Приспиване на ръце-докога?

  • 1 956
  • 50
  •   1
Отговори
Здравейте мами, имам голям проблем с моя 10 мес син-не може да заспива ако не го приспа на ръце.Тъкмо го бях понаучила да заспива сам и започнаха да го тормозят зъбките, сега пък освен тях май и вече е свикнал да заспива така и аз оставам без ръце,без нерви.Когато се опитам да го оставя сам се започва един неистов рев и като отида да го видя той целия е зачервен,в сополи,в сълзи и естествено ми дожалява и айде пак на ръце... Моля ви дайте съвет как приспивате вашите деца и как сте ги оттучили най-вече от ръцете....

# 1
  • Мнения: 140
Оф,и при нас се заражда същия проблем SadЗаписвам се да следя темата.

# 2
  • Мнения: 5 790
Приспивам я на ръце все още. Не виждам смисъл да си тормозя детето да спи само, при положение, че не се чувства комфортно. Едва ли ще заспива на ръце като стане първи клас, така че, въобще не ме притеснява, че губя малко повече време за нейния сън. А пък и така мога да я гушкам повече  Hug

# 3
  • Мнения: 7 723
Аууу-сетих се извъднъж за голямата ми дъщеря. Това е периода, който всячески се мъча да изтрия от спомените си. Друсала съм я на ръце до към 2 и половина години, по 40 минути докато заспи и през цялото време пеех "Зайченцето бяло" #Crazy #Silly
Спокойно, идва и момента, в който и това преминава. Дано при вас да е по- скоро Peace

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Никой да не ме яде първо моля! Simple Smile
До изписването от болницата.
Ако е станало вече - стискай зъби и му обясни бавно и внимателно какво и защо правиш - голямо детенце е вече на 10 месеца и си те рабира идеално ако сте си говорили повече.
и стискаш зъби и оставяш - за 5 мин., после за 10....
брат ми така е изцерен. моето дете не му създадохме такъв навик и не ми се е налагало. Гушкахме го буден повечко и после заспиваше сам.
Като го съжалиш пак си го гушни, даже преди да се зачерви го гушни, като заплаче, успокой го и пак обясни и остави. Ще се изненадаш как действа. Това съм го правила когато се опитваше да си проси приспиване. И е работило и при силнни болки дори. Успех!

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 00:07 от арт мама

# 5
  • Мнения: 232
И ние сме трудни на заспиване,но успях да го приуча да заспиваме двамата в леглото ,не на ръце- поне малко облекчение. Мой съвет е да опиташ и да не го оставяш да плачка -има деца и деца.Нашите маймунки явно искат повече внимание.Еми Нека какво пък! smile3507 smile3521 newsm10.Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 5 604
Ние откакто ни растът зъби, вечер само на ръце заспиваме. Страшна работа...ама какво да се прави.

# 7
  • Мнения: 1 181
приспивах го на ръце горе-долу до 9-10 месечна възраст. След това сам прояви желание да си спи в леглото, не искаше на ръце, пънеше се, изправяше се. Което беше добре дошло за мен. Но дотогава бяхме минали през всички етапи на приспиване - на ръце, на крака, в количка...

# 8
  • София
  • Мнения: 888
Приспиване на ръце - НИКОГА!Един път не съм я приспивала на ръце. И това е защото така съм си я свикнала. Детето не се ражда научено да заспива на ръце. Това се изгражда като негов навик в последствие. Моята дъщеря е едра и немога да си представя на 1г.,когато беше 10кг да я мъкна а ръце, само за да заспи.

# 9
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Отдавна се отучи да заспива на ръце, но понякога аз проявявам инициатива да я гушна и да заспи така- на ръцете ми, гушната. Страхотен кеф е, поне за мен. Най- кофтито е, че децата толкова бързо порастват...
Затова сега постоянно я гушкам и целувам, че ей сега ще порастне и ще се дърпа и няма да дава да я лигавя така.  Crazy

# 10
  • Мнения: 2 019
все още така се приспиваме

# 11
  • Мнения: 2 677
 Naughty
Откакто се е родил, синът ми заспива сам. Нито го носим на ръце, нито го приспиваме. Най-добре е изобщо да не свикват на тази практика, но случи ли се - възможно най-бързо да се отучват.  Peace

# 12
  • Мнения: 678
От както й излезе 6-ят зъб е направо ад.Заспива само на ръце .А си е много тежичка 11 кг.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моите и двете са си заспивали винаги сами. Не защото аз така съм решила, а защото те така са ми показали, че им е добре. Бяха спокойни бебета и не е било необходимо да ги разнасям постоянно на ръце.
Съветът ми към теб е, след като детето така си е свикнало, да не го мъчиш да го отвикваш. Няма да е все бебе, все някога ще започне да заспива само.

# 14
  • Мнения: 344
Дъщеря ми никога не съм я приспивала на ръце. Откакто се е родила  я слагам в нейното легло и излизам от стаята. Когато има някакво неразположение и мрънка нещо, леко я полюшвам с леглото - то е на колелца, а като съвсем малка бяха монтирани едни дъги и беше като люлка. Пробвай такъв вариант, поне няма да ти е в ръцете! Иначе всяка промяна на независимо какъв навик, не може да стане без рев! На нас ни предстои оказване от смученето на пръст Twisted Evil!

Общи условия

Активация на акаунт