от конкурса "Печеный зоопарк"

  • 1 563
  • 15
  •   1
Отговори
# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Страхотни са Peace! Особено костенурките и таралежите.
Скоро ще се пробват.

# 2
  • Мнения: 3 251
Семейство Костенуркови ми взе ума направо-много са красиви и ефектни!!!Браво!

# 3
  • Мнения: 818
Много готини!Благодаря за линка.

# 4
  • София
  • Мнения: 718
А някой , който разбира руски би ли превел рецептата за костенурките.

"ПИРОГ «ЧЕРЕПАХА» Тесто: 500г муки, 1,5 ч ложки соли, 2 ст ложки сахара, 25г сырых (=1/2 пакетика=10г сухих) дрожжей, 1 яйцо, 6 ст ложек растительного масла, 3/4 стакана молока. Начинка: ветчина – 300 гр., сыр – 300 гр. Налить 1/2 стакана теплой молока и развести в ней 1 ч ложку сахара и дрожжи. Подождать, пока не появится пена. Растворить остальной сахар. Добавить яйцо и хорошо размешать. Муку просеять на стол горкой. Наверху горки сделать углубление, в которую насыпать соль, влить масло и дрожжевое молоко. Долить остаток теплой жидкости. Начать аккуратно перемешивать, постепенно замешивая муку с краев углубления до тех пор, пока вся мука не замесится. Затем тесто переложить в большую емкость, слегка присыпать мукой или смазать растительным маслом, накрыть крышкой и поставить в теплое место (я просто наливаю в раковину тёплую воду и ставлю в нее кастрюлю с тестом). Когда тесто поднимется (через 1~2,5 часа в зависимости от окружающей температуры), его следует обмять. При этом накопившийся углекислый газ улетучивается, и брожение возобновляется еще активнее. Раскатываем тесто, вырезаем фотму черепахи, накладываем послойно начинку в форме горки , накрываем раскатанным, с вырезанными отверстиями «панцирем», закрепляем его, смазываем взбитым яичным белком и ствавим в разогретую духовку. Выпекаем при температуре 200-220 градусов. 20-25 минут. Приятного аппетита!  "

# 5
  • Мнения: 22 867
Заповядай!

за тестото: 500 гр брашно, 1,5 ч.л.сол, 2 с.л.захар,25 гр мая /или 10 гр суха мая/, 1 яйце, 6 с.л. олио, ¾ чаша мляко.

за пълнежа: шунка – 300 гр, кашкавал -300гр,

В ½ чаша топло мляко се разтваря 1 ч.л.захар и маята. Изчаква се, докато шупне. Добавя се  и останалата захар. Прибавя се яйцето и всичко хубаво се разбърква. Брашното се пресява. Слага се солта, олиото и млякото с маята, долива се и останалото мляко. Замесва се тесто, остава се на топло място да втаса. Когато втаса / след 1-2,5 ч/ се намесва. Разточва се, изрязва се формата на костенурката, слага се пълнежа,покрива се с “черупката” с направените в нея отвори, маже се с разбит белтък и се поставя в нагрята фурна. Пече се при температура 200-250 град. около 20-25 мин.

Пропуснах това, за втасването, защото мисля, че се знае, но нека за всеки случай го добавя: Омесеното тесто се слага в по-голям съд, поръсва се с брашно, или се намазва с олио, покрива се с капак и се поставя на топло място /аз просто наливам топла вода в мивката и слагам в нея тенджерата с тестото/.

Като го направиш сподели мнение и сложи снимки. Успех!  chef

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 12:14 от labrex

# 6
  • Мнения: 946
Костенурките са супер,макар че и таралежите не отстъпват пък и нашта фамилия е Таралезови и все гледам нещо такова да измаисторя  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 718
labrex , благодаря ти!  Hug
Със сигурност ще напиша, но няма да го правя тези дни.

# 8
# 9
  • Мнения: 222
Много са хубави. Браво на теб. Аз правих костенурката от тестото което е дадено на много се наду и стана като мутант. Ще пробвам друг вид тесто.

# 10
  • Мнения: 1 353
Рибката ти изглежда страхотно  bouquet.Обаче люспите на рибата как ги направи newsm78.Другото долу горе  ми е ясно Laughing

# 11
  • Мнения: 491
Ох и аз пробвах костенурката, ама и на мен много ми се наду  newsm78

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 818
В припадък съм. Ще събера смелост и ще забъркам някой печено животно. О, връхта на салдоледа. Много са красиви, благодаря!   bouquet

# 13
  • Мнения: 11 747
Bambinkamalinka,страхотни са и рибата и крокодилите! PeaceНаправо ме вдъхновяваш!И аз питам как се правят люспите?

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, какви красоти!

Общи условия

Активация на акаунт