По какво децата ви приличат на вас?

  • 1 078
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 652
И друг път във форума сме говорили, че децата ни, ни избират, а не ние тях- веднъж със знаците, които ни дават,, когато се срещнем, а преди това и когато душите им избират съдбата си избират нас за свои родители. С две думи - с всичките трудности и проблеми на едно осиновяване - те са нашите деца и затова има много знаци. Предлагам да ги споделим.
Започвам първа. Моят син, като външност,  така прилича на дядо си, че хората казваха- "Какво разправяш, че си го осиновила. Ти си го родила, оставила си го в дом и сега си го вземаш и разправяш, че е осиновено." като се има впревид, че  4 години преди осиновяването- живях в друг град - това така се връзваше с действителността- за съседите ми и познатите. Те го казваха с добри чувства. Един съсед видял баща ми да излиза с количката - Боби беше на 1г. и половина вече и казва- "А стига ,бе! Гледам количката, гледам баща ти,  newsm12пак гледам в количката, пак баща ти... и си мисля smile3521- ти защо ни будалкаш с това осиновяване."
Друго- левичар е като целия ми род, аз, татко , дядо прадядо...
Много е музикален - като мен. Embarassed Прощавайте, "изчервявам" се от срам, че "трябва" да си призная - за себе си , де.... #Silly Съвсем сериозно- "свирим" и двамата на китара понякога. Акордеона си го продадох, но той има и така хубаво свири на него / хубаво с мисъл достатъчно за дете на 4 г, което никой не е учил/- топи ми душичката. Пеем много. Когато за първи път му дадох пиано- детско- бях изумена от постановката на ръцете и вариациите на две ръце, които изсвири с всичките пръсти. С китарата беше същото. Ей, че си похвалих рожбичката, ама... истина е.
Има усет за красивото- аз съм зодия Везни- за Везната всичко трябва да е красиво. Прави му впечатление небето, красивите облаци, залеза, изгрева, луната. Е, това може и да е малко възпитано, но аз все гледам към небето- може би, затова често се спъвам.
Чувствителен е като мен, говори  като мен и други неща, но това е по-скоро възпитано.
Това е от мен. Интересно ми е да чуя и вас.

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 17:30 от darena

# 1
  • Мнения: 40
"Умен като майка си и хубав като баща си"  Grinning Grinning - така често се шегуваме ние, когато някой заговори за детето ни. Иначе е пълно копие на баща си като външност (макар че наблюдавам вече и някои свои черти) - ако видите снимка на баща му на възраст между 1 и 5 години и снимка на Евгени в същата възраст, ще предположите че става дума за едно и също дете. На 11 месеца пък например седеше в скута на баща си, смучеше или се опитваше да яде кисело зеле, салам някакъв, пиеше мляко (баща му червено вино) и двамата заедно гледаха състезанията по Формула 1. Сега внимателно наблюдаваме какво го интересува - народни танци или карате, а според мен: всичко едновременно, като всички деца.

Да са ни живи и здрави! Да се обичаме и да са щастливи!

# 2
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Да се включа и аз във темата. Laughing
Боби:Изцяло прилича по-външност на баща си,даже имаме снимка на баща му,когато е бил на годинка и който разглежда семейният ни албум се удивява на приликата.Умен като баща си определенно.Устат обаче като мен,не си поплюва много,много.Ако нещо не му харесва го казва без много увъртания.Има склонност към пеенето,по това също прилича на мен,аз едно време играех народни танци и пеех. Grinning
Преслава:По-външност този път прилича тя пък на мен. GrinningТя също е много игрива,и все подрусва дупе,като чуе музика. Mr. GreenПо очите е пълно мое копие,все още има хора които се възхищават на големите и очи. Mr. Green
И двамата са страшно чувствителни,по-това отношение приличат и на мен и на мъжът ми. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 358
Ще започна с това че аз съм родена на 4,10 моята сестра на 7,10, нашето слънце на 14,10 а мъжо ми на 21,10 - всичките везни. Октомври е месеца на празниците.  На 8 март тази година станах МАЙКА - съдбата ми я изпрати точно на празника на МАМА. Много хора казват че прилича на мен. Така е и двете сме хубавици.  По точно казано за приликите - хубава като мама и ината като тати.

# 4
  • Мнения: 11 607
Ще започна с това че аз съм родена на 4,10 моята сестра на 7,10, нашето слънце на 14,10 а мъжо ми на 21,10 - всичките везни. Октомври е месеца на празниците.  На 8 март тази година станах МАЙКА - съдбата ми я изпрати точно на празника на МАМА. Много хора казват че прилича на мен. Така е и двете сме хубавици.  По точно казано за приликите - хубава като мама и ината като тати.

miraaaa като четох постинга ти се сетих за темата ти когато вземахте детенцето... как съм преживявала с теб,а и не само аз,но всички в темата, вълненията и страховете ти..... Сега всичко е минало! Вярвам,че всичко е наред при вас!!!!! Мами, направо ви се възхищавам като ви чета! И от време на време влизам при вас!

Ето и тази тема е много хубава! Извинявайте за отклонението! Бъдете здрави!

# 5
  • Мнения: 341
Големия има огромна прилика с брат ми като малък,което би трябвало да значи,че прилича и на мен  Wink ,защото ние си приличаме много.Но малкия.........хич,ама хич не ни докарва  Grinning
В детската градина една "умна"майка ме пита -"А,бе защо твоите и двамата са толкова различни?Виж моите са като две капки вода.""Ха ха ха,защото приличат на себе си " Повече никога не ме попита.Не съм се замисляла,но и да се замисля то се вижда.Естествено е с времето да започнат да приличат по маниери,но физически те са си те - индивидуални.

# 6
  • Мнения: 487
Казват ми постоянно, че  много приличал на баща си. 
Първите години твърдяха, че ми е одрал кожата Grinning
За едно съм сигурна...характера, навиците, маниерите.....всичко е на баща му. И двамата успешно си играят с мен всеки ден на: "Намери събутия чорап", "Кой ще развхърли повече от другия" и "Кой ще успее най-качествено да впрегне мама". След това естествено настава луда веселба за моя сметка Grinning
Да не забравя да кажа, че прилича и на кръсника си Grinning
Него като го накараш да свърши нещо, намира поне трима други които да го свършат вместо него. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 295
И за нас казват, че приличал на мен външно (аз много не мога да го повярвам това) - дори роднините в България, които не знаята, че е осиновен, казват, че е одрал кожата на нашата рода (за сега не мислим да светваме родата по въпроса, защото смятаме, че осиновяването е нещо, което засяга нас тримата, а не широката рода). Обича да "чете" книги като мен и да "кара" коли като баща си, а какво след време ще избере - един Господ знае...
Да са ни живи и здрави децата ни, дори и мноооого различни от нас! Hug

# 8
  • Мнения: 3 164
Дарена, много мило си описала при вас....идилия Heart Eyes

Моя юнак на външност прилича на сестрата на мъжа ми Shocked най-вече цвета на косата и къдричките на масури(подстригах му бебешката коса след като го кръстихме на 2г.6м)

говори много-като мен
не обича футбол-като баща си
ученолюбив е- ?? Grinning
нетърпелив-като мама и тате Wink
избухлив - като баща си  Confused

Общи условия

Активация на акаунт