Нещо при Тони /8м почти/, което ме смути!

  • 1 278
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 149
Имам питане, искам да споделя какво наблюдавам от известно време при малкия, почти на 8 месеца.
Беше болен - хрема и лека температура, която хомеопатичното лечение уж потуши, но след което се разбиля много таткото, в следствие на което вече хремата започна да притеснява и лекарката, а изследванията показаха ускорена утайка на кръта + нисък 85 хемоглобин.
Мина на Зинат за бебоци, 10 дни, като на 6-7 ден хремата рязко се появи отново. От тогава не бих казала, че няма хрема, но по-скоро се събира секрет някъде назад в носоглътката и "хърка" от него, когато цока или като спи.
Обърнах внимание на доки, след увещание изписа Коларгол, но и той не даде кой знае какъв резултат.
Вечер, от месеци вече, се случва капилярите в основата на нослето да синеят. Това все си казваме, че е нещо нормално, защото е мъничък и с нежна кожа.
Обаче две поредни нощи монитора за следене на дишането ми сигнализира, че има нарушение в дишането на детето.
Първата нощ започна предупредително да пука, изключих го преди да писне и размърдах бебо, който въздъхна и си спеше. Реших, че е една от много рядко срещаните фалшиви требоги, които описват призводителите. Тази нощ ме събуди писък от апарата, скочих и размърдах бебето, което се разбуди и после заспа. Но не и аз!
Може ли някаква апнея ли , как се нарича да прави?
Мисля да звъня на лекарката, за да го водя, но какво да й обясня точно....
Днес ще вдигна дюшечето, ще наместя плочите, ще проверя кабелите, но ако пак се случи през нощта направо ще се побъркам!

# 1
  • Мнения: 15 619
А изследваха ли му секрет от гърлото?
Повечето джи - пи - та лекуват с антибиотици, без да са направили антибиограма /май така се казваше изследването. Ако бъркам, някой да ме поправи/ Така лекуват не с подходящия антибиотик и няма полза. Дано да не е сериозно! Praynig

# 2
  • Мнения: 2 149
Никакъв секрет...
Направо Зинат и туй то!

# 3
  • Мнения: 15 619
Защо не поискаш такава?
Много им е лесно на тия лекари. Те лекуват все вирус или грип.... #Cussing out
Дано да се включат и други майки с мнения.
Обади  се на джи - пи - то и обясни за снощи. Praynig
Миличкото, дано да се оправи по - бързо!!!!!   Praynig

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Както е казала Luna - поискай да се изследва секрет от нослето. Може да е някаква бактериална инфекция, която да не се е повлияла от антибиотика. Имам спомен за нещо, което пролетта разказа The sun за нейната дъщеричка - беше направила две гнойни ангини за месец и след изследване на гърлен секрет беше установена точно такава инфекция.

# 5
  • Мнения: 2 149
Дали сме си срок до утре.
Сега ще сменим батериите на бебешкия ангел, подмених чаршафите и т.н., та да видим дали ще се повтори.

През деня нищо му няма, това ме томози. Прегледите не се правят през нощта, за да чуе за какво иде реч.
Всеки път на слушалка е супер, гърлото е ок. Външно нослето е ок, но някак подхърква... newsm78 има едно гадно нещо при малките деца - ларингса затваря гърлото и се страхувам да не стане нещо.. Embarassed

# 6
  • Мнения: 15 619
Вечер, когато бебчо спи всички секрети /ако има бактериална инфекция/ слизат към гърлото и затова  се чува това хъркане.

# 7
  • Мнения: 2 149
Вечер, когато бебчо спи всички секрети /ако има бактериална инфекция/ слизат към гърлото и затова  се чува това хъркане.
Напоследък когато спи не хърка, а когато суче нощем се чува...
Определено имаме остатъчни секрети, но му е време за зъби, а зъби нямаме!
Секретите му бяха дори по време на лечението бяло-прозрачни, без намерение да зеленеят.
Затова и доки каза, че е изключено да ходим на УНГ и не е нужно. А тя не си пести направленията принципно, така каза и УНГ-лото, която я познава като доктор изпращащ пациентите си при специалисти. Случайно говорих с УНГ-докторката по повода, но не го прегледа без направление...

Малко ОФФ - добре де, има бебе, какво пречи да му метнеш едно око и ако има проблем кажи, тогава и направление ще се даде, и изследвания ще се пуснат. Бяхме там с баба ми, можеше само да гио погледне! Егати бакшишите гадни са и лекарите вече! #Cussing out

# 8
  • Мнения: 1 655
Извинявай, че не се включвам с отговор по темата, но ми стана интересно това устройство, което наричаш 'бебешки ангел'. До колкото разбрах от написаното, това е уред който следи дали бебето диша и ако не, сигнализира. Има ли някаква причина, поради която да го използвате? Ако може, разкажи повече.
Колкото до това спиране на дишането по време на сън, синът ми го прави понякога. Случва се да спи с лего отворена уста и похърквайки и изведнъж спира да диша, след 4-5 сек. инстинктивно започва отново. Отдавала съм го на запушено носле, опитва се да поеме въздух от там, но не се получава...

# 9
  • Мнения: 118
Онзи ден говорихме в градинката отиди при педито и й кажи в прав текст да ти даде направление за УНГ и да му вземат секрет . Това с хремата през нощта е ужасно .

Общи условия

Активация на акаунт