рахит

  • 839
  • 4
  •   1
Отговори
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Здравейте, отново с моите проблеми и лутания по доктори. сега сме на тема рахит. Скоро правихме операция в Пловдив и преди да ни изпишат от болницата педиатър ни прегледа и каза че дъщеря ми има остра форма на рахит (4 мес.). Когато се върнахме в Бургас заведох детето при още двама педиатри, сперед единия няма нищо, сперед другия можело да се говори за рахит но не било страшно. Съответно и тримата предписват различна доза вигантол от 10 капки до 2 капки. Какво да правя и на кои да вярвам вече незнам? Хващам бебето и тръгвам да го водя в София на детски ендокринолог, защото в Бургас няма ( на 4мес е обиколила вече България няколко пъти и то само по доктори). Правим там изследвания и доц. Василева единия ден ми казва че имало лека форма на рахит , а на следващия остра форма на рахит. (направо вече ми идва да се гръмна или по точно някой лекар да гръмна). И предписва 1 мес. 2 х 3 капки още идин 2 х 2 капки и на третия по 2 капки. погледнах изследванията и гледам всички резултати над нормата че и повече, като я питам тя ми заявява че тази лаборатория давали по-високи резултати и че детето си имало рахит(ама чак пък толкова).
Ако някои е имал подобни проблеми и  може да ми даде някакъв съвет ще му бъда много благодарна!
А какви са стоиностите при предозиране с вит. Д че и това ме е страх?

калции 2,88
фосфати 2,30
алкална фосфатаза 751

# 1
na6ta beba e na 4 meseca i kazaha 4e e zapo4nala da pravi rahit-kato ediniat doktor kaza d adavame 2x2 Vigantol, a drugiat-3x2? I az ne znam kakvo to4no da pravj, no kazaha 4e njma problem. Taka, 4e sega i davam 2x2. Do kolkoto znam, ako e v pove4e se izlu4va v urinata! Uspeh!

# 2
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Никой ли незнае нещо по въпроса?

# 3
  • Мнения: 229
на нас ни предписаха калциев глюконат за един месец и повече на слънце, но беше лято и сега го извеждам винаги като напече навън, иначе само сутрин по 2 капки.

# 4
  • Мнения: 109
на нас ни предписаха калциев глюконат за един месец и повече на слънце, но беше лято и сега го извеждам винаги като напече навън, иначе само сутрин по 2 капки.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт