Въпрос за спанака и обрив?

  • 2 887
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 210
Маичета, дадох на бебо спаначена супа много му хареса, но дупето му стана червено с малки пъпки след 3 дена се оправи. Може ли да е алергия или може да е и от нитратите? по принцип това е първото нещо което му обрива дупето. Другите алергии ни се обявяват на цялото тяло и малко ми е странно сега. Да пробвам ли пак да му дам и да видя или не? Мерси   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 362
Давала съм спанак-не сме имали проблеми.
Ако искаш прочети тук.Може да намериш нещо.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=90947.0

# 2
  • София
  • Мнения: 7 023
Колкото и странно да звучи синът ми от спанака при захранването вдигна темпертура 37.5, аз изобщо не повярвах на GP-то, че това може да е резултат от спанака, направо ми се стори смешно нейното твърдение, и след месец бяхме вече на 6 месеца, пробвах пак и пак температура 37.5. Не зная дали това е било съвпадение или наистина е възможно да е резултат от спанака. Дадох отново спанак чак към годинката и не сме имали проблеми.

# 3
  • Мнения: 4 915
Спанакът е хистамино-съдържащ. Тоест, ако детето е предразположено към алергия, е възможно да се провокира поява на пъпчици по тялото. Но не би трябвало да е само по дупето.

За вашата възраст нитратно натравяне не е толкова опасно, освен ако не е яло детето в огромни количества спанак, или пък силно замърсен. Признаците също не биха били пъпчици по дупето.

За твое успокоение, можеш да се въздържиш примерно 1 месец от спанак, после да пробваш пак. Може и самият състав на спанака да не е усвоен добре от организма и по някакъв начин да е раздразнил кожата при изхождане?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт