктор,на който аз не се доверявам много ,но е единствения в града с вагинален видеозон,,лигавицата е първо тип М и след това става S1-S2.Не разбрах и как така е станала по-малка.Възможно ли е той да се е объркал и да не е измерил правилно и определил типа?

# 3
  • Мнения: 2 381
От тази тема- прочети мнението на Мели, разбирам, че типа трябва да е точно М  Rolling Eyes

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6011.0;all

Обясниха ми, че ако натката направи кoнтракция по време на замерването е възможно да даде грешен резултат.

Общи условия

Активация на акаунт