Децата в яслите постоянно кашлят... Помощ!

  • 4 123
  • 71
  •   1
Отговори
В нашата ясла постоянно има деца с кашлица и хрема, а дори е имало случаи когато лелите приемат деца със сироп за кашлица и антибиотик. Когато си водя детето и питам има ли болни деца, естествено ми отговарят с "не", и дори се дразнят от това, че съм попитала и започват да викат... #2gunfire Явно не ги е грижа много за здравето на децата, а по-скоро да си направят бройката и на края на месеца да си получат заплатите... Жалко е, че лелите упрекват родителите, че били недобросъвестни, но пък точно тук е тяхната роля - като виждат, че детето кашли и има сополи да го върнат, защото все пак яслите са детски заведения, а не лечебни... И понеже градът ни е малък и нямам голям избор ви моля за съвет какво да правя и към кого да се обърна! много ме е яд  Cry

# 1
  • Мнения: 17 407
Сега пак ще почнат спорове- са или не са заразни сополите.... СКоро имаше подобна тема за една варненска градина: родител се е оплакал в ХЕИ, можеш и ти д а направиш същото Peace

# 2
  • Мнения: 15 169
За този период, който продължи много кратко при нас. Всяка сутрин им мерихме температурата в яслата. Щом няма влиза, дори и с капките за нос. По нататък явно го знаеш...

# 3
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ами то според мен във всички ясли и градини е така! Rolling Eyes
А и ако няма наистина кой да го гледа- ти и мъжът ти работите, няма баби и дядовци покрай вас! Добре, ще отсъстваш един, два, три, пет пъти от работа, но дали ще те пускат всеки път Thinking
И ако не можеш да си наемеш детегледачка Thinking
В никакъв случай не казвам, че е редно да се водят болни деца на ясла Naughty

# 4
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
За кой пореден път виждам тази тема.

Цитат
Явно не ги е грижа много за здравето на децата, а по-скоро да си направят бройката и на края на месеца да си получат заплатите
След няколко дни очаквам другата плоча: как лелките в ДГ отварят вратите и прозорците, за да се разболявали децата, че да имат по-малко работа  Rolling Eyes

Във всички градини по всичките земни кълбета има кихащи и кашлящи деца. Обикновено не са болни, а здрави, жизнени и енергични хлапаци.
А на теб ти пожелавам успех в търсенето на идеалната градина, в която всички деца, кихнали повече от 3 пъти, биват връчвани на родителите за домашен стационар.

# 5
  • Мнения: 1 734
Ми това е реалността! Защо обсъждаме непрекъснато едно и също newsm78

# 6
  • Мнения: 2 891
Свиквай със сополите!!! Няма начин. В началото всички се нервираме, а после свикваме. В нашата ясла лелите казват, че връщат видимо болни деца, прави си изводите.

# 7
  • Oslo
  • Мнения: 659
Когато върна такова кашлящо дете, в 99% от случаите го водят пак след половин час с бележка, че е здраво. Щом лекар е преценил така, коя съм аз, че да не го пускам? А повярвай - за кашлица и хрема само, без температура и отпадналост рядко лекаря се произнася, че детето е болно. Също и след преболедуване държа да се връщат с бележки, че са годни да посещават ДЗ, обаче повечето си кашлят доста време след това. Мога да напиша страшно много , обаче вече тази тема безумно ми омръзна, предполагам и на другите също.
Само искам да добавя, че не прави чест на авторката на поста отношението и към персонала. Ние също имаме деца и болестите от вашите дечица също си ги носим в къщи на нашите, така че въобще нямаме интерес да ги водите болни. Също така изказването , че ни интересува само да си вземем заплатите - ами аз не съм леля, а съм сестра, и получавам 190лв. , т.е. очевидно е, че не ме интересуват само парите, а основно и предимно децата, иначе не бих стояла там за тези смешни левчета. Стана ми адски досадно, така че приключвам, а на авторката желая да намери място на земята където никой никога не кашля.

# 8
zuzina, и ако и ти си от сестрите в ДГ, които през пръсти си гледат работата - и тези 190 лв. са ти много! Цялото табло отпред пред вратата на групата е окачено с разни здравни разпоредби и правилници, но уви никой /вкл. и мед.сестри/ не четете. Точно от вас зависи здравето в групите..., затова не се оправдавай. Аз не мога да допусна такива пропуски в моята работа.

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не съм чувала за градина ,в която приемат с лекарства.До колкото знам това е строго забранено.
А за другото ще се въздържа от коментар за да не прозвучи като заяждане Peace

# 10
  • Oslo
  • Мнения: 659
Много сте ми интересни повечето от мамите - ако върнат вашето дете, вдигате олелия до бога, че кашлицата и сополите му са алергични и е здраво. Обаче ако става дума за чуждо дете , то винаги е страшно заразно и опасно за вашите . Много добре знам какво пише на таблото, защото лично аз на собствения си принтер съм го извадила и съм го сложила там където трябва да го четете вие. Друг е въпроса, че всеки си мисли, че се отнася за другите деца, не и за собствените. Там пише също, че родителя няма право да оспорва сестрата, ако тя върне детето, а аз имам колежки заплашвани със саморазправа заради това, че са върнали дете. Не си позволявай да квалифицираш хора, които не познаваш и нямаш наблюдения над работата им. Аз лично лекарства не взимам в групата, връщам деца, ако преценя и не допускам след лечение да се връщат без мнение от лекар. Това ми струва страшно много нерви и разправии с такива като теб, които гледат само от собствената си камбанария. И да ти кажа - страшно обичам децата и лесно общувам с тях , но за част от родителите не мога да кажа същото.

# 11
  • Мнения: 7 723
не мога да се въздържа от коментар.
И в нашата ясла се приемат деца със сиропи, но не мисля да го правя на въпрос. Когато детето кашля и лекар му изпише сироп, който трябва да се пие 7 дена, а болничния на майката е 3 дена (защато според лекаря това е срока да се излекува вирус на грип), тогава да прекрати лечението ли newsm78
Избора дали да ходи детето на ясла, или -не, си е лично наш- на родителите. Дори и детето да си стои в къщи, каква е гаранцията, че ние, възрастните няма да довлачим някой вирус отнякъде!? newsm78... или може би трябва да го затворим в барокамера!? newsm78
 

# 12
  • Oslo
  • Мнения: 659
И още нещо за Елдора - нали се сещаш, че и на персонала му се случва да е с хрема и кашлица и никой лекар не дава болнични за това. Тогава как да обгрижваме детето ти ние, заразните лели? Уточнявам, че слагам маска в тези случаи, но е ясно, че не мога да ги предпазя на 100%. По-скоро ще ги уплаша с вида си.

# 13
  • Мнения: 3 861
Старата песен на нов глас... ooooh!

# 14
zuzina, при нас се случва следното: детето Х е със съмнение за пневмониа, на антибиотик и жестока кашлица. майката /безработна/ не се срамува да го разказва на останалите майки по разходката и го води на ясли спокойна. Детето кашли и се дави и влиза в групата. Никой не го чува - нито лели, нито сестрите... след 2 дена пада с Т 39 градуса и тогава викат майката. Това се случва с четвъртък. В понеделник същото дете е отново в групата, без подобрение в състоянието, защото сама знаеш, че 2-3 дена не са достатъчни за пълно оздравяване. А що се отнася до мен - не чакам някой да ми каже, че детето ми е болно, защото просто не го пращам. Вземам БЛ и вкъщи - това е! Sad и така до следващия път... дано да се оправят нещата и да се позатегне контрола, защото здравето на децата ни е най-важно.

Общи условия

Активация на акаунт