помощ! връзват се към телефона ни, и - познавате ли тези кодове?

  • 1 424
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 988
Не знам дали темата е за тук, имам спешна нужда от помощ. Почти съм сигурна че някой се връзва към телефона ни и труп асметка, в октомврийската ни сметка има разговори с петнайсетина непознати за нас номера. Звъняхме вБТК - процедурата е - писмо-жалба до клона им в Плевен(!)((ние сме от София) на което те отговарят до един месец... А ноемврийската сметка още не е дошла, изправя ми се косата...

Можете ли да ме ориентирате, на кои квартали в София са тези начални кодове, т.е. първите три цифри:
942.... 945.... 920.... 951.... 956.... 987.... 981.... 855.... 851....
А това чудо - 489.... ! било "други фиксирани мрежи", коя мрежа е това, за пръв път го виждам?!
Изобщо има ли начин по един телефон да се разбере кой е абонатът?
Питам защото си напъваме главите евентуално да се сетим възможно ли е изобщо да сме звънели ние и да не се сещаме на кого, макар че е почти изключено. С някои от тези начални цифри има по няколко номера , общо петнайсетина които нищо не ни говорят  Sad

Дайте също акъл моля ви, как да разберем дали наистина се е вързал някой, и какво да правим, защото докато чакаме да дойде човек от БТК ще минат между месец и два, това са още три сметки в нашия случай ...

# 1
  • Мнения: 90
945 Суха река, Подуене, 981 Центъра, 0489 Мобиком

# 2
  • Мнения: 766
951 - също е в центъра.
А защо трябва да пускате исмо-жалба до клона им в Плевен Shocked Shocked Shocked

# 3
  • Мнения: 988
951 - също е в центъра.
А защо трябва да пускате исмо-жалба до клона им в Плевен Shocked Shocked Shocked

А кажи де! До там - там бил отдела за работа с клиенти  Sad

# 4
  • Мнения: 46 477
951 - също е в центъра.
А защо трябва да пускате исмо-жалба до клона им в Плевен Shocked Shocked Shocked

А кажи де! До там - там бил отдела за работа с клиенти  Sad

Кой ти каза това  Rolling Eyes

Да ти кажа, преди години и ние се съмнявахме, а се оказа, че точно ние сме си ги навъртяли (тогава живеехме 4 човека и всеки отричаше, но накрая направихме разкритието  Mr. Green), така, че нищо не е ясно  Laughing

# 5
  • Мнения: 431
Не виждам какво ще ти помогне да знаеш кои кодове къде са. newsm78 По-скоро на ваше място бих напъвала по-нахално да извършат проверката по-бързо, и бих се информирала, дали няма някакъв начин временно да си изключа телефона до изясняване на ситуацията. Изисквай повече информация от служителите - как в Плевен, защо в Плевен, как да стане по-бързо. Предполагам, че си изключила вероятността някой от вас да прави тези сметки - деца в пубертет, тъщи, свекърви, детегледачки...

# 6
  • Мнения: 313

Мобиком не е "други фиксирани мрежи"...489 е VoIP мрежа, най-вероятно Орбител.

# 7
  • Мнения: 35 949
да не е случайно натиснато ... макар, че едва ли
моята щерка /дребната/ ми беше навъртяла една сметчица от разни трицифрени номера, но знам, че аз съм си виновна

# 8
  • София
  • Мнения: 639
956 e в района на Овча купел, а за другите нямам информация

# 9
  • под тепетата
  • Мнения: 149
И в нашата сметка от няколко месеца насам все има няколко непознати нам номера, които със сигурност не сме избирали. Интересното е, че с тях е говорено все в последните дни на месеца и когато свършва единият разговор, другият започва секунди след него, все едно не съм мърдала от телефона и щом затворя съм набирала веднага другия номер. Нас това реално не ни натоварва сметката, защото влизаме в безплатните импулси - почти не ползваме вече домашния телефон - но пък е дразнещо, това си е очевидна лъжа и злоупотреба. Явно в края на месеца такива като нас  с ниски сметки приютяват неплатените разговори на вътрешни хора. Но във вашия случай е направо нагло, да трябва да се плащат чужди разговори! Не оставяй нещата така, ако може временно изключете набирането на телефони с 0 отпред, поне да не ви изненадат с извънградски разговори или пък с мобилни.

# 10
  • Мнения: 349
942-е около Лъвов мост
945-Суха река
920-?
951-Център
956-Овча Купел
987-идеален център-витошка,народно събрание
981-идеален център ,раковска,попа
855-Павлово
851-Център,руски паметник

# 11
  • София
  • Мнения: 11 114
942-е около Лъвов мост
945-Суха река
920-?
951-Център
956-Овча Купел
987-идеален център-витошка,народно събрание
981-идеален център ,раковска,попа
855-Павлово
851-Център,руски паметник


920- Света троица, около Димитър Петков

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако телефонът ви е безжичен, възможно е някой съсед неволно да улавя честотата му. Но това като вероятност е много малка, почти невъзможно, но все пак разсъждавам само теоретично.
Имах колежка с такъв проблем. От БТК нещо я увъртаха. Тя е с две големи деца и не можеше да им хваща много вяра. Започна да си записва номерата, точен час и продължителност на разговорите си. На себе си успя да докаже, че БТК я мамят, но на тях не успя. Резултатът беше - приключи отношенията си с некоректните - БТК.

# 13
  • Мнения: 1 150
942-е около Лъвов мост
945-Суха река
920-?
951-Център
956-Овча Купел
987-идеален център-витошка,народно събрание
981-идеален център ,раковска,попа
855-Павлово
851-Център,руски паметник


920- Света троица, около Димитър Петков

Не само.
Кр. Поляна, Западен парк, Разсадника, Гевгелийски, Зоните - с 920  започват доста от старите номера 20,21,22...

# 14
  • Мнения: 3 323
489 - IP телефония. На цената на един БТК разговор.

Общи условия

Активация на акаунт