Намалели околоплодни води

  • 2 266
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 405
Момичета, не работи търсачката, затова пускам тема.
Днес влизам в осмия месец. Доктора каза, че все още има достатъчно околоплодни води, но са редуцирани. И плацентата е с ранни белези на стареене.
Всичко все още е в рамките на нормалното.
Ще съм благодарна, ако тези, които са имали подобно редуциране на околоплодните води да споделят как са се развили събитията.

 Hug

# 1
  • по света
  • Мнения: 1 587
При мен беше така, и родих във втората седмица от деветия месец от самосебе си.Но ако намалееха  до някакъв праг,щяха да предизвикат раждане.Дано всичко да мине добре Peace

# 2
  • Мнения: 132
АЗ СЪЩО ИМАХ ТОЗИ ПРОБЛЕМ НО НЕ САМ ПРАВИЛА НИЩТО СПЕЦИАЛНО И НЕЩАТА СЕ ОПРАВИХА  НО ТРЯБВА ДА ТЕ СЛЕДИ ГЕНЕКОЛОГА ТИ НА ВИДЕОЗОН ПО ЧЕСТО МЕН МЕ ГЛЕДАХА ВСЯКА СЕДМИЦА. РОДИХ В 36 СЕДМИЦА А БЕБЕТО ТЕЖЕШЕ 3.450КГ.

# 3
  • Мнения: 1 615
И аз бях така, и лекарката ми беше казала, вляза ли в 9-я, багажа ми за родилното да е до вратата. Беше сигурно, че ще родя по-рано. Но не би. Няколко дни преди термина ме прегледа и рече, че не лошо вече да ме наблюдава на място. Но беше петък и аз отказах, затова ме викна в понеделник да ми направи запис. Всичко беше ОК, въпреки силно намалелите води и "зеленясването" на плацентата. Все едно, на следващия ден вече ме приеха и на по-следващия (в деня на термина) рано зарана ми предизвикаха раждане. Лекарката каза, че повече нито ден повече не смее да ме чака. Много насила родих, което не беше много приятно, дажи хич, ама... Всичко си беше наред с детето - само беше с белези на преносено, при това различими само от лекар. Което не е нищо страшно, имай предвид.
Брат ми е много по-малък от мен и идеално си го спомням как изглеждаше преносен с повече от 10 дни. Никой от познатите признаци не можах да различа при моето бебе. И при брат ми нямаше проблеми, свързани с преносването, въпреки много дни. Само видът му беше малко смотан Wink Иначе, при преносване се увеличават рани рискове и затова не е желателно.
Колкото до това псевдо-преносване, което имах аз, и което може да се получи при теб, после педиатърката ми обясни, че просто се случвало бебето да съзрее по-бързо. Нямало нищо странно или тревожно. И да чукам на дърво, засега думите й се потвърждават! И детето продължава да "съзрява" малко по-бързо от връстниците си и до ден днешен, с което не искам да кажа, че това е правило. Просто констатация.
Леко раждане и ще чакаме да се похвалиш!

# 4
  • Мнения: 3 405
Благодаря, момичета. Трябва и много вода да пия.
Оказва се, че има връзка между количеството приемана вода и количеството на оклоплодната течност.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Вярно, наистина има връзка пиенето на много вода. Иначе не се притеснявай, така както са намалели, така може и в норма да станат. Аз като лежах в болницата ме гледаха всяка седмица на ехограф - водите ми всеки път бяха различно - ту намалели, ту в норма.

# 6
  • Мнения: 3 405
Доцента каза, че може да се наложи секцио. По-рано от термина, ако бебо не си реши да се ражда.

Общи условия

Активация на акаунт