Как правите реване?

  • 16 492
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 065
Здравейте.Отдавна не бях правила реване и снощи реших да направя,но нещо не се получи,както трябва.Отгоре и от долу се опече ,а по средата си беше направо течно тесто и като го обърнах за да го сиропирам всичко се начупи и изтече суровото тесто и направо го изхвърлих в кофата. Моля,пишете ми някоя изпробвана от вас рецепта,защото не намирам с търсачката такава,а аз го правих по някаква измислена от списание и не се получи нищо

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 12:09 от djily

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Ето моето:

Реване

4-5 яйца
1ч.ч. захар
2ч.ч. брашно
1 бакпулвер
ванилия

сироп:
6ч.ч. вода
1ч.ч. захар
кора от лимон/портокал( по желание..,а при мен винаги щом се намира Simple Smile)

# 2
  • Мнения: 1 065
Благодаря ти Морена.И аз го правих горе-долу така,но дали грешката ми не беше ,че го сложих да се пече в по- малка форма(тортена),защото си мислих след сиропирането да го покрия със сметана. Като ще се дебелее ,поне да ми е вкусно,че аз за разлика от домочадието много си падам по сладкишчета.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
...но дали грешката ми не беше ,че го сложих да се пече в по- малка форма(тортена).....
ами би могло това да е причината, не трябва да е много високо тестото..в по- разлат съд или пък такъв с дупка в средата/кексова форма....като е изпечено, изглежда горе-долу три пръста на височина.

# 4
  • Мнения: 11 747
Причината да се получи така е в изпичането.Може да го опечеш по-тънко или по-дебело,както ти допада,но просто трябва да се съобразиш и ако е по-дебело да го изпичаш на по-ниска температура.Ако фурната е прекалено силна го "грабва" и бързо се зачервява отгоре и долу,но посредата не успява да се изпече.Фурната трябва да е предварително загрята.

# 5
Аз в случай, че не намеря рецептата, правя пандишпан и съропирам.
А именно:                   
1 ч.ч. яйца                   
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
ванилия

за сиропа:
4 ч.ч. вода
2 ч.ч. захар
ванилия

Не забравяй при сиропиране: студен сладкиш с горещ сироп или обратно.

# 6
  • у дома
  • Мнения: 1 581
аз обожавам реване Blush
опитвах се да направя по най-различни рецепти и все нещо не ставаше както трябва. един ден измислих моя и се получи  Mr. Green ето я:

Разбиват се 6 яйца, 1 ч. захар, 1 ½ ч.брашно, 6 л.олио, 3 с.л.грис. Сместа се пече 30мин. на 200градуса в тава от средно кръглите (да речем приблизително 30см диаметър) или правоъгълна.
Изстиналият блат се залива с горещ сироп от 1 ½  ч. захар + 2 ½ ч. вода + ванилия. Като попие хубаво се прибавя още ½ сироп.

# 7
  • Мнения: 115
 Тази рецепта ми е от свекървата......Много е сполучлива и вкусна, доста често я правя...

Плодово реване -( разбиването става на ръка с вилица, защото ако се разбива с миксер много бухва и излиза от тавата, по време на печенето)
 
1 буркан компот от кайсии
6 яйца
2ч.ч. захар
6с. л вода
1 бакпулвер
2ч.ч. брашно
1/2 ч.л. сода бикарбонат
1 ванилия

3с.л захар се разпръскват равномерно в тава и се карамелизира във фурната, на около 100 градуса.
Плода от буркана се изважда и се поръсва с галета или натрошени бисквити.Нарежда се върху карамелизираната захар в тавата.
Разбърква се реването и се изсипва в тавата. Пече се на около 180 градуса, до зачервяване...(аз лично го проверявам с клечка за зъби)
Сиропът от буркана се долива с вода и в малка тенжерка или друг подходящ съд се остава да заври на котлона.
Полива се студеното реване със топлият сироп.
Отгоре може да се намаже със разбита сметана и да се украси според фантазията и наличните продукти!!!

# 8
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
реването става добре като гриса е  преобладаващ, така е в оригиналната  рецепта! мисля, 4е има тема за арабско реване!

# 9
  • Мнения: 215
Реването, което приготвям знам от майка ми, а тя от баща си който е бил готвач. Рецептата е изпитана.
Всичко от съставките се мери с една мярка
Една купичка яйца
една купичка захар
и една купичка брашно.
Първо се разбиват яйцата със захарта с миксер, бие се много до получаване на гладка консистенция и после лъжица по лъжица се прибава брашното и се продължава да се разбива.
После изсипвам в намаслена и поръсена с брашно тавичка и пека. Моето се надива доста. Сиропа също го правя 1 към едно зависи от големината на тавата.

# 10
  • София
  • Мнения: 903
аз правя реването по рецептата на Morena. Разбивам всичките продукти и пека в правоъгълна тава с размери 20х30см ( приблизително). Предварително намазана с олио. Пека на силна фурна докато се добре се позачерви. Пробвам с една клечка дали се лепи по нея тесто и ако няма го изключвам.
Сиропирам го направо в тавата, в която е печено. ( и сиропа и реването трябва да са студени). След като престои със сиропа няколко часа го режа и сервирам.
Става ВИНАГИ!
Надявам се да ти бъда от полза.

# 11
  • София
  • Мнения: 903
забрави да напиша, че сиропа го правя в пропорция 1:2 ( захар:вода). иначе става много рядък.

# 12
  • Мнения: 3 360
В допълнение-смесвам 1:1 брашно с грис!На мен така повече ми харесва bowuu

# 13
  • Мнения: 1 065
Добро ви утро,момичета-кокичета!Отчитам се-в неделя направих реване по рецептата на Морена.Най-голямата похвала за мен е ,че даже и мъжът ми го хареса(а той по принцип не обича много домашни сладкиши и особено пък ,когато са много сладки.А аз обратно-обичам да ми лепне от сладост ,нищо ,че все съм на диета)Реването го опекох в кръгла тавичка с диаметър 30-35 см. и го залях топло със студен сироп,който по моя вкус не беше много сладък,но за мъжа ми беше добре.Още веднъж благодарности за Морена.

# 14
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Един трик от мен, ако искате дунапренено реване, заменете 2 лъжици брашно с нишесте(картофено или още по-добре царевично).  Peace

Общи условия

Активация на акаунт