лицево-черепна хирургия - моля за съвет

  • 3 677
  • 10
  •   1
Отговори
  • видин
  • Мнения: 358
писах тема в клюкарника, но искам да питам и тук:
снощи след побой от неизвестни  на сина му и счупена костта под лявото око. не е чак толкова страшно, според лекарите, имал е късмет, но за ме е. хлътнало е малко, видимо е , а това е моето си детенце и не искам да е така. живеем във видин, а тук такива неща не се лекуват. дадоха ни направление за МА - стоматологичен факултет.
много моля мамите от софия или тези, които са имали подобри проблеми да ми препоръчат клиника, лекари и да дадат съвети. дали не е по- добре да отидем в пирогов? но за там не е направлението. или в някоя друга клиника?
доколкото разбрах, може да се оправи хлътналото без операция, а чрез синусните кухини.
как стоят нещата с тези направления? много никакво ми изглежда - един хвърчащ лист и толкова.

# 1
  • Мнения: 3 447
Мисля, че е по-добре да отидете в стоматологичния факултет на МА, не знам дали в Пирогов оправят такива неща, а и там е за спешна помощ. Лицево-челюстната хирургия си е точно в стоматологичния факултет. На мен там ми е оперирал венеца доц. Полихронов, но не знам дали се занимава с лицева хирургия. Късмет и дано всичко мине безпроблемно!

# 2
  • видин
  • Мнения: 358
за там ми е направлението. счупеното е точно под окото, а самата челюст е здрава. утре сутринта ще ми дадат епикриза от нашата болница, но няма да има печат, защото е неделя. надявам се да не е проблем.

# 3
  • Мнения: 2 657
Боже Мария HugМного съжалявам за това което се е слу4ило на сина ти...Просто нямам думи #Cussing outКъде се е слу4ило това бе?Гадове бе и идиоти всякаквъ,кви са тези деца незнам,няма да забравя когато брат ми правеше бал,как през деня погребаха най-добрия му приятел,който беше пребит пред Съвета,а ве4ерта им беше бала #2gunfire #Cussing out

Ето обърни се към Д-р Оги,който е завеждащ в Пирогов,няма да ви върне:
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=5661


# 4
  • Мнения: 2 657
Тук също можеш да му пишеш:
http://www.pedsurg.net/forum/

# 5
  • Мнения: 382
Мой добър познат е лицево-челюстен хируг,но е в Окръжна болница.Казва се Армен Багомян,ако все пак стигнете до там.Специалист е и се занимава точно с тези неща.
В стоматологичният факултет също са специалисти Peace
Желая Ви успех и бързо оправяне Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
В Пирогов има клиника "Лицево-челюстна хирургия" и оперират не само по спешност - мен ме оперираха там планово. Не знам обаче с направленията как стои въпросът.

# 7
  • Мнения: 2 759
      Аз съм "за" Стоматологичния факултет и ако ми се наложи бих отишла точно там. Мисля, че хората там са специализирани точно в тази област, там минават най-много хора с подобни проблеми и лекарите са най-добре подготвени.
      Била съм там за малка манипулация и бях много доволна.

# 8
  • София
  • Мнения: 896
Здравей,
съжалявам за детенцето ти.
Преди години бившият ми съпруг имаше същата травма, също след побой.
Операцията му направеха в Пирогов, не по спешност. Незнам с каква упойка се прави, но нямаше разрез, а само дупчица, през която бяха изтеглили костта да се намести. Все пак си зависи от счупването и като го видят на снимките ще ти кажат.
Аз препоръчвам Пирогов.

# 9
  • Мнения: 2 755
Мисля, че е по-добре да отидете в стоматологичния факултет на МА, не знам дали в Пирогов оправят такива неща, а и там е за спешна помощ.
Оперират и още как. Корекцията на счупена зигуматична кост, трае няколко минути и се прави с венозна анестезия.
maria ra, не се притеснявай. Ако искаш отидете в МА, ако искаш в Пирогов. Важното е детенцето да се оправи бързо. А да, да не забравите рентгенографията, която са ви направили. Успех.

# 10
  • Мнения: 446
Моята дъщеря е оперирана в МА - Клиниката по лицево-челюстна хирургия. Страхотно отношение имат към дечицата, много са внимателни и професионални. Изключителни са. Не зная как е точно с операциите на лицевите кости, нашата беше на друго, но там имат лекари, специализирали различни неща, пък и наистина там се събират всякакви случаи и имат опит.

Общи условия

Активация на акаунт