по-малък мъж и брак?

  • 7 353
  • 71
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 5 573
Какво мислите за това  Thinking ?
От доста време съм с момче което е с 5 години по-малко от мен. Непрекъснато се тормозя от този факт.
Вие как сте настроени кам такива връзки ...? ама честно.
Знам че по принцип какво лошо и т.н
Писах вчера в 1 тема че ми предстои доста гадно съкращение.. явно моя е избрал момента и замисля нещо като предложение?
Страх ме е че ще остарея а той още ще си е парче Thinking
Имате ли подобен опит?

# 1
  • Мнения: 479
Аз водя най - дългата си връзка с човек, по - малък от мен с 2 години. И съм щастлива  Hug Heart Eyes  Чакаме и бебе!  Mr. Green
Брат му ходи пак от 2 години с жена, по - голяма с 5 години от него и също са щастливи и сгодени вече. Мислят за бебе другата година. Приятелката му има и 2 деца, с които той се разбира прекрасно...
Изобщо не бива да се колебаеш за подобни неща! Стига да си щастлива с него!
Желая ти успех!   bouquet

# 2
  • Мнения: 592
Аз имам опит с "това" - имах приятел с 3 години по-малък от мен. Връзката ни беше прекрасна и никога не съм се замисляла за разликата. За мен това даже е по-добре така, но...не е общо прието. Въобще невиждам за какво се претесняваш - Обичаш ли го?

Физически мъжете остаряват/изхабяват по-бързо, защото имат по-натоварен живот, така че в дългосрочен план, фактите са в твоя полза Wink

# 3
  • Мнения: 5 362
Не виждам нищо лошо в цялата тази работа?!?
А пък и от къде знаеш,че ще остарееш по-бързо?Може да стане обратното.
Той притеснява ли се от това?Ако не-какъв е проблема?

Желая ви да сте много щастливи заедно!

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако не те притесняваше разликата по никакъв начин, както би трябвало да е - щях да ти кажа, сууупер, жени се и си живей живота Peace
Но теб явно много те пртеснява, щом непрекъснато се тормозиш от този факт. Аз не бих искала да изживея години наред, непрекъснато тормозейки се за нещо Thinking
Или престани да се вживяваш за глупости, или прекрати връзката. Иначе да си постоянно неудовлетворена от положението - ми няма смисъл NaughtyИзлишно е да казвам, че аз съм ЗА първото Peace
За остаряването - е това пък е свръх лишено от житейска логика. Кой как изглежда си зависи от него - основно ген и поддръжка. Познавам жени на 40, които изглеждат на 26 Flutter И такива на 26, които не само 40 ще им дадеш, ами и ще се чудиш защо така са се зарязали още на 40 Laughing

# 5
  • Мнения: 463
според мен не е въпрос кой първи ще остарее, а кой първи е порастнал. защото има мъже, които на 25 (примерно) тепърва навлизат в пубертета, а жена на 27 е вече зряла и улегнала. само тогава може да има проблем. ако обаче твоят човек е на твоя акъл, не виждам да има за какво да се тревожиш.

# 6
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Не виждам защо се притесняваш.След като се обичате и държите един на друг,останете си заедно за цял живот.Имам познати женени от5 год.при които жената е по-голяма от съпругът си със 10год.Живеят си повече от перфектно. Grinning

# 7
  • Мнения: 179
  Това ,че мъжът трябва да е по-голям от жената са отживелици.Щом се обичате какъв е проблема?  И това с остаряването е много относително.Така ,че не му мисли и се наслаждавайте взаимно.Аз също съм омъжена за мъж,който е по-малък от мен и сме заедно вече 7 години.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ако не те притесняваше разликата по никакъв начин, както би трябвало да е - щях да ти кажа, сууупер, жени се и си живей живота Peace
Но теб явно много те пртеснява, щом непрекъснато се тормозиш от този факт. Аз не бих искала да изживея години наред, непрекъснато тормозейки се за нещо Thinking
Или престани да се вживяваш за глупости, или прекрати връзката. Иначе да си постоянно неудовлетворена от положението - ми няма смисъл NaughtyИзлишно е да казвам, че аз съм ЗА първото Peace
За остаряването - е това пък е свръх лишено от житейска логика. Кой как изглежда си зависи от него - основно ген и поддръжка. Познавам жени на 40, които изглеждат на 26 Flutter И такива на 26, които не само 40 ще им дадеш, ами и ще се чудиш защо така са се зарязали още на 40 Laughing

Това мнение много ми допадна, а последния абзац ме разсмя искрено  Joy

# 9
  • Мнения: 431
Аз съм консервативна и още в началото не бих тръгнала с мъж, по-малък от мен с 5 години. За мен тази разлика е твърде голяма, имайки предвид и че мъжете принципно узряват по-късно. Има го обаче моментът с възрастта на партньорите. Ако жената е на 40, а мъжът по-млад с 4-5 години, не ми се вижда лоша комбинация - и двамата на приблизително еднакво зрели, работят, равни са. Но ако случаят е жена на 25 и момче на 20 - някак не върви. Според мен.

Сама трябва да си решиш дали само възрастта те притеснява, или какво ще приказват хората, или има и нещо друго, което те спира. newsm78

# 10
  • Мнения: 945
Мъжът ми е 4 години по малък от мен. Заедно сме от повече от 4 години и да ти кажа последно време дори не се сещам, че имаме такава раzлика. И аz от начало си zадавах въпроса, ама в крайна сметка реших, че не е никак честно прямо нас да си иzмислям проблеми.

А и данък обществено мнение не плащам.

Не мога да те раzбера zащо се трвожиш точно zа времето, когато остареете. Ами нали когато ти си на 55, той ще е на 50. Голяма раzлика аz не виждам. Освен това хора, които живеят zаедно остаряват едновременно. А и колко стар иzглеждаш и се чустваш zависи от това как живееш, а не дали си 20 или 25. Едно сравнение. Майка на 30 години с 3 деца, голямото на 10 години и 30 годишна нераждала жена. Раzбира се, чЕ нераждалата жена не е минала преz периода на неспане, на бременности и т.н. и иzглежда по свежа zа върzастта си...

# 11
  • Мнения: 260
Всички подобни връзки, за които съм чувала, се радват на успех. Аз също съм пример за това. Мъжът ми е с почти 2,5 години по-малък от мен, женени сме от 2 години и имаме малък сладък син.
В началото и аз бях консервативна по въпроса с възрастта, та трябваше доста да ме поухажва, но след като тръгнахме, притесненията ми траяха първите 2 месеца и изобщо забравих за годините.
А и една такава връзка действа подмладяващо на жената  Wink
Смело напред, гледай характера, не годините  Peace

# 12
  • Мнения: 15 619
Разликата в годините не е най - важното и не е от съществено значение за продължителността на една връзка според мен.

# 13
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Ако не те притесняваше разликата по никакъв начин, както би трябвало да е - щях да ти кажа, сууупер, жени се и си живей живота Peace
Но теб явно много те пртеснява, щом непрекъснато се тормозиш от този факт. Аз не бих искала да изживея години наред, непрекъснато тормозейки се за нещо Thinking
Или престани да се вживяваш за глупости, или прекрати връзката. Иначе да си постоянно неудовлетворена от положението - ми няма смисъл NaughtyИзлишно е да казвам, че аз съм ЗА първото Peace
За остаряването - е това пък е свръх лишено от житейска логика. Кой как изглежда си зависи от него - основно ген и поддръжка. Познавам жени на 40, които изглеждат на 26 Flutter И такива на 26, които не само 40 ще им дадеш, ами и ще се чудиш защо така са се зарязали още на 40 Laughing

Много точно казано!

# 14
  • Мнения: 2 220
Лично аз не се виждам с по-малък от мен, просто не може да ме привлече с нищо. Но вие вече имате връзка и то успешна, щом се замисляте и за брак, така че няма за какво да се притесняваш. Един мъж, ако реши да зареже жена си, ще си измисли всякакви оправдания - по-възрастна, по-млада, по-не знам си каква...

Общи условия

Активация на акаунт