Молба към креативните форумки

  • 1 770
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 893
Като гледам какви чудеса творите, реших да ви помоля за помощ.
Става дума за двете тръби на парното в трапезарията, които сега като правим ремонт ми изглеждат ужасно грозно, но не можем да ги махнем. Въпроса ми е с какво мога да ги замаскирам.
Мебелите ми са цвят мока и капучино, а стените шампанско. Ако може идеите ви да са подкрепени с цветове и материали  Praynig , а и снимки няма да откажа  Wink
Лишена съм от всякаква фантазия и креативност, така че моля развихрете вашата  Hug
  bouquet

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Боядисай ги в същия цвят- шампанско........каквото и да сложиш  ще се сгрява....ако го омотаеш с нещо ...панделка от плата на пердетата.........или да им сковете едно дървено или от друг материал  "къщичка" , върху която да си слагаш ваза или някаква  декорация........за това се сещам за сега....макар, че не творя чудеса

# 2
  • Мнения: 1 893
Те са от пода до тавана и точно до свода към кухнята, т.е нито перде, нито "къщичка" мога да използвам, но благодаря за идеиите.

# 3
  • Мнения: 899
Би било интересно да им се сложи едно дъска или плоскост от друг материал, пред тях, да ги закрива. На нея можеш да закачаш сувенири, снимки, каквото ти хрумне. Може да се направят етажерки на нея, за малки джаджи или по-стабилни за цветя, на които не им трябва много светлина.

Добавям, че можеш да си купиш изкуствен бръшлян, който да увиеш от горе до долу, по тръбите, предварително боядисани в екрю.

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Омотай около тях изкуствени влечащи зелени растения

# 5
  • Мнения: 1 006
 Като дете и в нашия апартамент имаше такива (то и сега има, ама съм на квартира и не ги мисля Crazy) - та, майка ми ги бше боядисала в цвета на стените, като пердето почти ги скриваше, тъй като се падаха в самия ъгъл, а релсите за пердета бяха изнесени по-напред( не знам дали ще ме разбереш) и стигаха до самия край на стената. На 30-40 см (по спомени) диагонално от тръбите имахме висящо макраме - поставка за цвете и стоеше добре. Т.е. поставката виси от тавана Wink
Та, това беше акцента, който привличаше погледите и тръбите изобщо не се забелязваха.
Съжалявам, че нямам снимки, а и далече и скоро няма да ходим............... Cry

# 6
  • Мнения: 1 893
Би било интересно да им се сложи едно дъска или плоскост от друг материал, пред тях, да ги закрива. На нея можеш да закачаш сувенири, снимки, каквото ти хрумне. Може да се направят етажерки на нея, за малки джаджи или по-стабилни за цветя, на които не им трябва много светлина.

Добавям, че можеш да си купиш изкуствен бръшлян, който да увиеш от горе до долу, по тръбите, предварително боядисани в екрю.
Идеята е супер, но трябва да е нещо което да не закачаме при минаване оттам. Ще пробвам дали поне дъска със снимки ще стане.   bouquet

# 7
  • Мнения: 3 216
Пробвай да ги затвориш.Ако имате някакьв останал лист Кнауф или нещо подобно,ги зтворете и декорирай и оцветявай според обзвеждането. аз имах такьв проблем в новата кухня-само че трьбитя бяха страшно мноог,защото това ни беше старата баня. Затворихме ги с Кнауф.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какво е Кнауф

# 9
  • Мнения: 14 486

гипскартон. прави се във всякакви цветове и форми

# 10
  • Мнения: 899
Би било интересно да им се сложи едно дъска или плоскост от друг материал, пред тях, да ги закрива. На нея можеш да закачаш сувенири, снимки, каквото ти хрумне. Може да се направят етажерки на нея, за малки джаджи или по-стабилни за цветя, на които не им трябва много светлина.

Добавям, че можеш да си купиш изкуствен бръшлян, който да увиеш от горе до долу, по тръбите, предварително боядисани в екрю.
Идеята е супер, но трябва да е нещо което да не закачаме при минаване оттам. Ще пробвам дали поне дъска със снимки ще стане.   bouquet

Ами можете да я закрепите по някакъв начин, за да е по стабилно и да не падне.
Другото, което ми хрумна е някакъв параван, но не знам дали ще намериш толкова висок и по-тесен...да стои просто декоративно.

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Омотай го със светеща новогодишна змия

# 12
  • Мнения: 1 893
Омотай го със светеща новогодишна змия

Не мярнах такова чудо по магазините. Някаква идея къде мога да го видя  newsm78

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В Бриолажа виж....там вероятно има

# 14
  • Мнения: 1 893
В Бриолажа виж....там вероятно има

Пак мерси. Ако ми хареса, туй ще е до Нова година, пък после смятам последователно да се възползвам и от другите идеи- хем разнообразие, хем малко свежест. Че с тия кафеникави цветове сигурно ще е доста скучно/ ама тъй като нямам фантазия и смелост за нещо по-шарено  Embarassed /
Тъй че смело продължавайте с идеите  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт