кърмене на поискване на близнаци?

  • 442
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 253
Здравейте мили майчета.
Искам да ми дадете съвет и подкрепа за кърменето им. На 2 пълни месеца сме и се кърмим през 2-3 часа като през деня им давам и АМ. НОщем се будим също на същите интервали като почти не се засичат двамата едновременно и се сещате че заспивам за по 1 час 4-5 пъти на нощ,защото с единия като се храним и приспиваме 1 час и после и с другия и за мен не остава време. Аз много исках и все още искам да ги кърмя колкото може по-дълго,даже в началото изобщо не исках да им давам допълнително АМ,но педито ме посъветва да го правя,защото явно кърмата не ми стигаше и пищяха по цяла нощ. не знам колко дълго ще издържа така на безсъние ден и нощ.Ще трябва да се запася с търпение,а така като чета вашите мнения изглежда това ще продължи дълго време.Надявам се да ми стигнат силите.

# 1
  • Мнения: 2 829
Дано се включи Aila, тя кърми близнаци успешно и вероятно ще помогне.
Аз мога само да те подкрепя за това че си издържала и да ти кажа че бебетата пак ще се будят през нощта, но поне ще се наяждат по-бързо..
А защо не пробваш когато имаш нужда от сън някой друг да ги нахрани с АМ през нощта? Или някой да поеме грижата за тях през нощта, а ти само да ги кърмиш(аз така правех първия месец, като накърмя синчето го давах на татко му да го приспива и заспивах мигновено). далеч съм от мисълта да те карам да ги храниш изкуствено, но ако изнемогваш трябва да намериш начин да си почиваш, а ако 1 път в седмицата им дадеш АМ няма да е фатално.
А иначе, вярвам че ако искаш можеш да намалиш и спреш АМ, стига да имаш нужната подкрепа.
Дано да намериш начин да си починеш, бебетата имат нужда най-вече от здрава, усмихната и отпочинала майка Grinning
Още веднъж, моето уважение и искрено възхищение

# 2
  • София
  • Мнения: 148
Трябва да имаш търпение докато отпадне едното нощно хранене.И при нас беше така докъм 3 3,5 мес. не помня точно просто не знаех на кой свят съм #Crazy обаче в един момент спряха да се будят в 3 часа и започна да ми се събира повече сън-сега хапват към 12-1 и после около 5,30.За съжаление на мен ми спря кърмата и вече сме само на АМ,но какво да се прави.Желая ти дълго и безпроблемно кърмене Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 12 201
   Здравей и от нас трите  Simple Smile
   Значи наистина ще почнат да се будят по малко през ноща и ще ти е по-лесно. Мога да споделя аз как процедирам, но аз все още ги кърмя основно заедно и това спестява време. Отделно така или иначе ги приспивам само с кърмене  Simple Smile
   През ноща си лежа и само като се размрънка някоя аз или таткото ставаме и будим и другата защото наистина е забавно като почнат да се будят една след друга през 1 час. Някалко пъти ми с е случвало и хич не е приятно. Затова която първа се събуди реално прецаква и сестра си  Wink Аз ги кърмя през ноща легнала  и двете като слагам две възглавници от страни , а аз по гръб и съм с по едно бебе в ръка от двете страни. Така че ако таткото стане аз дори не се будя почти. Те почват да хапват и много често аз си заспивам така. Ако се усетя да се събудя след половин час просто ги преместваме в леглата ако не си спят при мен, но това не ми пречи тъй като и аз си се наспивам. Ако не ми се спи много може и да съм полуизлегнала се в леглото и да изчакам докато хапнат поне вече ядат бързо, но много често нямам търпение да ги изчакам съвсем да заспят и като ги преместя пак се будят и отново се озоваваме на първия вариант. Освен в самото начало почти да не кажа изобщо благодарение на този метод си се наспивам Simple Smile
    За през деня не мога да ти дам съвет освен че обикновенно също ги кърмя заедно, но аз хич не се съобразявам с графици и може всяка да яде когато си иска. Simple Smile  Виж обаче днес с това лошо време и като не сме на разходка имам проблем със спането им. Цял ден ме побъркват и само като се сетя че ако бяхме навън щяха да си спят сладко сладко поне 2-3 часа и то на два пъти...
   Само да споделя че вече толко се специализирах, че сега в момента докато пиша и двете си похапват в мен  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 867
Извинявайте за офф-а, обаче Айла, просто искам да ти кажа евала!! Аз от преди ти се кефех че си кърмиш успешно близначките, но сега направо ме впечатли с методи. Даже прочетох на мъжа ми и той вика: майка герой.  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 242
Aila  комплименти!  bouquet
Чета те, усмихвам се, ахкам и охкам, страхотна си!

# 6
  • София
  • Мнения: 12 201
  Мерси момичета  Simple Smile
  Djina ако искаш ми пиши на лични може да се чуем и по кюто  Simple Smile Ще се радвам да ти помогна колкото мога със съвети, аз също все още разпитвам други мами на близнаци с по - големи дечица за тънкости в отглеждането. Реално обаче при всяка майка е доста различно и тя сама успява да открия най-удачния и удобен вариант за нея и за малките  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт