Може и да е странно но за акото ще питам

  • 1 180
  • 16
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 488
Здравейте мили мами искам да ви попитам нещо за акото.
Имаме следната питанка:
Според вас колко пъти на ден трябва да пълни бебчо памперса  newsm78
Дали е нормално да е след всяко хранене???????????

# 1
  • Мнения: 5 362
От както се е родила Калина ака по 1 път на ден.Най-много 2 пъти.
Чувала съм за бебета,които пък акат много по-често.Така,че при всеки е различно.

# 2
  • Мнения: 344
От както се е родила Калина ака по 1 път на ден.Най-много 2 пъти.


При нас е абсолютно същото!

# 3
  • Мнения: 375
Мила е кърмено бебе и докато беше само на кърма акаше по 3-4 пъти на ден,откакто и давам каша и пюрета ака само веднъж.

# 4
  • Мнения: 832
Вики беше така докато беше на кърма, като мина на АМ - по 2 - 3 пъти, а сега един, най - много два пъти.

# 5
  • Мнения: 1 655
Моето дете докато беше на кърма акаше 2-3пъти, като минахме на друга храна 1 или 2 пъти най много , но то си е до детето и до храносмилателната му сустема!Наппример имам приятелка която е много слаба, яде 5 пъти повече от мен но след всяко хранене и до 30 мин е в тоалентната, така че си е до човека!

# 6
  • Мнения: 2 677
От нашата лекарка знам, че е нормално да ака както след всяко хранене, така и веднъж на денонощие. Синът ми отначало акаше по четири-пет пъти, сега - само веднъж.

# 7
  • Мнения: 1 041
Моят бебок ака всяка сутрин като по график,а от скоро започна и след обед-т.е общо 2 пъти на ден  Peace

# 8
  • Мнения: 517
Моята Вики ака по веднъж на ден

# 9
  • Мнения: 27 524
Нормално е  Peace

# 10
  • Мнения: 391
Дъщеря ми на 5 месеца  акаше през ден и за мен това беше нормално,защото беше винаги точна  - през ден.Някои  бебета ,обаче, акат всеки ден или след всяко ядене. Ако изпражненията са  с нормална консистенция - значи всичко е наред.

# 11
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
От както се е родила Калина ака по 1 път на ден.Най-много 2 пъти.
Чувала съм за бебета,които пък акат много по-често.Така,че при всеки е различно.

и при нас така, понякога дори през ден

# 12
  • Мнения: 316
Гледам, че сте на почти 6 месеца и за вас не знам, но ние акахме до началото на трети месец на всяко хранене абсолютно  - 6 пъти на ден Crazy
После постепенно разреди акането и сега по 1-2 пъти на ден.
Чувала съм, че когато се започнат кашите честото акане се регулира, а и че постепенно започват да акат по-малко пъти на ден. Специално питах педито за това и тя ми каза, че ако не мирише лошо (при условие, че е само на АМ) няма проблем, че детето още 100 пъти ще си промени навиците и ако не е акала 1-2 дни също не е проблем.  Simple Smile
Ако даваш сок - не давай круша, че страшно разхлабвала  Tired
Ако по принцип си има редовен стомах (нямате редовно проблеми със запек) може да си е сменил режима Crazy

# 13
  • Мнения: 3 499
Мисля, че е нормално 1 път на ден поне и повече. Ники има дни, в които ака веднъж и дни, в които ака на всяко хранене.

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

 Peace

Абсолютно нормално е  Simple Smile

Моя син акаше след всяко хранене, особенно докато беше изцяло на АМ.
Може би след 5-ти-6-ти месец разреди малко аканията. На годинка акаше по 2-3 пъти на ден  Shocked
Сега на 2 години ака 1-път дневно, а ако е пил натурален сок в повече ака и по 2-3 пъти  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт