Търсим"напикалници"

  • 2 474
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Здравейте , съфорумки!

Идеята на темата е да съберем известен брой от тези приспособления, които се слагат на детско легълце и не позволяват да се намокри чаршафчето при евентуално напикаване.Тъй наречените "напикалници" са необходими на децата от дома в село Овчарово( община Добрич), на които  ние - група Варненски майки, помагаме с каквото можем. Оказа се, че цената им и на дребно и на едро е висока (15-20 лева за бройка). Rolling Eyes , за съжаление, аи дома има нужда и от друго неща...

Всъщност...молбата ми е, ако някоя от вас има такъв "напикалник", който вече не се използва....дайте да ги съберем за децата, които имат нужда от тях. По принцип са необходими 30 броя, но колкото и да съберем ще бъдат от полза.

Благодаря ви предварително! Поздрави от Варна!

# 1
  • Мнения: 13 512
Никой ли няма такова нещо,което да не ползва вече? Ще ни е от полза и ако някой знае къде можем да намерим по-евтини такива.

# 2
  • Мнения: 4 181
Ще проверя в една борса колко струват, ако имат.
Аз лично нямам излишен, защото този който ползвах не е мой Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 601
    Браво супер инициатива Hug
    Ние сме с памперси и засега не използвам от тези :"напикалници",ама се сещам,че продаваха едни памперси с подарък от сорта

# 4
  • Мнения: 3 405
Какъв размер е необходим? Понеже в Штъркел има такива метър на метър някъде или по-малки и струват ок. 2-3 лв броя, мушамени са и мисля, че са китайски. Още ги наричат "подлоганчета", "протектори за матрак" и с др. подобни названия.

# 5
  • Мнения: 216
Анджелина, за размера нямаме претенции, може  и за част от легълцете да е само, само за под дупето.

Тези, които си гледала в Штъркел не са еднократни нали? Щото тази цена ни я дадоха за еднократни бройки някакви. Китайски, японски важното е да вършат работа.

Тедито, ако се сетиш кои са тези памперси , ние бихме могли да купим памперсите за нашите деца, "напикалниците" да занесем в дома.

Клео, благодаря!

# 6
  • Мнения: 9 050
Аз намерих в един магазин такива. Едните са около метър на 0,80 метра и са по около два лева. Има и по-малки. Около 0,70 на 0,50, които обаче са по- плътни. Освен мушамата имат и дунапрен. По-мекички са и са по-хубави според мен, но прането им е малко по-трудно. Съхненето също е по-бавно.
Колкото до това, което продават с памперсите, те са за еднократна употреба. Аз имам такова. Може да се ползва и няколко пъти, защото попива добре, но е хартиено и не може да се пере.

Колко такива неща ви трябват? Мога да ги купя и да ви ги изпратя. С удоволствие ще помогна. Стига сумата да е по силите ми.

# 7
  • Мнения: 9 050
Чак сега видях, че си написала колко ви трябват. Ще отида да видя има ли толкова в магазина и ако няма, могат ли да се поръчат още. Колкото мога, ще купя.
Само ми напиши ( може и на лични ) адрес, на който да ги изпратя.
А на тези, които ви искат 20 лева за парче плат и парче мушама, да им кажеш, че са луди! Пълна щуротия!

# 8
  • Мнения: 216
ZinaSt, благодаря! Тази цена ни устройва, ние ще си поемем разходите, а теб ако може ще ангажираме само да ни ги пратиш...Въпроса ми е дали има вариант,  да ги видим какво представляват. Някоя снимчица, ако не те затруднявам.

# 9
  • Мнения: 3 405
Тези, които си гледала в Штъркел не са еднократни нали? Щото тази цена ни я дадоха за еднократни бройки някакви. Китайски, японски важното е да вършат работа.

Не, не са еднократни, с картинки са от едната страна, от другата бели.

Има и еднократни, но те са от материята на памперсите, а тези, за които казвам са като найлон и мушама, по-плътнички Simple Smile

# 10
  • Мнения: 9 050
ZinaSt, благодаря! Тази цена ни устройва, ние ще си поемем разходите, а теб ако може ще ангажираме само да ни ги пратиш...Въпроса ми е дали има вариант,  да ги видим какво представляват. Някоя снимчица, ако не те затруднявам.
Тъкмо и аз затова се сетих и отидох до магазина, за да купя един такъв. Сега ще го разстеля на леглото ми и ще го снимам. Освен това, на етикета има телефон на фирмата производител. Пловдивска е. Ако те интересува, мога да ти го пратя. Със сигурност цената от производител ще е по-ниска от тази в магазина.
Обаче не знам как да прикрепя снимка тук във форума. Може ли някой да ми каже как става. Или пък, можеш да ми изплатиш на лични твой е_mail и аз там да ти пратя снимката.

# 11
  • Мнения: 3 405
Зина, трябва да качиш снимката в интернет, например в Снимка.бг и да дадеш линк към нея тук в темата Simple Smile

уф, не можах да дам пример Embarassed, ще дам линк към обясненията Simple Smile


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4825.0   търси "Как да поставите картинка в мнение?"

Последна редакция: сб, 25 ное 2006, 11:12 от Анджелина

# 12
  • Мнения: 216
ZinaSt, не се притеснявай, ако не можеш да качиш снимката тук, прати ми я на tonicool@mail.bg. Много ти благодаря, че се ангажираш  bouquet

Анджелина, днес ще отида до Штъркел да ги видя тези "напикалници", за които говориш

# 13
  • Мнения: 9 050
Извинявам се за закъснението, обаче храних бебока.
Тук са трите снимки.
www.snimka.bg/album.php?album_id=79207
първият е този, по-дебелия, който е с дунапрен. Втория и третия са само плат и мушама. Еднакви са, само че са с различен размер.

# 14
  • Мнения: 216
 За нас , т.е. за децата, са най-удачни тези с големия размер, по- тънките, другите са по-хубави , но са прекалено малки, защото децата са от 3 годинки нагоре. Каква им е цената?

Извинявам се за закъснението, обаче храних бебока.



Е, хубава работа- ще се извиняваш...няма гладно да седи детето. Благодаря ти! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт