захраних бебчо преди 4 м как да си поправя грешката?

  • 511
  • 8
  •   1
Отговори
здравейте мами,прочетох много интересни неща във форума за ранното захранване и малко се поуплаших. бебето ми е на 3 и половина и досега съм му дала сок и плодово пюре по няколко лъжици ,но не всеки ден а когато е имал проблеми със стомахчето (не ака често) и това по съвет на педиатърката.
извинявам се ако повтарям тема,сигурно има и  други в подобно положение и ако има моля кажете ми как се справяте.и спряхте ли захранването?

# 1
  • Мнения: 2 829
Първо се успокой, нищо фатално не е станало Hug
Мисля че можеш да спреш да даваш всичко различно от кърма/АМ до 5-6 месец спокойно и тогава да започнеш отново. Без това само инцидентно си давала, не виждам проблем.
Но и по-опитните мами ще кажат Grinning

# 2
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ох, какво да кажа..... Thinking
   Ние пихме сокчета в продължение на 1 месец, от 40 - я ден на бебка.За съжаление много късно попаднах на инф. за захранването, но веднага след като се осведомих спрях сока.Сега съм решила да захраня, живот и здраве, първо с пюре към 5 - и месец, а чак след това към 6-и със сок.
Надявам се да не съм и навредила, през този месец, давайки и сок! Crossing Arms

# 3
  • София
  • Мнения: 4 573
Аз сок почнах много късно, но след 3-я месец давах плодово пюре и след 4-я зеленчуково. И двете си деца така захраних, макар че той беше на кърма, а тя на АМ.

# 4
  • Мнения: 867
Еми и аз не виждам проблем. Ако си убедена в ползите на късното захранване, спри и сока и пюрето и захрани след 6-ти месец с каша примерно.

# 5
благодаря ви, почетох още неща за  захранването и сега вече съм по- спокоина Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 915
Радвам се, че вече си по-уверена.

На твое място просто щях да спра захранването и да го почна наново след 5-6ти месец.

# 7
  • Мнения: 3 926
Всъщност наистина няма проблем да спреш захранването. Не една и две мами от този форум са постъпвали така и децата нямат никакви проблеми. Много често майките откриват БГ-Мамма, точно като търсят информация за реакция, причинена от сок. Grinning Добре дошла при нас и кураж за спиране на захранването Hug

# 8
благодаря ви,наистина мисля че е по-добре да изчакам

Общи условия

Активация на акаунт