Кой дава лист за майчинство след раждането?

  • 709
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 718
 Помогнете ми по следният въпрос.Родих на 7.08.2006г.От болницата ми дадоха документ за майчински (болнични) до 15.09.2006г.От тогава не съм ходила на лекар,защото бебка беше със страхотни колики и просто не остава време за мен.Гледам я сама и няма на кой да я оставя.Преди да родя, болничен лист ми даваше гинеколога от поликлиниката............Сега пак от там ли трябва да го взимам или вече от личния лекар???????????Изгубила ли съм си правата,като не съм се вясвала 2 месеца?Може ли да ми дадат сега болничен лист по майчинство за ОКТОМВРИ И НОЕМВРИ?И последно-хваща ли ме промяната в закона или не?

# 1
  • Мнения: 1 655
Този последен болничен ти го дава личния лекар!
И за късно, не знам но зависи от това къде си работила, след като не сати спрели майчинството значи няма, проблем, по принцип този болничен се знае от всеки счетоводител до кога е ,но след изтичането на 3тия болничен трябва да си пуснеш молба за отпуска за гледане на дете, а болничния им трябва при евентуална проверка, че иначе на какво основание са теглили пари от държавата.
Ох ма малко объркано стана
надявам се да съм била полезна и да си ме разбрала!успех

# 2
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Последният болничен ти го пише личната лекарката на бебето.Става въпрос за последните дни от тези 135,които ти се полагат.Въз основа на този болничен се взимат болнични след това излизаш в отпуск по майчинство.

# 3
  • Мнения: 5 026
На мен болничния след раждането ми го издаде педиатъра на бебо.

# 4
  • Мнения: 346
болничните листове след ражаднето трябва да ти ги даде педиатърът. Ако болничният /тоест тези 135 дни8 ти изтича преди 1 януари 2007 г. не те хващат промените, ако е след - да!

Общи условия

Активация на акаунт