Как голямата любов мина във вражда!

  • 1 439
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Ох ,майчета от къде да започна незнам.Съвсем на кратко ще Ви обясня ситуацията пък се надявам да ме посъветвате какво да правя аз сега. ooooh!
Сина ми от доста време изпитваше "голяма любов"/по негови думи/,към едно от момичетата в градината. LaughingБяха неразделни и в градината и след това тъй като сме комшии с въпросното дете.  loveuuuНо момиченцето се разболя и отсъства от градина две седмици и след това го пратиха за още две седмици при баба му.С една дума имаше голяма раздяла която сина ми преживя наистина тежко. SadКакто и да е,през това време си харесал друго момиче от групата и сега с нея са по същия начин като с предното момиче.Но в понеделник старата приятелка се върнала на градина и като видяла Берк и другото момиче,започнала страшна ревност.Непрекъснато ги дразнила,убиждала дори е посягала на сина ми /той като по чудо не се е защил/ NaughtyНо снощи се разиграла драма, двете моичета започнали да се удрят и моя хубосник отишъл и ударил старата си приятелка,след което майката му вдига скандал,а вечерта пристига със мъжа си в къщи.Можете да си представите какъв разговор водихме и в момента ме гледа на кръв и с видимо пренебрежение.
Е, какво се очаква от мен в тази ситуация, вообще незнам?????????
Говорихме на дълго и широко снощи с Берк,но той си знае неговото.Тя не трябвало да удря другото момиче и това е!Ако пак я ударило, сина ми пак щял да я набие! #Crazy

# 1
  • Мнения: 705
Емииииии, че естествено, че ще си защити детето любимата си!!!

попитай комшийката си, ако някое от бившите гаджета на мъжа й реши да я напада по някакъв начин (било физически или психически), дали тя не очаква от мъжа си да я защити newsm78 newsm78. ама ха, на кръв ще те гледа!!!!!

лично аз те поздравявам, че синът ви е един малък кавалер от сега, като разбира се, не смятам, че поущряването на физическа саморазправа е правилно и допустимо!!!

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Боже, боже какви любовни драми ooooh! Предполагам си му обяснила вече, но трябва да го убедиш, че не може да удря други деца, особено момичета. Дай му да разбере, че и него ако го изоставят ще му е мъчно... А другата майка не виждам защо реагира така, след като и нейното дете удря Shocked

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Спомням си от един твой пост, където обясняваше, че синът ти е голям кавалер - кажи му, че за да е такъв не може да напада момичетата  Grinning
Боже, боже какви любовни драми ooooh! Предполагам си му обяснила вече, но трябва да го убедиш, че не може да удря други деца, особено момичета. Дай му да разбере, че и него ако го изоставят ще му е мъчно... А другата майка не виждам защо реагира така, след като и нейното дете удря Shocked

А с това съм напълно съгласна  Peace

# 4
  • Мнения: 1 425
Ами да обясних му ,но.............Мен да ме удря каза ,но Таня да не удря,че ще я..........Ха сега де.И снощи скандала,който се разигра беше пред Берк/въпреки че и обясних че ще си поговирим на саме/,а и Берк пред нея заяви същото" Ти кажи на Мария да не удря Таня ,че като се ядосам.............." ooooh!
Тази сутрин говорих с госпожата и я помолих колкото може да ги държи далече,но тя каза че другото момиче постянно се вряла при тях и им разваляла игрите,закачала ги и ги убиждала.Пък накрая сина ми излезе невъзпитан и грубиян/според другата майка/.А и си мисля,че той я е ударил доста силно Embarassedтъй като е доста по едър ................Ох, просто не знам как ще изляза от тази ситуация. smile3511

# 5
  • Мнения: 3 740
Опитай се да ограничите контактите до минимум. След известно време драмата ще отшуми. Хич не се впечатлявай от приказките на другата мама - и тя се чувства засегната, че дъщеря й е отхвърлена и естествено, реагира по-остро. Обясни на сина си, че не бива да удря никого, не пропускай да му напомняш това, кажи му любезно да помоли другото момиче да се заяжда с тях, а ако има проблем, да поиска помощ от госпожата.

# 6
  • Мнения: 195
Честно казано не бих поощрявала подобни "любовни" отношения на тази възраст. Децата трябва да общуват и играят заедно, да са толерантни един към друг и да се уважават.
Какво означава "хареса си друго момиче" и "сега е с него както с предното момиче" на 4-5 год.
Според мен детето е влязло в роля от света на възрастните и се е увлякло и излязло от рамките на играта, не без помощта на родители и учителки.

Бих му обяснила, че е още малко за "сериозни връзки Laughing" и не бива да огорчава детето,   което   доскоро  му е било най-добро приятелче, а още по-малко да го удря (от криворазбрано кавалерство). Да измисли игри в които да играят заедно тримата (родителите му и учителките да му помогнат с идеи).

# 7
  • Мнения: 1 425
Благодаря ви момичета за съветите,и аз така мисля че ще трябва да ограничим срещите с това момиче за известно време.
Veto,мила знаеш ли колко е трудно това което си писала.Напълно подкрепям думите ти,аз също мисля че трябва да си играе със всички деца и това близко приятелство да приключи.Той изнесе от вкъщи що фиби,ластици и др.джунджурии намери за подарък на момичето.Айде това до някъде го преодоляхме ограничихме подаръците с цветя и картинки рисувани от него.В градината направо са вече като във филм,кой кого обича не е ясно и мисля че имат подкрепата на госпожите.Всички момчета всяка сутрин са с по едно цвете в ръка за да подаряват на "своите избранници".Разбираш ли защо ми е толкова трудно да променя това поведение,та ако той отиде да играе с приятелката на друго момче,няма да казвам какво става,сама се досети.............. #CrazyЕ как да му обясня, че не е правилно така, като всички го правят............ newsm78

# 8
  • Мнения: 532
Ами той голям сладур и  нищо чудно да се посбиват за него Wink
Да ти кажа не убиват "любовта " на детето .Макар и малки и те вече имат чувства.Просто повечко обяснения ,че момичетата не се удрят и ако тя закача него или новата му приятелка да каже на госпожата,но не той да я удря.Мисля,че само спокоен разговор може да помогне,а и госпожите ако могат да ги държат надалече за известно време и ще минат нещата.Не се безпокой толкова.

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
За конфликтът Секстет (както винаги) е дала най-добрия възможен съвет.
На мен обаче не ми е чудно, че се стига до такива любовни драми, след като родителите пълнят главите на децата си с гаджета и др. подобни глупости. "Имаш ли си гадже", "Кое момиче най-много ти харесва? , "Тони ли е твоето гадже?" - просто не разбирам възрастните, които натискат децата си да се ориентират в толкова млада възраст.  ooooh! Не разбирам и възрастните, които крадат детството на децата си по този начин.
Не мислите ли, че им е малко рано за подобни емоции?  Shocked
П.П. Пиша това, именно заради текста под снимката на Берк, Берина.

# 10
  • Мнения: 1 425
Е еееее,аз ни най-малко не съм го подстрекавала във каквото и да било и вкъщи никога не съм използвала тази дума.Тук я написах в рамките на шегата,но пред сина си никога не съм говорила на тази тема.Напротим винаги съм му обяснявала че трябва да се играе и да се общува с всички деца.Но не мога да му заповядам с кого да играе или кого да обича и кого не.Мисля че е нормално да изпитва някъкви чувства към приятелите си.Ми то и ние възрастните не сме ли така,едни хора са ни приятни други не.Едни харесваме други не.Не мисля че е рано и за тях да изпитват подобни неща.Просто не знам как вече да му обясня че защитаването може да стане и без бой............ ooooh! newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 13 200
Честно казано не бих поощрявала подобни "любовни" отношения на тази възраст. Децата трябва да общуват и играят заедно, да са толерантни един към друг и да се уважават.
Какво означава "хареса си друго момиче" и "сега е с него както с предното момиче" на 4-5 год.
Според мен детето е влязло в роля от света на възрастните и се е увлякло и излязло от рамките на играта, не без помощта на родители и учителки.

Бих му обяснила, че е още малко за "сериозни връзки Laughing" и не бива да огорчава детето,   което   доскоро  му е било най-добро приятелче, а още по-малко да го удря (от криворазбрано кавалерство). Да измисли игри в които да играят заедно тримата (родителите му и учителките да му помогнат с идеи).

Абе какви любовни връзки на 4-5 г. и какви "сериозни отношения". Това е само в акъла на възрастните! Децата са приятели! Цялата разиграла се драма си е нещо съвсем нормално и по детски. Разбира се Berina трябва да обясни на Берк, че не е хубаво да удря момичетата, но тя го е направила, не е седяла да гледа безучастно или камоли да поощрява тези неща. Другата майка пък реагира според мен не особено адекватно! Явно нещата са били от вида "масов побой" Joy Joy Joy (не се смейте  Mr. Green). Едното се ядосало, ударило другото, то него и така.... децата на тази възраст създават приятелствам отстояват ги и т.н. Разбира се, че не трябва да става с бой, обаче и да се преминава на родителско ниво хич не е правилно според мен. Ако аз съм на мястото на Berina или на другата майка бих разговаряла с детето си, а не с родителите. Ако разговарям с тях, няма в никакъв случай да е по такъв начин. Щото иначе излиза, че децата нямат право на грешки! Напротив! Те от грешките си се учат и не може да им набиваме канчето или да ги унижаваме пред други деца...

Ужас.. много объркано го написах... Confused

# 12
  • Мнения: 6 206
И моето мнение е, че на такава крехка възраст и както е видно от случая и психика  Simple Smile, далеч не трябва да се поощряват такива отношения.
Примерно на мен отвътре ми идва да коментирам с малкия малките момиченца "виж, маме, какво гадженце, виж, маме, каква красавица", а знам че това не е правилното. Нека е кавалер, нека е естет, обаче да не го набутвам зорлян в такива отношения.

# 13
  • Мнения: 544
Не искам да те засегна, но струва ми се наложително да разбере, че не бива да удря когото и да е, още повече защото е по-едър. Момиченца - момченца няма значение, боя не е начин за доказване и убеждаване!!
А учителката е редно да не допуска бой, а не да обяснява кой кого дразнел и т.н.

А това на мотора бившето гадже ли е (битото) или друго?

# 14
  • Мнения: 5 877
На мен обаче не ми е чудно, че се стига до такива любовни драми, след като родителите пълнят главите на децата си с гаджета и др. подобни глупости. "Имаш ли си гадже", "Кое момиче най-много ти харесва? , "Тони ли е твоето гадже?" - просто не разбирам възрастните, които натискат децата си да се ориентират в толкова млада възраст.  ooooh! Не разбирам и възрастните, които крадат детството на децата си по този начин.

Хъм, хъм, а кой се сватоса с Бу?  Laughing Иначе съм съгласна. Хубаво ми казваше баба ми "малка сиии, малка си още", а дядо ми едно време изгонил пратените от някакъв обожател на майка ми сватове (майка ми била още ученичка, пък той мятал букети през оградата) с думите "Я да си гледат учението!" Laughing

Общи условия

Активация на акаунт