Кашите "Слънчо"

  • 537
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Здравейте!Бебето ми е почти на шест месеца.Кърмя го на поискване.Скоро ще започна да го захранвам.Вероятно като първа храна ще въведа зеленчуково пюре,но когато започнем с кашите си мисля дали да не са на "Слънчо".Какво е вашето мнение за тях?

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Купувала съм само овесени ядки и бяха тооооолкова мръсни, че не повторих....от там си правя извода, че качествен контрол липсва и не купувам

# 2
  • Мнения: 1 559
Аз не съм давала от тях (доста скептично съм настроена към производител, които пише "след 4 месеца" на глутеновите си каши Shocked). Само искам да те предупредя да внимаваш с кашите - да купуваш такива, за които си сигурна, че са безмлечни (взирай се в дребните, едва четими буквички, обикновено там е информацията от сорта "може да съдържа следи от мляко"). И още нещо - когато даваш каша гледай да не си въвела най-много една от съставките й (ако кашата е оризова, с ябълки и банани например - тряба да си въвела вече поне две от съставките й, за да може ако има алергична реакция, да си сигурна на какво се дължи; а не да се въвеждат трите съставки едновременно без пауза между тях).
В библиотеката има рецепти за домашни каши. Аз бих заложила на тях Grinning

# 3
  • Мнения: 528
На мойта дъщеря й давах до преди месец само каши на Слънчо.Е разбирасе и други неща,но през ден каша.Доволна съм.Взимала съм плодовите и веднъж с бисквити и не съм намирала изненадки вътре.

# 4
  • Мнения: 111
Ние сме на Слънчо и ги намирам за добри. Моят бебо харесва най-много Зърнин-М, на моя приятелка пък -бисквитената...всяко бебе с вкуса си. Ползвали сме и на Frizocrem и според мен няма голяма разлика...

# 5
  • Мнения: 5 391
Не съм давала и нямам намерение.

# 6
  • София
  • Мнения: 481
Кашите  Слънчо са с обикновено сухо мляко, а не с адаптирано- важно е да го знаеш и да прецениш дали ще даваш на детето си на тази възраст.Безмлечна съм виждала само една- някаква зеленчукова беше.
Иначе безмлечни каши на по-прилични цени имат Беби и Блевит (но последните май вече не се внасят).
Аз също бих те посъветвала да даваш домашни каши- приготвянето не е толкова сложно, колкото изглежда на пръв поглед Peace

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Аз също бих те посъветвала да даваш домашни каши- приготвянето не е толкова сложно, колкото изглежда на пръв поглед Peace

Подкрепям. На първо четене изглежда голяма хамалогия, но всъщност е много лесно и бързо, и най- важното- знаеш какво наистина има в кашата!

# 8
  • Мнения: 801
от всички видове каши, които съм навзела, малката предпочита тези на Слънчо (естествено първоначално взимах само безглутеновите,които са само две или три - бананова,прасковена и морковена)....а иначе мислех изобщо да не й купувам на Слънчо

# 9
  • Мнения: 127
Благодаря ви за изчерпателните отговори!Вероятно първоначално ще се опитам да ги приготвям сама,а след време може да ги пробваме.

# 10
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Аз ги давам от една-две седмици.Те са с прясно мляко,а не с АМ.

Общи условия

Активация на акаунт