Неизхождащо се кърмаче?

  • 1 470
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 506
Здравейте, мамчета, имам следния проблем: Дъщеричката ми е малко над 3 месеца и е изцяло на кърма. Само в началото, когато се роди съм й давала вода, но не я приемаше с охота и спрях да давам, както препоръчвате и вие. Проблемът е, че не иска да ака вече 7 дни. Зная, че е нормално, както да ака 7 пъти на ден, така и веднъж на седмица, само че не зная дали да я чакам още. Вчера и днес дадох чай на хип за храносмилане, но ефектът е че само пръцка. Правя редовно упражнения с крачетата и масаж на коремчето. През първите два месеца нямахме никакви проблеми, но от две седмици е ад. Според мен се и мъчи, хленчи, раздразнителна е, Какво да я правя?
Благодаря ви предварително за отговорите.  bouquet

# 1
  • Мнения: 108
Ще следя темата с интерес, защото и ние имаме проблем с акането. От около 2 седмици разредихме аканията от "във всеки памперс" до 1 път на ден ... а последните 2 дни нищо  Shocked. Все още чакам и се чудя защо е така, а бебчо е определено раздразнителен, боли го коремче, напъва се и пръцка, но нищо повече  Whistling.
Ето, оплаках се и аз.

# 2
  • Мнения: 2 829
Защо не опиташ ти да хапваш повече овесени ядки, зеленчуци и др. разхлабващи храни? Поне няма да навреди.
Друг съвет не мога да дам, дано по-бързо да се оправи детенце

# 3
  • Мнения: 506
yanast , забравих да доуточня: тъпча се с круши, сушени сливи, киви и най-различни супички, но ефект има само при мен, а при нея - нъц. Виж не съм опитала с овесени ядки, мерси

# 4
  • Мнения: 1 559
Колко често се кърмите? Има ли възможност да опиташ да се кърмите по-често?
Вземи на бебка Дуфалак (дава се по схема и на мънички бебенца), а ако можеш, посъветвай се с класически хомеопат.
7 дни са си доста... Твърдо ли е коремчето на бебка? Пръцка ли? Приплаква ли? Присвива ли се?
Аз съм върл противник на "изакването" с каквото и да било, но щом са станали седем дни, бих  те посъветвала да не отлагаш и да пробваш с термометър  намазан с крем.

# 5
  • Мнения: 1 043
Simple Smile много гадно звучи но с термометъра в дупето пробва ли - малко масло в/у него  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 12 220
   И при мен всяка една от мадамите ми прави такава пауза по веднъж. 7 -8 дни и тъкмо и аз вече бях запретнала ръкави за някакви по-крути мерки и те свършиха работат. Правих им упорито масажчета и упражненията с краката. Но да споделя че те не са се присвивали или да са се мъчели да свършат нещо, а и когато го направиха не беше твърдо, съвсем леко по-гъсто.
   Така че наистина незнам какво да те посъветвам, ако бебчо се мъчи може да опиташ с някой от другите предложени методи или отново да наблегнеш на упражнениицата. Може всеки момент да те зарадва надявам.. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 506
MammaEli , кърмим се, когато реши тя. Почти никога не е на 3 часа, а на доста повече и вечер ми прави огромни паузи от порядъка на 10-12 часа. Прави го още след първия месец. Педиатърката заяви да огранича кърменето (да давам само от едната гърда), за да не се получи рахит, тъй като наддаваше по повечко. Дуфалак досега не съм давала. Пробвах с едно прахче Импортал, но нямаше ефект. Досега само веднъж съм прилагала термометъра. Ама ако няма друг начин отново ще прибегна до него. За хомеопат не се бях сетила. За сега я оставям така до утре вечер.  Sad

# 8
  • Мнения: 22 717
MammaEli , кърмим се, когато реши тя. Почти никога не е на 3 часа, а на доста повече и вечер ми прави огромни паузи от порядъка на 10-12 часа. Прави го още след първия месец. Педиатърката заяви да огранича кърменето (да давам само от едната гърда), за да не се получи рахит, тъй като наддаваше по повечко. Дуфалак досега не съм давала. Пробвах с едно прахче Импортал, но нямаше ефект. Досега само веднъж съм прилагала термометъра. Ама ако няма друг начин отново ще прибегна до него. За хомеопат не се бях сетила. За сега я оставям така до утре вечер.  Sad
newsm78 Това за едната гърда и рахита не го схванах.И моя наддаваше по килограм и половина,ама такова нещо не бях чувала рахит при добре наддаващо бебе=на кърмене от двете гърди. Shocked

# 9
  • Мнения: 474
Аз не бих чакала изобщо повече. Смятам, че 7 дни е много време и щом се присвива и е неспокойно бебето трябва да му се помогне.
По съвет на педиатърката ни аз правя малка свещичка от сапун и така действам. Докторката ме убеди, че метода с термометъра е доста по-опасен и по- привикващ за детето.
Успех!

# 10
  • Мнения: 506
newsm78 Това за едната гърда и рахита не го схванах.И моя наддаваше по килограм и половина,ама такова нещо не бях чувала рахит при добре наддаващо бебе=на кърмене от двете гърди. Shocked
[/quote]

Педиатърката го измисли това, тъй като бебка наддаваше доста килца. Според нея: "Бързо наддаващите деца по-често развиват рахит, защото не им достига количеството витамин Д."

# 11
  • Мнения: 2 829
Ами нали можеш да му даваш витамин Д на капки, дай да държим детето гладно да не хване рахит...
Звучи ми глупаво. Българските педиатри направо параноя имат за тоя рахит....
Мен ако питаш, храни си го нормално, ако искаш да се презастраховаш, ходи по-често на прегледи.
Моето слонче също бързо наддава, но смятам че за това ходим на лекар- ако се хване рано рахита не е опасен.
Аз моя си го храня на воля и се радвам че расте, засега рахит нямаме...

# 12
  • Мнения: 172
Аз лично бих направила една клизмичка с термометърчето (незнам каква е разликата между термометъра и сапуна, струва ми се все тая), особено ако бебчо не се чувства конфортно и е раздразнителен.
Моя немирник го чакам най-много два дена, т.като става много раздразнителен и хайде термометъра. И след това започват едни приказки и усмивки едно чудо Simple Smile

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Това за наддаването, рахита и едната гърда, просто го забрави... Поредната огромна глупост...

Не казваш дали е твърдо коремчето на бебето... Бъди по-упорита с масажите и гимнастиката... Като под "по-упорита" имам в предвид да я правиш по-честичко... И се успокой... Ще се изходи човечето... Аз залагам, че днес следобяд ще има резултат в памперса... Можеш да пробваш и с термометъра, чийто връх е намазан с кремче или изобщо нещо мазничко... Ама да не прекаляваш с пъхването... Ануса на бебка не e повече от сантиметър и половина - два... Само с връхчето... Пък може и да направиш нещо друго... С пръст, намазан отново с кремче... Да масажираш внимателно отвора на ануса... Без да натискаш много, само отвън, естествено... И това може да помогне... Аз не бих използвал медикаменти (в случая Дуфалак) при такава ситуация...
Успех...!
newsm10

# 14
  • Мнения: 506
ydnast, и аз като теб - водя се по детето и на педиатърката не й се вързвам.   bouquet

Благодаря на всички за отговорите. Мистър Експрес позна само деня, сутринта ме зарадва чедото. Снощи наблегнах на гимнастиките и масажите и резултатът е налице.   bouquet

Моята равносметка е, че на 7-8 ден и без външни интервенции работата става.   bouquet

Благодарско и лек и слънчев ден.

Общи условия

Активация на акаунт