Кръв и слуз в памперса?

  • 2 972
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 262
Искам да попитам някой има ли или имал ли е такъв проблем! Моя син е на 3 месеца, скоро го оперираха, сърдечна операция на 6 ноември, и от 5 дена му се появи кръв в изпражненията, храня го само с кърма, макар и през шише! Преди това имаше само слуз след като го поех в болницата, освен това са го хранили в болницата с адаптирано мляко и му вливаха два антибиотика! Правиха му изследвания на изпражненията, няма инфекциозен момент! Не се сещам какво повече да направя, а много се тревожа!
Прегледа го хирург, днес и гастроентеролог, нямат идея какво може да бъде, толкова ми е притеснено, че след като видях тази вечер че пак се увеличава наличието на кръв имам чувството че ще подлудея от тревога! Пишете ако имате опит с нещо подобно!

# 1
  • Мнения: 2 099
Ох миличка доста се понапати ти май Sad Незнам с какво да ти помогна,защо не питаш някой лекар дали да не дадеш някакво специално адаптирано мляко или някакво лекарство.
Стискам ти палци и ще се помоля за тебе и мъника  Hug
Незнам дали неможе да е нещо от кърмата??Незнам дано пише още някой с повече информация.

# 2
  • Мнения: 186
Съжалявам, че не мога да ти помогна и аз. Опитай да се консултираш с друг лекар. Може би трябва да се направят изследвания на акото.
Пожелавам ви да се оправяте бързо!

# 3
  • Мнения: 4 915
Чела съм, че кръв в изпражненията може да се получи и от спукване на кръвоносни съдове около ануса. 
Но това става обикновено при твърди изпражнения, а вие сте на кърма. Rolling Eyes

Виж и тези статии: http://www.mamaibebe.com/?id=290
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/232/53/


Посетете и други специалисти.

Слузта не е нещо толкова тревожно.

Желая ви в най-скоро време всичко да е наред при вас!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Здравй мила!
Попадна ми този материал
http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/allergies/articles/gast … y_in_children.htm
Дано скоро разрешите и този проблем и Лъчко да расте здрав и щастлив. Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 6 356
кръв и слуз в акото са характерни при алергия към белтъка на кравето мляко. никой ли не ви направи такова предположение досега? гастроентерологът какво каза?
щом са му давали адаптирано мляко...

ако сте само на кърма, опитай да спреш да ядеш млечни продукти напълно и наблюдавай какво ще стане.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 262
Jam и аз от много време си мисля за алергия, още повече че и докато пие млякото плаче, т.е. докато пие кърмата ми, дърпа се, пищи, а е гладен и иска да си хапва! Има някакъв проблем за който тръбя от началото на септември, но явно не мога да намеря точния лекар, незнам вече към кого да се обърна! Ще се ограничавам от всичко известно време да видим какво ще стане....аз и се съобразявам по принцип, но сега съвсем строг контрол ще си наложа! Благодаря за материалите, заинтригуваха ме много, ако сега успея и да заинтригувам докторите....

# 7
  • Мнения: 1 079
Малкия така ми акаше кръв и слуз по 10 -12 пъти на ден ,  понеже беше на адаптирано мляко пробвахме кърма от която нещата се влошиха .Спаси ни Прегомина .Ако не се оправя детенце след диетата мисля ,че трябва да пробвате с лечебно мляко.Ако е АКБНКМ има и други симптоми лющене на кожата на главата ,суха кожа ,подути лимфни възли ,повръщане ,много силни колики .

# 8
  • София
  • Мнения: 2 262
Наистина има страшни и много силни колики!

# 9
  • Мнения: 2 099
Igi незнам как ще възприемеш идеята за лечебно мляко.На една друга мама детенцето й имаше подобен проблем в комплект със суха кожа и подути лимфни възли.Ако си от Пловдив идете в детска клиника вътв ВМИ ако не сте незнам към някой специалист гастроентеролог да се обърнеш?Много трудно така с малко дете неможе да си каже какво му е и само догадки се правят..стискам ви палци!

# 10
  • Мнения: 113
кръв и слуз в акото са характерни при алергия към белтъка на кравето мляко.

Подкрепям. Това е една от проявите на АБКМ. Най-честите прояви са силен обрив по цялото тяло + главичката (моята щерка беше така), при някои деца се стига до отоци по тялото. Консултирайте се с гастроентеролог от Педиатричната клиника на МА (доц. Ковачева и доц. Маринова основно с това се занимават). Можете да откриете координати и полезни съвети ето в ТОЗИ ФОРУМ. На мен ми беше като настолна книга, когато малката беше алергична.

# 11
  • Мнения: 1 079
Mama Igi ,как сте ?

# 12
  • Мнения: 4 915
Ако се предполага алергия към белтъка на кравето мляко, не виждам причина да се препоръчва лечебно мляко - което пак е краве, независимо колко разграден е белтъка, вместо майката да кърми.  Rolling Eyes Млеката на соева основа пък са още по-алергизиращи.

Ако майката се съмнява в АБКМ, най-добре е да изключи от менюто си за известно време всички млечни продукти, включително и такива готови продукти, които съдържат масло, сметана, мляко и т.н., упоменати в състава им.

Аз бих поискала ехограф на стомахчето и червата на бебето - да няма някокво възпалние, бих потърсила още едно мнение на гастроентеролог.

Пожелавам всичко да се разбере скоро и да се справите бързо!

# 13
  • Мнения: 1 858
Mama Igi  много съжалявам, че след всичко през, което минахте сега и това. Смятам, че трябва да се направи посявка на акото задължително. Междувременно ти се ограничи колкото можеш но внимавай! Също така трябва да знаеш, че малките бебчета се обезводняват страшно бързо. Ако забележиш нещо тревожно (освен изпражненията не) губи време. Наблюдавай дали редовно пишка в памперса. Ако не го мокри както обикновено значи започва да се обезводнява. Ще се моля за вас! Дано да мине бързо, ще се моля за вас!

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
Ако се предполага алергия към белтъка на кравето мляко, не виждам причина да се препоръчва лечебно мляко - което пак е краве, независимо колко разграден е белтъка, вместо майката да кърми.  Rolling Eyes

че е най-добре майката да кърми като спазва безмлечна диета - спор няма.
но за лечебните млека и приложението им при алергия към белтъка на кравето мляко - не си права. тези млека са с напълно разградена белтъчна молекула и не алергизират изобщо. предназначени са точно за бебета с АБКМ.

Общи условия

Активация на акаунт