За шампоана

  • 1 734
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 661
Искам да споделя и в същото време да попитам и вас за ефекта от прекалено дългото ползване на един и същ шампоан. Аз от доста време ползвам само жълтия ELSEVE/доста съм го хвалила из темите тук/. Много ми харесваше действително, но от известно време насам забелязвам, че има отрицателен ефект върху косата ми. Като си мия вече косата с него тя някакси се сляга, губи обем, става някакси вяла. Мислите ли, че вече има пренасищане със съставките от този шампоан. Може би ползвам него в рамките вече на цяла година. Като се измия с друг този проблем го няма.
На вас случвало ли ви се е такова нещо или аз си въобразявам? Sad

# 1
  • Мнения: 27 524
Да, козметиката трбява да се сменя. Не често, но не и постоянно да се ползва. Освен това жълтата серия на Лореал е тежка, в смисъл за сухи коси е и съставките са силни. При много дълга употреба косата се пренасища. Така би станало и с маска за коса, ако прекаляваш с нея. И с друг шампоан, който не е за честа употреба. Редувай жълтата с червената серия и веднъж-два пъти месечно слагай най-обикновен, смотан балсам за едно левче за всякакаъв тип коса  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 631
По принцип съм чела, че шампоанът трябва да се сменя всеки месец  Thinking.
Не го сменям всеки месец, но марка не повтарям една след друга  Naughty Винаги купу8вам различни  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
По принцип съм чела, че шампоанът трябва да се сменя всеки месец  Thinking.
Не го сменям всеки месец, но марка не повтарям една след друга  Naughty Винаги купу8вам различни  Peace
И аз така правя.Всеки следващ е различен.

# 4
  • Мнения: 9 077
Задължително сменям марката, най-много два пъти купувам едно и също нещо.
С пастата за зъби също така процедирам, с шампоана, балсама и маската за коса.

# 5
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
И аз ги сменям шампоаните и не само тях кремове,паста за зъби,балсами цялата козметика.Забелязала съм същото,че когато един продукт се използва дълго време,вече няма този ефект!

# 6
  • Мнения: 5 362
По принцип съм чела, че шампоанът трябва да се сменя всеки месец  Thinking.
Не го сменям всеки месец, но марка не повтарям една след друга  Naughty Винаги купу8вам различни  Peace
И аз така правя.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 605
Хубаво е да ги сменяш. Аз ползвам 2 месеца един, след това сменям.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 765
Редувам 2 марки само, много рядко пробвам нещо друго. Почти винаги при смяна ми излиза пърхут и не смея да рискувам. Сега взех Gliss Kur, 3-4 пъти съм се измила с него и пак започна да ме сърби главата. ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 679
Да, можеш да го смениш с MELALEUKA - френски е - изцяло на билкова основа е и е идеален за косата

# 10
  • Мнения: 1 043
и аз сменям шампуаните си, - последния път бях направила грешка и взех ЕДНА ТУБА - ЗА ПРОФЕСИОНАЛНО ПОЛЗВАНЕ /  КАТО БЯХ БРЕМЕННА МЕ МЪРЗЕШЕ ДА ПАЗАРУВАМ ТАКИВА НЕЩА / и забелязах също този отрицателен ефект , но пък то и бебока е допринесъм сигурно newsm78

# 11
  • Мнения: 2 631
Да, можеш да го смениш с MELALEUKA - френски е - изцяло на билкова основа е и е идеален за косата

Този за сефте го чувам  Thinking
Дай снимка и къде и на какви цени се предлага?

# 12
  • Мнения: 9 095
и аз не съм го чувала, иначе аз сменям само 2 марки постоянно, защото съм забелязала че първия път косата ми е много хубава, но след това ужас, та затова си знам кой как действа и си ги сменям, пастата за зъби една марка, но или избелваща или друга, а кремове задължително всеки пъ нещо ново Peace

# 13
  • Мнения: 8 505
Не ползвам продукт (не само за коса) 2 пъти последователно.Щом ти харесва толкова много,можеш да ги редуваш с друг/и шампоан/и.

# 14
  • Мнения: 2 587
Не ползвам продукт (не само за коса) 2 пъти последователно.

И аз така,макар че много бих искала моята коса да загуби обема си  Cry

Общи условия

Активация на акаунт