Защо???

  • 2 550
  • 72
  •   1
Отговори
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Вчера случайно през главата ми мина следната "греховна" мисъл: "Защо всяка година в България има коледни добавки за пенсионерите? Не може ли поне веднъж да има и коледни добавки към майчинството?" Май се отплеснах в мечти и за момент забравих, че живеем в България Shocked

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 13:08 от Mopsy

# 1
  • Мнения: 1 492
Сори, смешно ми стана. Grinning Хубаво си го написала.
Не мога да ти отговоря, за съжаление. Но ти продължавай с мечтите, нали на Коледа стават чудеса, та току виж и станала работата. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 806
Изключително смислен въпрос.

Добавките трябва да са насочени към бъдещето.

Само да упомена, че имам баба, която е с минимална пенсия.

# 3
  • Мнения: 3 447
Мда, и аз това се питах вчера. Според мъжа ми по този начин президентът се отблагодарява на избирателите си  Simple Smile

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Знам ли? Може би, защото майчинството продължава само две години, а за пенсионерите - до живот. Или пък защото малка част от тях вземат 160(толкова ли е сега?)- някои са далееееч под тази цифра. Никога не съм си задавала този въпрос. Родителите ми са пенсионери и, ей Богу, смея да твърдя, че и през ум не ми минава техните 50 лева да бяха дошли у мен...

# 5
  • Мнения: 1 492
Знам ли? Може би, защото майчинството продължава само две години, а за пенсионерите - до живот. Или пък защото малка част от тях вземат 160(толкова ли е сега?)- някои са далееееч под тази цифра. Никога не съм си задавала този въпрос. Родителите ми са пенсионери и, ей Богу, смея да твърдя, че и през ум не ми минава техните 50 лева да бяха дошли у мен...
На никой не му е минало през ума, просто се иска да добавят и към майчинството 50 лв.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Няма защо да се лъжем - няма пари. Явно е въпрос на избор на кого да се дадат.
И, след като отстъпиха за 315те дни, са решили, че и на пенсионерите нещо трябва да се даде.

# 7
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Само да поясня, че нямам нищо против пенсионерите Naughty Но както те, така и ние /българските майки/ можем да получаваме по 50 лв. В крайна сметка майчинството е само две години нали?!

# 8
  • Мнения: 728
По същата логика аз пък се чудя защо да е несправедливо всяко едно дете да има право на детски надбавки?

Имаше наскоро подобна тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=142891.msg2723655#msg2723655

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
Няма защо да се лъжем - няма пари. Явно е въпрос на избор на кого да се дадат.
И, след като отстъпиха за 315те дни, са решили, че и на пенсионерите нещо трябва да се даде.

Така е!
  Мъжът ми все мрънка - "Е, само за пенсиите слушам!". Обаче аз като се замисля, че баба и дядо са с по 70 лв пенсия и си викам: "Още колко хора са така, нека им дадат да не се унижават на стари години да се молят за помощ от децата и внуците(щото за тях това си е унижение).
  Иска ми се и за майките и децата да се дават, но явно няма  Sad А не би трябвало да е така.

# 10
  • Мнения: 5 539
Според мен пенсионерите в по-голямата си част имат отчайваща нужда от тези пари. А майките в по-голямата си част не са толкова изпаднали.
Което не означава, че не трябва да им се даде. Просто пенсионерите имат по-голяма нужда

# 11
  • Мнения: 463
защото повечето български пенсионери са в окаяно положение, а повечето български майки не са.
50-те лева за майките биха зарадвали най-много ромските майки, аз мисля, че пенсионерите заслужават тези 50 лв. повече от тях, те са работили цял живот, а повечето ромски майки - нито ден в живота си.

# 12
  • Мнения: 7 640
Мда, и аз това се питах вчера. Според мъжа ми по този начин президентът се отблагодарява на избирателите си  Simple Smile

 Joy Joy Joy

# 13
  • Мнения: 1 492
Вие ще го обърнете на война - пенсионери срещу майки.

# 14
  • Мнения: 728
защото повечето български пенсионери са в окаяно положение, а повечето български майки не са.
50-те лева за майките биха зарадвали най-много ромските майки, аз мисля, че пенсионерите заслужават тези 50 лв. повече от тях, те са работили цял живот, а повечето ромски майки - нито ден в живота си.


Според мен авторката на темата пита защо И майките да не получат надбавки, както пенсионерите, а не защо да не се дадат на първите за сметка на вторите.

Общи условия

Активация на акаунт