Плач по време на сън

  • 2 125
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 228
От време на време дъщеря ми проплаква на сън, но снощи три пъти плака доста сериозно и много се притесних. Случва ли ви се и как си го обяснявате? Какво правите в такива случаи?

# 1
  • Мнения: 211
О..случва се и то всяка нощ.Дъщеря ми е на 2г и 3 м и все се чудя кога ще спре това събуждане с проплакване-и то доста сериозно проплакване, така че ни събужда всички.Обяснявам си го със силните емоции с които е свързан денят й и после ги преживява насън.Чувам я някой път как казва "Искам филмче" или "Няма"...в повечето случаи й казвам, че мама е тук, тя си протяга ръката опипва ме й се успокоява.Но до кога ще продължава не знам?!

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Пепенцето като беше мъничък колкото вас, проплакваше така по време на сън. Но не много дълго, нито пък много силно. Тогава мисля, че беше от коликите. В такъв случай го погалвах по челцето и в повечето случаи се е успокоявал. Ако не мога по този начин, съм го гушкала и той бързо е заспивал пак.
След коликите обаче запозна голямото зъбоникние и пак се случва много често да проплаква на сън. Понякога даже се събужда и вече е по- трудно приспиването му.

# 3
  • Мнения: 4 414
мисля, че при нас беше от зъбите...вие май сте малки за зъби, но може да е по-впечатлително детенцето...има такива периоди...минават, не се притеснявай!

# 4
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И Нели се е будила така. В началото проплакваше, когато заспиваше по корем и след време явно измаляваше. Сега обаче цяла вечер спи така. Последните дни се случва на вечер по веднъж да я чуя да проплаче точно за секунда, но веднага заспива пак.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Мойто шоши, което вече одъртя и навърши 9 месеца все още проплаква насън. Ама толкова жално и пронизително!
Много жал ми става и веднага я гуша, но в повечето случаи се укротява в гърдата ми. Тъй ще е. Нормалности.  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 3 200
Редовно плачем насън. Майка ми казва, че и аз съм била така

# 7
# 8
  • Мнения: 4 965
не се притеснявай - нашата докторка каза, че е нормално - просто детето е по-емоционално. Възможно е също да е от зъби, от жега или от студ, ако е със запушено носле или се дразни от нещо.
При нас Ванеската спи "като тупанче" - наглася се както й е удобно и не мръдва до сутринта, но Криската е много неспокойна - проплаква (включително няколко пъти и доста сериозно и аз скачам, но се оказва, че тя си спинка), върти се, често спи с отворени очи (майка ми казва, че и аз съм била точно така до към 2-та си година) и се успокоява, когато си придърпа завивката над главата (сигурно й е по-уютно - аз и до сега си спя така - под юргана). Тя наистина е много по-емоционална от Еса - повече се смее на глас, повече се радва и (най-лошото) много е страхлива (добре, че напоследък спря да се стряска от всичко).

# 9
  • Мнения: 128
и на любчо се случва често, явно сънува кошмари. и като го гушна сънен за да спре да плачка се муши в мене и заспива веднага.

# 10
  • Мнения: 272
и моето Сашенце проплаква на сън, но понякога и се смее Simple Smile
има един виц за това:
когато бебето плаче значи сънува че дявола иска да открадне майка му,
а когато се смее- че дявола иска да открадне баща му а то му казва:- АКО ГО НАМЕРИИИИИИИИИИИИИИШ Simple Smile
така че гушкайте ревлжовците и сладки сънища

Общи условия

Активация на акаунт