ЗА КЪРМАТА

  • 2 817
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 857
Здравейте,
Много ми е интересно колко процента от жените имат кърма,защото скоро една приятелка, която роди нямаше и се беше притеснила, а лекаря и я успокоил,че вече повече от половината жени нямали и не кърмели.Дали е възможно процента да е толкова голям?? newsm78  newsm12

# 1
  • Мнения: 2 956
Гласувах с втора опция...имах около 1 седмица  Sad

# 2
  • Мнения: 6 461
Когато родих голямото си дете кърмата ми започна да слиза след петия ден от раждането .Минахме на смесено хранене .И след месец вече нямах кърма.Отдавам го на стреса при раждане .Родих  с форцепс.Беше наложителен и животоспасяващ за детето.
Малкото си дете го родих бързо и без усложнения.Кърмих 8 месеца.Можех и повече ,но бебчо се отби сам.... Simple Smile

# 3
  • Мнения: 481
Има доста начини да се стимулира лактацията.  Не вярвам процентът на нямащи кърма да е голям.  По-скоро тези, които не искат да кърмят или са се отказали при първата трудност са повечко.
П.с. Аз все още кърмя - 9 м.

# 4
  • Мнения: 2 309
Гласувах с последната опция, при положение, че според мен не е правилно зададена анкетата - в минало време и само до 6 месеца /бебето ми е на 8 месеца/.

С риск много майки сега да подскочат, едно не ми е ясно как така изчезва тази кърма или изобщо не се появява newsm78 не ми се захваща поредния спор за липсата на минимално желание у майките да кърмят бебатата си, блъскат ги с АМ и се чудят защо им намалява кърмата. А щом и лекарите вече "успокояват" жените, че е нормално да нямат кърма, значи е съвсем несериозно отношението.

# 5
  • Мнения: 7 803
и под 3 месеца няма  Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 46 510
Всички (почти) имат, но благодарение на усилията на българските педиатри, бързо свършва ...

# 7
  • Мнения: 4 362
Имах,но не кърмих умишлено

# 8
  • Мнения: 1 448
Кърмих 5 месеца   Tired

# 9
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Не гласувах, защото все още кърмя, може и такава опция да се сложи. Надявам се да кърмя поне до годинка. Иначе кърмата ми е малко, дохранвам с АМ, което не ме е отказало да кърмя, а докторката ни ме насърчава да кърмя. Който не се е сблъсквал с проблема да има малко кърма и не може даго повярва. Правя всичко възможно да поддържам кърмата си, кърмя, но пак не е достатъчно, факт е обаче, че намалих дажбата от АМ и давам повече кърма. Който не се е сблъскал лично с някакъв проблем е готов да упреква, обвинява и да дава компетентни мнения.

# 10
  • Мнения: 1 341


С риск много майки сега да подскочат, едно не ми е ясно как така изчезва тази кърма или изобщо не се появява newsm78 не ми се захваща поредния спор за липсата на минимално желание у майките да кърмят бебатата си, блъскат ги с АМ и се чудят защо им намалява кърмата. А щом и лекарите вече "успокояват" жените, че е нормално да нямат кърма, значи е съвсем несериозно отношението.
Подкрепям  Peace
И бих добавила,че ако мамата пуснала темата хвърли едно око на Кърмаческия подфорум ще разбере,че много малко жени "НЯМАТ КЪРМА"  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 821
едва ли всички съществуващи майки пишат тук, за да се направи процентно проучване на кърмещите...
кърмих до над 6 месеца... Mr. Green

И бих добавила,че ако мамата пуснала темата хвърли едно око на Кърмаческия подфорум ще разбере,че много малко жени "НЯМАТ КЪРМА"  Laughing

и без това там й е мястото на тази тема Grinning

# 12
  • Мнения: 509
Имах,но не кърмих умишлено.

# 13
  • Мнения: 1 146
Все още кърмя.

# 14
  • Мнения: 372
все още кърмя

Общи условия

Активация на акаунт