Диета при двегодишни?!

  • 1 060
  • 9
  •   1
Отговори
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Това, което ме кара да пусна тази тема е свързано с няколко въпросчета към мамите с горе долу дечица на 2 - 2.5 годишна възраст и към преминалите я вече естествено.
Нещото, което ме кара да се притеснявам е количеството на храната, което дъщеря ми приема. Може и да са излишни притесненията ми, но една консултация с вас не би навредила Stuck Out Tongue  
Та въпросчета към вас са:
1. Дали има някакво определено количество храна, което е препоръчително за тази възраст?
2. Дали може дете на такава възраст да бъде подложено на диета и ако е така дали има някаква подходяща, известна ви?
И въобщя всякакво инфо свързано с този проблем ме интересува.
Благодаря предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ако дъщеричката ти е здрава т.е. не боледува повече от нормалното/за мен има такова 'нормално' като честота боледуване/ и не е с наднормено тегло, ако е подвижна и игрива - количеството храна не бива да те притеснява. Но теб те притеснява, можеш ли да уточниш? Какво и колко на ден яде? Може би така по-лесно бихме могли да се ориентираме и да ти дадем съвет.

# 2
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Съгласна съм с Флаш, дай още инафо  Wink . Вики яде различно количество, понякога повече понякога по-малко, но той е по-скоро капризен.
Иначе, ако се притесняваш от наднормено тегло давай повече плодове, месо, яйца, мляко и ограничи тестените и сладките неща. Опитвай се да осигуриш повече движение. Консултирай се с педиатъра на детето.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 715
консултирай се с педиатъра
по-добре спорт и движение отколкото диети
познавам едно семейство (съпругът е бивш колега на майка ми), млади хора ... но понеже те с жена си са вегетарианци, не дават никакво месо на дребосъците си
вижда ми се адски егоистично да се лишава младия организъм
не нападам никой, моля майките да не ми се сърдят Wink
най-добре консултация с лекар и много движение Wink
мойта буба ужким върви на килограми като съгрупниците си от градината, но се ми се струва кльощава

# 4
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Сори за забавянето, ама нямах нет и няма как да пиша.
Та за по - подробното инфо, ами да си кажа чесно ако не й кажа спри - може и да няма край храненето. Отскоро съм ограничила до минимум тестените храни, наблягам на зеленчуците и плодовете - слава Богу, хапва ги с удоволствие.
Незнам дали е с наднормено тегло. На две години и един месец е тежи 15 кигограма, но и е висока 88 сантиметра. Гледала съм таблици, нито в ръста ми се побира, нито в килограмите. Не мога да кажа, че е дебела, по - скоро пухкавка, но ми се иска да й спестя проблемите с теглото навреме. (неминуемо ще настъпи след време). Не бих казала, че е особено здрава, но няма и вид на болно всеки месец болно дете (надявам се вече да са отшумели тези проблеми все пак, де, след направения ни в София преглед и лечението, през което преминахме).
Ще дам конкретен пример за храната: В яслата сестрите казват, че се храни добре - т.е. изяжда си почти всичко. След като я вземем от яслата изяжда половин закуска (баничка или кифла), следват плодове и към 8.30 вечеря и то обилна и когато й кажа стига вече започва да плаче. В тези моменти чак се чувствам виновна.
Та май се поувлякох малко, ама все пак благодаря за съветите, очаквам още. Благодаря предварително.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Жужу, и моята Сиси излиза от градината гладна като вълк и не е само тя. Обикновено като се прибираме, минаваме през магазина, поне за хляб и безалкохолно и тя почва да нарежда вътре ' купи ми хранааа'...за ужас на присъстващите:-)))))
Сиси е по-голяма, на 3 и половина е, 105 см, теглото и 15-16 килограма и не наддава от година насам, ама то е от проклетия!
Мисля, че си предприела необходимото, ограничи до минимум тестените изделия, например ако е възможно нека вечеря без хлаб, ядене колкото и се яде. Не и давай газирани напитки, сладки неща...е по малко, все пак е детенце. Давай и да пие вода и сокове...те засищат.
Имай си едно на ум, макар че засега детенце определено не е дебело. Защото наистина е ужасно за дете да бъде с наднормено тегло...Гого беше така и ...бе гадно е.

# 6
Малчо е на 15 месеца и тежи 14,5 кг.
Откакто се е родил има невероятен апетит. Не изглежда дебел, а по-скоро едър. Хемоглобина му е в норма.
Беше на диета повече от месец. По съвет на педиатърката ограничих максимално тестените изделия и му предлагах повече плодове / без банани/ и зеленчуци /без картофи/. Резултата беше видим - не отслабна, но очите му почнаха да се виждат  Laughing
И аз бях доста притеснена, че постоянно е гладен.

# 7
  • Мнения: 811
Аз съм госта  Embarassed

# 8
  • Мнения: 1 214
Едва ли имате някакъв проблем,но ето:  
"Здравословно разделно хранене за деца" на изд. Здраве и щастие Simple Smile  Има и рецепти Wink


# 9
Синът ми на 2 години тежеше 14,500 и беше висок 94 см. И не е кльощав в никакъв случай, дори не можеш да го наречеш слаб, а по скоро със здравеняшка Embarassed  конструкция. Така че може би имаш място за притеснение. Аз бих ограничила до максимум тестените изделия в къщи, както и сладките неща. Друга възможносте да я запишеш на някакъв спорт след градината.

Общи условия

Активация на акаунт