За майчинските...

  • 918
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 678
Незнам дали въпросът ми е за тук,но ще попитам.Вече 10 месеца работодателят ми удържа 7 лева от майчинските и не мога да разбера за какво?!И така ми дава по 153 лева на месец.Та въпросът ми е защо ги удържа и има ли и други майки на които им удържат някаква сума? Или всички получавате по 160 лева?Благодаря!

# 1
  • Мнения: 191
и на мен ми удържат по 7 лв,но и аз не съм се интересувала защо?Най-вероятно някаква осигуровка или данък?

# 2
  • Мнения: 3 360
При мен няма удръжка Rolling EyesПолучавам 160 лв,но при първото майчинство /в частна фирма бях/ ми удържаха за здравна осигуровка-ако не се лъжа около 6-7 лева.Да не би да е това?

# 3
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Предполагам ти удържа здравната осигуровка, но доколкото знам е длъжен да я  плаща работодателя!

# 4
  • Мнения: 5 401
До колкото зная, трябва да си получаваш цялата сума от 160 лв, нито лв по-малко!  newsm78 Дано мамите счетоводителки или юристки се включат да кажат със сигурност!

# 5
  • Мнения: 39
удържат ти за осигуровки
аз съм в частна фирма и питах дали ще ми удържат но те казаха че поемат осигуровките

# 6
  • Мнения: 728
Абсолютно нищо нямат право да ви удържат работодателите от обезщетенията  Naughty (освен разбира се ако не сте се споразумяли друго)
Върху майчинските се дължи здр.осигуровка, която е 6.24 лв и е изцяло за сметка на работодателя.
Тук предполагам, че става въпрос за фиктивно назначаване на работа с цел да се получава 2 год. майчинство.

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Абсолютно нищо нямат право да ви удържат работодателите от обезщетенията  Naughty (освен разбира се ако не сте се споразумяли друго)
Върху майчинските се дължи здр.осигуровка, която е 6.24 лв и е изцяло за сметка на работодателя.
Тук предполагам, че става въпрос за фиктивно назначаване на работа с цел да се получава 2 год. майчинство.

Точно така - лични осигуровки и данъци не се начисляват и внасят върху обезщетението за отглеждане на дете до навършване на две годишна възраст  Peace

# 8
  • Мнения: 742
Тук предполагам, че става въпрос за фиктивно назначаване на работа с цел да се получава 2 год. майчинство.
  PeaceДа но на мен ми одържат по 5лв.

# 9
  • Мнения: 6 461
Най- вероятно за здравните осигуровки +таксата за банковата услуга........ newsm78

# 10
  • Мнения: 5 026
Аз си получавам пълните 160 лв.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Не мен ми удържаха по 5 лв по простата причина, че ме назначиха във фирмата няколко дни преди да изляза болнични  Simple Smile Имам предвид, че ми направиха услуга, знаете как стоят нещата... Не мога да карам шефката да плаща от джоба си моите осигуровки  Stop Сигурно случаят е аналогичен  newsm78

# 12
Вноската за здравна осигуровка, която е 3,9 % (65% от 6%-здравна осигуровка), се внася от и е изцяло за сметка на работодателя/осигурителя, така, че сумата от 160,00 лв., трябва да получаваш в пълният и размер.

Що за работодатели се извъдиха напоследък smile3516

# 13
  • Мнения: 3 089
сумата е 160 лв. и нито лев по-малко.
можете да се карате, а можете и да замълчите.

# 14
  • Мнения: 476
Момичета, малко глупав въпрос, но понеже не знам - ще питам: Майчинството от работодателя ли се получава или от държавата? Тъй като работодател се води свекърва ми и малко криво, ако трябва тя да ми плаща?!

Общи условия

Активация на акаунт