За противоменингитната ваксина

  • 3 154
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 932
Слагали ли сте това удоволствие на децата си? Знам, че се слага на 2 пъти ако детето е < от една година и един път след това, вие на кой вариант се доверихте?
На каква фирма и цена попаднахте?

# 1
  • Мнения: 1 038
На нас ни я биха еднократно на 1.6м.Фирмата не помня. Embarassed

# 2
  • Мнения: 2 452
Ако ще идваш в Канада, тук е задължителна и се слага на 2м, 4м и след това след една година (ако става въпрос за HIB),така че защо не изчакаш?

# 3
  • Мнения: 3 932
А дали има шанс това че не му е поставена досега да е проблем за записване в детска градина??

# 4
  • Мнения: 1 581
На нас ни сложиха Hib и MenC, тук са задължителни и ни ги сложиха, след като дойдохме, не са ни искали да ги имаме от България.

# 5
  • Мнения: 18 542
Не.
Нашата педиатърка каза, че риска от усложнения след нея е по-голям, отколкото вероятността да се зарази и че тя на нейното дете не би сложила и аз се отказах.

# 6
  • Мнения: 4 414
Цитат на: cheta
Не.
Нашата педиатърка каза, че риска от усложнения след нея е по-голям, отколкото вероятността да се зарази и че тя на нейното дете не би сложила и аз се отказах.

ох, и нашата педиатърка така каза и аз не сложих, ама сега си мисля, че сбърках Confused

# 7
  • Мнения: 3 932
А нашата ни я препоръчва горещо?
Ти защо съжаляваш??

# 8
  • Мнения: 694
Сложих я на малката. Едната я биха на 9м., а другата на 12м. все беше болна и едвам уцелих тези два пъти, за да я сложат. Усложнения не е имало нито висока Т. нито нещо друго. Не съжелявам, че я бихме. Нашата педиатърка  завежда детското в Шейново и двете ръце си залага за тази ваксина и какво значи чи не се препоръчва щом в чужбина е задължителна. Все ние сме на криво. И тук съвсем скоро ще я вкарат в задължителните.

# 9
  • Мнения: 430
Цитат на: cheta
Не.
Нашата педиатърка каза, че риска от усложнения след нея е по-голям, отколкото вероятността да се зарази и че тя на нейното дете не би сложила и аз се отказах.


Това педиатрите са голямо зло! Нашата пък освен, че я препоръча, каза че страничните нежелани реакции са по-малко вероятни от която и да е друга бебешка ваксина. А относно последствията от бактериален менингит .... настръхва ми косата. Аз сложих на Маги и я понесе ОК. Струваше около 20 лв. и се казва ACT HIB, но фирмата не помня.

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Act Hib e на Aventis Pasteur.
След 7.12.2004 вече трябва отново да е в аптечна мрежа, имаше проблем преди това с доставките.

Не е в задължителния имнуниз. календар на БГ, защото не я поема Здравната каса, не за друго. Малко по на запад от БГ е задължителна.

Не съм се поколебала нито за миг да я сложа на детето си.
И изобщо всички задължителни и пожелателни ваксини (като в това число Не включвам великото безумие противогрипна ваксина) слагам на детето си, откъде да знам един ден в кой район на света може да живее и при какви условия.

но това е мое частно мнение, никого не ангажирам.

# 11
# 12
  • София
  • Мнения: 13 200
Да, сложих я! Нашата беше на 3 приема. След 6 месец, след 1 г. и сега трябваше да сложим третата, но тя е все болна и ще я отложим! Аз лично не се колебах!

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Сложихме Act Hib когато Иво беше на 1г. и 1м. Така ни препоръча педиатърката ни. Нямаше никакви странични реакции. Доволна съм, че я сложихме. Цената беше малко под 20лв.-не си спомням точно.

# 14
  • Мнения: 218
Мами един въпрос по темата.Не разбрах , защо едната е еднократна, а другата на няколко приема?На нас ни казаха че е еднократно.Имали разлика между двете?

Общи условия

Активация на акаунт