Биохимичен скрининг

  • 656
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте!
На 26 г. съм и съм бременна в 16 седмица. Много се чудя дали да си правя биохимичен скрининг. Чувам различни мнения....и съм объркана. Знам, че самото изследване не е нищо особено, но ме притесняват резултатите. Май били неточни и само ще ме притеснят.....
Моля за мнение........

# 1
  • Мнения: 209
Здравей и на мен ми предстои това изследване, тъй като моя гинеколог държи всяка бременна, която ходи при него да го направи - незнам по какви причини, но ме е предопредил от сега, че ще го правя. Аз преди да разбера, че той държи на това изследване съм се чудела дали да го направя, поради същите притеснения, които имаш и ти. Въпреки всичко обаче май предпочитам да го направя - наистина ще се притеснявам докато излязат резултатите, но все пак се надявам след това да бъдат разчетени правилно, защото дори и да бъдат лоши стойностите, това не винаги значи, че че има проблеми. Може би вече си прочела това, но все пак - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/651/37/. Все пак да мислим положително - това понякога помага   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 700
Резултатите  могат да покажат степента на  вероятност от някои генетични  заболявания, но не могат да се използват за диагноза. Мисля, че е добре да се направят.

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
При първата ми бременност от ЖК в Шейново ми напарвиха без да ме питат и резултата беше висок риск за Синдрома на Даун. Последна амниоцентеза, която беше адски болезнена за мен.
Сега категорично отказах и двете изследвания и си направих 2 консултации за фетална морфология, които показаха много повече неща и ме успокоиха много

# 4
  • Мнения: 13
Здравейте,
не мога да ви дам съвет, тъй като това е въпрос на личен избор.
Но мога да споделя с вас моя опит.
В момента съм бременна с второто си дете. Първата ми бременност я проследяваха в женска консултация в Шейново. Там правят задължително такова изследване и не съм се замислила дали искам или не. Резултатите бяха добри и всичко си мина и замина без много шум. Малко след това обаче една моя близка приятелка роди дете със синдром на Даун (тя не беше правила изследвания за този синдром и много тежко прие това положение).
Сега, по време на втората ми бременност, предвид новите обстоятелства изобщо не съм се замислила дали да си правя такова изследване или не. Бях категорична че ще направя всички необходими изследвания за да съм сигурна, че детенцето ми ще е добре.
Може би, затова като куриоз на съдбата, резултатите от БХС бяха МНОГО лоши (1:20), да няма грешка едно към двадесет.
Веднага след това си направих амниоцентеза. Мисля че е излишно да ви описвам как се чувствах тези две седмици докато излезнат резултатите от амниоцентезата. Важното е, че те бяха добри и че всичко е наред. Грешката е в БХС.
За всеки случай обаче отидох и на фетална морфология и фетална екокардиография. И там всичко е ок.
Сега съм спокойна и се надявам да родя здраво бебче.
Моето мнение е, че дори да не си направите БХС е добре да отидете на фетална морфология и екокардиография. Най-добре е към 18-22 г.с. Освен че при този преглед, подробно изследват бебчо, чувството което изпитвах беше невероятно.

Пожелавам ви леко бременеене и здраво бебче

Общи условия

Активация на акаунт