За температурата и вирусите

  • 547
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте момичета,
Бях два дена болна-с разстройство и повръщане и май съм заразила и малкия.Тази вечер вдигна 38 градуса температура и има и разстройство.Моля ви пишете ми какво мога да му давам за неговата възраст за да сваля температурата и за разстройството,защото незнам дали ще мога до понеделник да се свържа с педиатърката му.Също така да ви попитам-ако се вдигне много температурата каво се прави,чувала съм за увиване с мокри чаршафи ,но незнам точно.Моля ви пишете ми,че ми е първо дете и нищо незнам,а много се притеснявам.Тази вечер му дадох Нурофен и след 3 часа мусложих свещичка ефералган,но се смъкна само до 37.9

Само да добавя,че бебчо е на 9 месеца.

# 1
  • Мнения: 545
Утре (днес) сутринта се свържи с педиатърката, или потърси дежурен. Със сигурност до сутринта ще ти дадат съвети, как да се спасиш вкъщи - нищо лошо, но направи каквото можеш утре (днес) да го види лекар ако не се стабилизира под 38 - би трябвало да намериш някой дежурен, до колкото виждам си от София.

Никакво щадене или срам - някъде трябва да имаш телефона на педито или поне на болницата/поликлиниката където приемат - там най-често има дежурен лекар, дори и да не е детски, който ще те упъти и помогне. Ако не го знаеш прати таткото да го потърси.

За охлаждането - целият с чаршафи - не знам, но на челото с кърпичка помага със сигурност - никакъв лед (може малко във водата през лятото, но сега не е лято), само вода и честа смяна на парцалчето. Независимо как, не със ледена вода, а с хладка (29-30 градуа), като се сменя често. Да пие течности - вода, хладко чайче - за да не се обезводни.

Още един път - нищо и никак не бива да те спре да извикаш дори Бърза Помощ ако качи и задържи над 39 (39,5-40,5 ректално).

...и вземи gsm-а на педиатърката или непременно си поговори с нея за телефон/и за спешни случаи. ако, след като я попиташ, не те уреди с някакви координати или не ти даде ясен и точен съвет какво да правиш в такъв момент - смени педито. но това в понеделник.

# 2
  • Мнения: 2 849
Каква бърза помощ ? Обадих им се в 23.30 и дойдоха след повече от час .Не ми се коментира прегледа .......Сваляме температурата с панадол по 5 мл ,на 4 часа .Добре ,че педиатъра приема днес в кабинета и след малко тръгваме .
За сваляне на висока температура ,може да потопиш във ваничката с вода около 37 градуса .

# 3
  • Мнения: 46
Незнам къде има педиатри днес.Звънях на педиатърката и тя ми каза да му давам лечебна милупа HN 25,чай от шипка и джоджен,а за температурата Нурофен,а също и Смекта.
Иначе вече бебчо няма температура,но за сметка на това има обилно растройство,направо е като водичка.И няма апетит -само половината попара си изяде и заспа.Ако знае някой от София къде има дежурни педиатри,то нека да ми пише,че иначе чак в понеделник ще го водя.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
на този етап няма какво повече да правиш и да го водиш по лекари те няма с магическа пръчка да му спрат разстройството Naughty прави каквото ти е казала педиатърката сложи детето на диета задължително и чакай трябва си му време.Не се шашкай Peace

# 5
  • Мнения: 683
Намери ли педиатър?
Дано се оправи детенцето...
За висока температура да знаеш - на челцето кърпа в хладка вода и оцет, на крачетата чорапки накиснати в същото, на китките кърпички /аз слагах ръкавички или чорапки, че това имах под ръка, макар че беше посред лято/, пак във вода и оцет. Сваля за по-малко от час. Сменят се непрекъснато. И Нурофен или Панадол на 4 часа.
За разстройството - 1-2 лъжички сурово нешесте, разтворено в малко вода, сок от дренки, прахче Ентерол /приятно е на вкус/.
Захранвай с препечена филийка или бисквитка. По малко. Не го насилвай, само да си поиска когато ще може да поема храна.
И наистина вземи телефон на педито да звъниш по всяко време. Макар, че тъй като имах мобилен на моята, станах доктор
Пиши как сте.

# 6
  • Мнения: 46
Вече сме по-добре,защото няма температура,но разстройство имаше до преди няколко часа.Купих всичко,което каза лекарката.Лошото е ,че бебока освен вода нищо друго не желае да поема и не се храни.Днес е ял само половин попарка и това е.Пие много вода,но не иска нито чай,нито от лечебната Милупа.Педиатърката ми каза да не се притеснявам  ,да не го насилвам да яде,но мен ме притеснява,че цял ден не яде.Иначе е жизнен играе си ,малко повече спи.Не съм го водила на педиатър ,защото педиатърката каза да изчакам,че не се налагало.Но ако до утре не яде нищо няма ли да отпадне от това,че не се храни.Ох и аз незнам вече...

# 7
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Спокойно.Ти като си болна,яде ли ти се?Да пие чай,вода,каквото там му предлагаш,важното е често и по малко.Ще прояде детето.Ако и някой зъб излиза и се струпва всичко на куп.Дано да не вдига повече температура.Когато организма вдига температура,значи се бори сам и инфекцията.Щом пие вода,значи няма да се обезводни и ще се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт