Какви играчки

  • 673
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Привет,
Споделете моля ви какви играчки купувате на децата си. Моят син е на 4 год. и основно го влекат пушки и животни. В повечето случаи иска "някаква" играчка и след много чудене в магазина иска нещо което вече има и му се е купувало.Как влияете вие на избора на детето си в такива случаи и цитирайте някоя конкретна за тази възраст-някоя която много се е харесала на вашето дете и нещо в него е развила.
 И за Дядо Коледа ще падне едно чудене и накрая пак ще поиска пушка.Ужас.

# 1
  • Мнения: 1 364
Всяко дете си играе с различни играчки. Алекс е на 3 г. и 6 мес. и си играе със конструктор, кукли, кубчета....много харесва книжки за оцветяване и с приказки.
От месец - два играе с мозайка.

# 2
  • Мнения: 5 622

 Габ е на 2 години и 2 месеца. Много обича да играе с музикални и движещи се играчки и такива, които говорят. Основно му харесва да натисска разни копчета, да включва и изключва. Играе и със строители, от тези, където птавиш фигури и слагаш разни елементи едно върху друго (не занм дали точно това е конструктор или не  newsm78) Обича писти и коли (и такива с дистанционно управление)

За Коледа няма да му купуваме нищо, ние правим подаръците за НГ. Но и за тогава не знам какво да му вземем.Тук изборът на играчки не е никак голям  ooooh!

# 3
  • Мнения: 82
Маги е на 4 години и последната й страст са кубчетата, от които след като се въртят се подреждат различни картинки от приказки. Скоро имахме гости момчета на нейната възраст и те също много ги харесаха, пробвай може да му стане любопитно.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Дария най-често си играе с конструктор и с играчки от шоколадови яйца и много обича да рисува, но за Коледа иска голям лъв, от най-големите-още едно чудо с което няма да играе, а само ще събира прах, ама това е... Другото, което много иска тази година е крокодил-марионетка, за който нямам идея от къде ще го намеря, ако някой може да помогне ще съм благодарна.  bouquet

# 5
  • Мнения: 5 877
основно се забавлява с рисуване и рязане напоследък, купувам й хубави пастели, боички, ножички, пластелин...
снощи изкара пет-шест колички да играе с тях, необичайно за нея...
пъзелите почнаха да й харесват...
неща за маскиране... , кубчета, синци за низане, куклен театър...
има един камион, с който се разхожда от време на време...
колекция кукли от плат, които нарежда на "пикник" или ги хваща за публика на нейните представления...
всъщност малко си играе с "играчки", по-скоро обича да хване ножицата и лепилото и да направи гривни на куклите, да речем, или да опъне крака под чаршафа и да си направи "палатка". Това не й пречи да врънка за всяка играчка, която види по витрините, но знам колко време ще й задържи вниманието.
От колекцията й у дома най-много харесвам едни дървени везни, има ги вече по магазините. Позволяват да сравняваш по тежест различни дребни предмети у дома, да играеш на магазин (това развива математическите умения).
Низането на синци пък е много добро за фината моторика, пък и каква гордост е да ми подари направено от нея герданче!

# 6
  • Мнения: 1 063
Моят син е почти на пет години и любими му бяха оръжията и пр., но забелязах, че става по-агресивен когато играе с тях и изхвърлих почти всички, мисля, че не е необходимо да стимулирам агресията му и без това играе с такива играчки в детската, предпочитам в къщи да е нещо друго. Сега сме на вълна боклукчийски камиони, самосвали, кранове, конструктори и пр.

# 7
  • София
  • Мнения: 771
Всяко дете се "специализира" в някаква област, която го влече и щом това му доставя удоволствие не намирам за проблем това, че поредната играчка ще е нещо, което има. Моят син например се интересува само от коли. Колкото и да имаме, когато му купя нова, му става любима за известно време и не я изпуска от поглед. За да не купувам само коли му взехме един голям паркинг, за да има къде да си ги развозва, както и един автовоз. Отделно, може да не се справя кой знае колко добре с говоренето, но пък едни от първите му думи са марките на колите и знае почти всички. Аз съзнателно не мога да му повлияя на интереса към игрите. Купувам му и книжки и конструктури, и свирещи играчки, но те някак остават на заден план.

# 8
  • Мнения: 1 434
Дани   е на   4.6 месеца  обича  да   реже с ножица  да рисува и  оцветява . Имаме над  30 кутии с пъзели обожава да    ги  нарежда...коли самолети  камиони като  всяко момченце и конструктори..  обича да  реди ..засега само лего не сме   купували  струват ми се много  дребни   частите  bouquet

# 9
  • Мнения: 8 505
2г и 2м.Почти не обръща внимание на играчки.Изкарва ги от коша,само за да ги събере след това.Същата работа върши и празна кутия и боб например Simple Smile.
Обича да рисува-най-вече по себе си и по стените ooooh!
Разглежда книжки.
Това е.

# 10
  • София
  • Мнения: 460
Свилен е на 3 год. и 10 месеца и от около месец непрекъснато играе с едни магнитни конструтори на Bornimago - имаме 3 различни и от тях прави всевъзможни фигурки.
Много обича да реди пъзели. С колички, стъклени топчета, самолетчата също играе много. Напоследък също обича да прави къщичка от възглавници и да подрежда там плюшените си животни и да им разказва нещо. Обича да си правим театър, той обикновено е Прасчо, а аз Мечо Пух. Много се забавлява, когато разглеждаме различни списания - Детска академия, Мечо Пух, Моливко и правим задачките.

Общи условия

Активация на акаунт