СПЕШНО! Как се прави инхалация с вентолин?

  • 19 576
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте.От няколко дена Алекс кашля и гласът му е променен. Бих казала, че не е пресипнал а...изтънял. Водих го при личната лекарка, преслуша го, прегледа го. Каза ми, че има лек спазъм и понеже знае, че сме си купили инхалатор каза, че е по-добре да правим инхалации с Вентолин, отколкото да го пие на сироп но.... не ми каза как и по колко.Оставам с впечатлението, че не й е много ясно защото ми каза, че в упътването си пишело. Thinking Все още не съм го купила защото не мога да преценя и в самия инхалатор къде трябва да сложа лекарството. Ето линк към инхалатора.http://www.atrakcion.com/product_info.php?cPath=44&products_id=888. Ако някоя мама има и го ползва, моля да ми помогне за да знам как да го използвам с Вентолина. До сега сме правили само инхалации с физ.разтвор.
Предварително благодаря. Hug

# 1
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Слагаш капките Вентолин,които зависят от килограмите на детето.На моята дъщеря,която е 12кг. и слагаха 5-6капки.Не знам за твоето детенце!Търсила ли си по аптеките Вентолин солуцио,защото ми казаха ,че не се продава,а само от болница мога да го намеря.Дъщеря ми получава често такива спазми и в момента правим профилактика с Фликсотид.Обърни внимание защото спазмите стават все по-дълбоки.Ако имаш нужда от помощ,пиши.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 546
Ние пием профилактично Сингулар. Личната каза, че се купува от аптеката и се прави с физ..разтвор.

# 3
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
O.K. Щом е казала,дано го намериш,една позната го търси и не го намери,та се наложи да и го взема от болницата(свкърва ми работи там)Аз не знам нищо за Сингулар,сигурно е добро.Хайде дано се оправите скоро!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 546
В аптеката срещу нас го има, струва 11.60 лв. Но си остава проблема как да го правя с инхалатора дето го имам и по колко. Личната нали нищо не ми каза. Прочетох листовката но там не пише такива подробности. ooooh!

# 5
  • Мнения: 183
дама
все пак се консултирай с лекар дали този инхалатор е подходящ за вентолин този е "ултразвуков"

# 6
  • София
  • Мнения: 1 546
Реших тази вечер да ми дам сироп Вентолин пък от утре ще му мисля. Може и още някой да се включи. Във форума прочетох, че има майки, които имат инхалатор и правят инхалации с Вентолин. Благодаря Ви. addicted  прочетох личните ти. Peace

# 7
  • Мнения: 1 685
Моят син от няколко години прави инхалации с Флексотид и при нужда впръсквам Вентолин.Инхалацията обаче я правим със спрей Вентолин, който при по-малки деца се използва чрез уред, наречен Волуматик.Много е лесно по този начин употребата на лекарството.Питай лекарката и за този вариант.Ако искаш мога да снимам да добиеш представа.
Между другото, днес също му впръсквах, може би заради мъглата.
Dama, колко време даваш Сингюлер, че ние сега сме на пробен период от 3 месеца.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 546
В аптеката ми показаха нещо като спрей Вентолин...за такова нещо ли става дума? newsm78

# 9
  • Мнения: 2 161
Дъщеря ми като бебенце имаше проблеми и за да мога да й впръсквам вентолин си купих Бейби Халер.Не мога да намеря в момента снимка в нета за да го покажа,но например от тази снимка можеш да придобиеш представа:

# 10
  • Мнения: 2 161
Ето как се използва .Вентолинът или Фликсотида се поставят в бейби халер-а и се впръскват.Много лесно.

# 11
  • Мнения: 1 685
Да, точно спрейче е.
Бейби Халера е за бебчета.За по-големи деца е Волуматика.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 546
Дала съм линк към нашия инхалатор. На снимките в ляво са показани частите.Долу в дясно има една малка чашка...ето за нея си мисля...в нея ли се слага лекарствотоо. Whistling

# 13
  • Мнения: 1 685
Твоят инхалатор се ползва с течен Вентолин.
Сега ще ти покажа и този, който използваме ние.

# 14
  • Мнения: 2 161
Дала съм линк към нашия инхалатор. На снимките в ляво са показани частите.Долу в дясно има една малка чашка...ето за нея си мисля...в нея ли се слага лекарствотоо. Whistling
Аз не мога да разбера в твоя инхалатор къде точно ще се сложи вентолина?Той е под формата на сироп или спрей за впръскване. това нещо къде точно се слага?Има ли наистина течен вентолин?Незнаех.

Общи условия

Активация на акаунт