Извинявай тате,аз искам друго...

  • 3 577
  • 74
  •   1
Отговори
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Цитат
...... В същото време се чудя на егоцентризма и абсурдните реакции на баща ми - продължава да ми се сърди, че не кръстих детето на него и даже го нарича с измислен от него прякор, само и само да не му казва името.


Този постинг в една друга тема ме провокира да попитам:
Имате ли познати изпаднали в подобна ситуация или пък да сте чували за интересни реакции на пренебрегнати родители?
 Hug

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ъхъ...свекърите. Малко им помина цупенето, но само привидно. Трябваше да го кръстя Димитър, а аз го кръстих Юлиян. Много се кефят да му викат Джулио, заради Д-то.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При мен ситуацията е такава: Второто си дете исках да кръстя на майка ми(първото е на свекървата). Майка ми не искаше, искаше да избера някакво хубаво име, не да се ограничавам само до нейното. Е, аз пък исках да е на майка ми и сложихме само първата буква. Сега всички казваме на дъщеря ми "Маги", а майка ми й казва "Лени". Шантава работа, иди ги разбери. Crazy

# 3
  • Мнения: 2 952
добре,че нямаме традиция да се кръщава на баби и дядовци....то чак тежко се приема....та чак проблеми се създават....робство  е това ...Ако ти го кръстят - радвай се , ако ли не ...карай , да е живо и здраво.....какво впрягане ... Rolling Eyes

# 4
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Аз забравих да дам пример.
Мои познати кръщават първото си дете на свекъра но не 1към1 а по-съвременно име с буквата на дядото.Още докато са в родилното се заформя луд скандал,отказ да ги посрещнат в къщи и детето веднъж записано в регистрите ,в последствие се прекръства отново този път със старческото име.

# 5
  • Мнения: 15 619
Сами избрахме да го кръстим Димитър / на баща ми  и свекър ми/, но ако някой беше изказал мнение за името на моето дете, не само нямаше да го кръстя, както искат, ами и други работи щяха да последват..... #Cussing out

# 6
  • Мнения: 4 195
моя позната роди наскоро, искала да го кръсти на свекъра, но таткото не дал. Е да обаче свекъра отишъл на изписването и пред цялото фемили направил на бъз и мушмоли приятелката ми, че детето не е кръстено на него #Crazyискал си всички подаръци, които бил вече купил за малкия и тн - луда работа.
На никого не си кръщавам МОЕТО дете - ако някой има некви амбиции - да ражда и да кръщава както иска. За името на моето дете, взехме решение аз и съпруга ми Crossing Armsи никой не се е сърдил Simple Smile

# 7
за съжаление в българската ни традиция  това нещо е все още живо,която единствено повлиява негативно на отношенията Tired

 

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тези реакции говорят за лошо възпитание и собственическо отношение към  децата......Ух, добре че моите родители не са такива.........

# 9
  • Мнения: 1 072
Струват ми се нереални тези истории за скандали за името. Никой от родителите ни не се намеси в избора. Само веднъж, когато коментирах с майками въпроси и й казах, че искам да го кръстя на нея, тя взе отношение. Всъщност каза, че името и било остаряло и че детето няма да се чувства добре с него. Свекито никога не показа да има претенции.

# 10
  • Мнения: 3 323
Най смешното е че си проявиха претенциите чак сега - като чакам третото си дете, явно са чакали да се сетя сама но уви! Отрязах им мераците в миг! Свекървата не ми говори от 1 месец, но това е положителна промяна

# 11
  • Мнения: 3 880
Това е може би една от най-криворазбраните традиции в БГ и дано в скоро време да поизчезне, защото е супер глупаво, когато някои баби и дядовци превъртат заради такива дреболии, развалят се семейни отношения, намразват се новородени невинни същества...и за какво- за едното име, дори в повечето случаи заради едната буква ooooh!
И аз знам няколко такива случки на семейни драми заради някакви си букви....и се чудя колко ли изкуфяла трябва да съм, за да се впрегна, че името на внучето ми не започва с моята буква newsm78 сигурно много ..... И заради тези истории още като дете се отвратих от тази традиция и се зарекох, че няма да я спазвам. За щастие тук няма такава и не ми се е налагало да водя войни за имена със свекъри, а родителите ми не се вживяват в такива неща....

# 12
  • Мнения: 2 070
аз пък ще ви разажа друг, за мен страшно куриозен, случай. Разправяла ми го е приятелка от Македония, тоест отнася се за тамошно семейство, мисля че от Струмица.
Младо семейство кръщава детето си Робърт или нещо подобно, абе западно. И лудия разочарован дядо, който искал детето да е на негово име, отишъл и си сменил името на Робърт! Ей тва е, нещо по средата да се адаптираш къв новото, ама и да си поддържаш традицията. Шантава работа, изобретателна.   Laughing

Моята майка ме е кръстила Десислава на онази севастоккраторицата от старата двайсетолевка...Свекърва и, баба ми, много се пенела и ядосвала, ама кво да праиш- такъв е живота. Дъщеря ми е Яна, по друг начин не съм чувствала, че трябва да се казва, родена е и малко преди Еньовден, така че съвсем си е дошла с името /тогава е летния Ивановден, лятното слънцестоене, а според разни източници старите българи казвали на слънцето Янко/. Свекърва ми обаче в началото доста често се "объркваше" и и казваше Ани /свекъра ми е Александър/, а не Яни...
Няма нищо лошо и в традицията, стига да имаш и своя вътрешна обосновка за нещата, но аз съм на принципа - нов човек - ново име

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Това за мене е безумие Crazy
Кръстихме детето си с хубаво, старо българско име. Въобще не ми е и хрумвало да се допитвам до родители и свекъри Naughty

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Да.
Имам познати, чиито редители се изпокараха за името на детето.
Грозна история.

При нас не е стоял този въпрос никога.

Общи условия

Активация на акаунт