За какво се карате с половинката?

  • 3 547
  • 68
  •   1
Отговори
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Като се замисля ние не се караме, но тази седмица започнахме да си разменяме "реплики" само по телефона, които носят неприятни емоции, не че сме се обиждали, нищо подобно, а вечер като се видим - мир и любов, но един час след съответния разговор по телефона не мога да си успокоя нервната система и се усещам как сама си се самонавивам и това не ми харесва.

Та за какво става на въпрос - първото спречкване бе по повод защо съм купила антибиотик на детето /предписан от лекарката/ за който и аз не бях съгласна да го вземаме заради страничния му ефект - повръщане и казах, че ще търся други решения. Един аптекар /приятел на баща ми/ ми каза, че има вносен вариянт на същия, без въпросния страничен ефект и който аз естествено купих, че на всичко отгоре и започнах да давам на детето.

А второто - купила ли съм колонки за компютъра, на което отговорих с - не, защото ако утре той не вземе заплата няма да имаме пари с които да купим подарък за кума, чийто рожден ден ще се празнува в събота, поради което ми се разсърди и с репликата "Да бе, аз нищо не разбирам" ми затвори телефона. След малко като се прибера всичко ще бъде цветя и рози, все едно телефонния разговор не се е състоял.

А защо ще стои 2 дни без колонки - преместихме се при родителите ми, защото в квартирата тече ремонт, но взехме компютъра /свързан е с работата ми/ като оставихме там касетофона /вързан е вместо колонки/ за да не мъкнем излишно багаж - сметнах, че по-удачно да вземем слушалките, че заемат по-малко място вместо колонките.

Проблема е, че така като ми затвори телефона и започвам аз самата да се самонавивам - защо не помисли малко, защо като толкова иска да има 2 дни колонки не си направи от старите тонколони, които стоят само за украса, след смяна на жакчето им /може да го направи, има материалите и инструментите за това, вярно на баща ми са, но ги знае къде стоят/, а и това бе негово предложение. А на всичко отгоре има и време /той е в болничен за гледане на детето/. Какво ще му стане ако ползва слушалките 2 дни и т.н.

Съзнавам, че това е порочна практика, но не мога да се спра и като започна да се самонавивам започвам и да се ядосвам. Като се прибера вече ми е минало, а също и на него, но си мисля -ако продължаваме така докъде ще я докараме.

Ох, не знам защо пиша темата - вероятно да се оплача и да ми олекне, макар че има далеч по-сериозни проблеми от моите, извинявайте за което.

# 1
  • Мнения: 126
Най-често повод за караниците ни са майка му и баща му,които не ни оставят на мира.

# 2
  • Мнения: 6 164
Според мен се карате за глупости, което е съвсем нормално, когато хората са изнервени. При нас е същото - също често за глупости.

# 3
  • Мнения: 6 461
Като се замисля ние не се караме, но тази седмица започнахме да си разменяме "реплики" само по телефона, които носят неприятни емоции, не че сме се обиждали, нищо подобно, а вечер като се видим - мир и любов, но един час след съответния разговор по телефона не мога да си успокоя нервната система и се усещам как сама си се самонавивам и това не ми харесва.............
Ох, не знам защо пиша темата - вероятно да се оплача и да ми олекне, макар че има далеч по-сериозни проблеми от моите, извинявайте за което......
Надявам се ,че вече ти е отлекнало........ Whistling.. Wink
Ние в къщи се караме за глупости след като се замислим,просто не е било нужно........ Naughty.

# 4
  • Мнения: 1 006
Уф, не че и ние се караме, ама аз откакто съм вкъщи, съм една изнервена, изтрещяла направо и..............абе, вси въртя, суча да го предизвикам, ама той нали е спокоен..........
Нерви, напрежение, ще ви мине и на двамата - сопред мен наистина е по-добре да оставиш нещата така............. Peace
На всички се случва Crossing Arms

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дано ти е олекнало!
Май повечето от нас се караме с половинките си за глупости  Wink

# 6
  • Мнения: 2 897
За какво ли не...
Важното е,че бързо ни минава и помним като маймуните Wink
А на теб дано ти е олекнало наистина,след като сподели Peace

# 7
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Повечето пъти,за не разумното ми харчене,когато купувам глупсти или безумно много играчки на детето без повод.За разни битови истории, ощо взето нямаме много караници,вече знаем кой от какво ще се подразно и се опитваме да си спестяваме подобни сцени! Party

# 8
  • Мнения: 1 422
Не се караме. Надявам се винаги да е така. Обясняваме се, спорим, но никога не си повишаваме тон.

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Еми то попринцип аз се карам а той ме слуша и не ми обръща внимание  Rolling Eyes, много ми беше трудно да свикна но вече разбрах, че си говоря сама като се карам / или поне когато се опитвам да се карам де/. Той не обича да се кара с който и да е било въпреки, че веднъж се скара с майка си но тя си го заслужи  Crossing Arms
 А телефона никога не си го затваряме, аз като се ядосам си викам а той се прави, че ме слуша  Joy

# 10
  • Мнения: 259
Еми то попринцип аз се карам а той ме слуша и не ми обръща внимание  Rolling Eyes, много ми беше трудно да свикна но вече разбрах, че си говоря сама като се карам / или поне когато се опитвам да се карам де/. Той не обича да се кара с който и да е било въпреки, че веднъж се скара с майка си но тя си го заслужи  Crossing Arms
 А телефона никога не си го затваряме, аз като се ядосам си викам а той се прави, че ме слуша  Joy
Така и при нас,кучето си лае-кервана си върви Laughing

# 11
  • Мнения: 592
Не се караме. Надявам се винаги да е така. Обясняваме се, спорим, но никога не си повишаваме тон.
Peace

# 12
  • Мнения: 6 167
ние не се караме и не спорим за нищо.

а вие си търсите за какво да се сдърпате. мнгоо тъпо.

# 13
  • Мнения: 357
В момента с никой не се карам, просто защото си нямам половинка. Mr. Green
Но по принцип съм от хората, които винаги си казват на момента какво не им харесва и ако отсреща ми се отговори по-остро винаги съм готова за едно бързо скандалче, след което естествено следва сладкото помиряване. Wink
Обаче има и хора, с които просто неможеш да се скараш! Познавам един такъв - аз съм бясна, че ме кара да го чакам (например), започвам да мрънкам, а той винаги успява да извърти нещата в своя полза, всичко обръща на майтап, разсмива ме и накрая забравям за какво съм се ядосала. Е, такъв какво да го правиш? newsm78

# 14
  • Мнения: 1 233
Ами напоследък доста се караме, аз съм много изнервена. Някой път се караме за важни за мен неща, друг път за глупости - различно е.

Общи условия

Активация на акаунт