Не иска да се обръща настрани

  • 2 266
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Анна откакто се е родила спи по гръб. Знам, че на нейната възраст е нормално да започнат да се обръщат самички, но тя няма никакво намерение да го прави и всичките ми опити да й покажа, че може да се обръща срещат яростна съпротива. Единственото, което прави е да си извива гръбчето леко настрани за да хване някоя играчка. Вече започнах да се притеснявам. Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 46 437
На 4 месеца е по-нормално да не се обръща, отколкото да се  Crazy

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Имах същите притеснения,но Божа е решила,че ще се обръща само когато тя иска.За пръв път се обърна на пет навършени месеца.Не се притеснявай! Peace

# 3
  • Мнения: 3 499
Мони много отдавна се обръща и спи и настрани и по гръб, но мисля, че си е до бебе, на Анна така й е удобно и така спи. А през деня обръща ли се настрани, обръща ли се по корем?

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А главата върти ли си настрани - обръща ли я, за да проследи играчка примерно? Има ли изразено сплескване на главичката? С какво тегло е родена и как?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 230
През нощта си обръща главата, ту на ляво ту на дясно и спи само по гръб. Пред деня е същата работа, не се обръща нито настрани, нито по гръб.
Хедра, главата си върти, следи играчки, опитва се да ги стигне ако са настрани от нея /дори понякога си мисля как не й се завива свят, толкова бързо я върти/, но си извива гръбнака леко настрани, а не се обръща. Сплескване имаше леко от дясно, но откакто започна да спи и наляво се оправи.  Иначе е родена 3,045, със секцио в 37 г.с. по медицински причини /гест. диабет/

# 6
  • Мнения: 82
  Споко, ще започне да се обръща, когато тя реши Peace

# 7
  • Мнения: 5 362
Калина никога не се обръщаше настрани.Спеше винаги по гръб.
Сега,малко преди годинката,започна да спи по корем, и от време на време настрани.

# 8
  • BG
  • Мнения: 54
Не се тревожи, ще се обърне Simple Smile
И аз се притеснявах за това обръщане,но днес вече се обърна от гръб по корем.От няколко дни се мъчеше и най - накрая усвои техниката , а сме по-големи от вас.

# 9
Според мен и е още рано да се обръща.
Имай търпение. Моята госпожица също по-късно започна да се върти на ляво и на дясно и малко след това започна да се обръща по корем.
И вие също ще започнете да се въртите, но и дай поне още месец.

# 10
  • Мнения: 5 790
На 4 месеца е по-нормално да не се обръща, отколкото да се  Crazy

Естествено, че е твърде малка, за да се обърне. Виктория се обърна на 9 месеца, пък сега не мога да я спра да поседне малко. Но ако пък толкова се притесняваш, отиди да я прегледат.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 604
И мойто малкото до сега само 1 път се е обърнала, колкото да ми покаже, че може иначе вообще не иска. Педито ни каза, че когато реши-тогава. Просто някой го правят по-рано, други по-късно. Споко

# 12
  • София
  • Мнения: 1 230
Момичета благодаря за успокоителните думи!!!  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • у дома
  • Мнения: 965
Здравей, Наталия се роди 28 дни по-рано. Лекарката винаги ми повтаряше, че ще се развива с месец назад - т.н. коригирана възраст, т.е. тя е на 4 м., но тъй като е родена 1 м. по-рано се считало, че реално е на 3м. Имай го пред вид това. Въпреки, че дъщеря ми се обърна, когато беше на 4м. и 16 дни - паметен ден, чак го празнувахме  Joy И ми беше много неприятно, когато доки ми повтаряше "Ми какво искаш ти, за дете родено 1 м. по-рано"  Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 5 401
Галич, мило, ако това ще те успокои, Каби се обръща само на дясно, а лявото го няма за страна. Всеки ден се боря с него и в двете посоки, ама на, то си знае неговото. Аничка ще се обърне като й дойде кефа!
Ако помниш малкия мъж на Лала има проблем, за който предполагам Хедра намеква, но при вас всичко си ОК!
Не го мисли! С обич!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт