Кърма за бебе в кувиоз

  • 541
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Моля за съвет:бебето ми се роди в сряда 22.11.но е много мъничко и ще сто в кувиоз засега.Започнах от 2 дена опити с помпа да помпя кърма,от снощи ми дойде вече кърмата,но колото и да помпя,все си стоят гърдите твърди.Приятелки ме съветват да не прекалявам с помпането,за да не предизвиквам прилив на много кърма,не ми е нужна сега,но пък аз се притеснява,че от недоизпомпване мога да стигна до мастит.За сега помпам през 3ч,по 10 мин,на гърда-това нормално ли е?
Много благодаря за съветите-много се притеснявам.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Честито бебенце Grinning
Съжалявам, че имате проблем и сте разделени, но като се изцеждаш, правиш нещо, което ще е от огромна полза за бебенцето - така ще може по-бързо да се възстанови и да сте заедно Grinning
Нормално е гърдите при идването на кърмата да са напрегнати - но не трябва да се стига до сериозни болки, твърди места и зачервяване - това може да е сигнал за запушен канал.
Да се изцеждаш през 3ч - т.е. 8х за 24ч, е много добър план. Хубаво е да имаш поне 1 изцеждане нощем, тогава най-добре се стимулират гърдите.
Не пишеш какво количество успяваш да изцедиш в момента? И усещаш ли облекчение след изцеждане на млякото - може гърдите отново да се пълнят след около час, но е важно след изцеждането да ги усещаш олекнали и омекнали, за да си сигурна, че цедиш ефективно.

# 2
  • Мнения: 390
Значи помпя по 10-15 мин.през 3ч,към 35-40 мл.за двете гърди се събира.Ами усещам леко омекване на гърдите и няма болка,ама все още има твърди остатъци.Продължавам и пак-има твърдо.Страх ме е да помпам повече да не си довлека хиперлактация.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако просто усещаш твърди жилки в гърдата, това най-вероятно са млечните жлези и каналчета Wink В първите дни се усещат много отчетливо, после постепенно отслабва напрежението в тях. Щом няма болки и имаш ясно усещане за омекване и облекчение при изцеждане, значи всичко е наред Grinning
Около 40мл е чудесен резултат за началото на изцеждането - страхотно се справяш Grinning
В следващите дни млякото ще се увеличи още и би трябвало да стигне до 90-120мл на сесия (от двете гърди общо - това трябва да ти е целта). Не се притеснявай от свръхлактация - дори да се стигне дотам, нещата обикновено лесно се контролират (за съжаление е много по-лесно да спреш или намалиш кърмата, отколкото да я увеличаваш или предизвикаш). Затова си продължавай спокойно с 8-кратното изцеждане и изцеждай гърдите хубаво - стимулацията в първите дни е много важна за развитието на лактацията нататък. Съвсем простичко обяснено - първите дни са като проучване на пазара, за да знаят гърдите има ли търсене. Ако има търсене (т.е. ако се изцежда или изсуква много мляко), започват да строят голяма млекоцентрала с възможности за голямо производство. Ако няма достатъчно търсене, не правят голям завод - и това може да е предпоставка за проблем нататък. Затова им задай сигналите сега, а впоследствие ще контролираш нещата Grinning

# 4
  • Мнения: 3 760
След Хедра няма какво да се добави  Laughing Само: Честито бебенце!!!! Надявам се скоро да сте заедно!   bouquet Браво на теб!!!!

# 5
  • Мнения: 390
Благодаря много,Хедра!
Успокои ме доста.  bouquetБлагодаря много за изчерпателното описание,защото като нямам представа и се побърквах от притеснение.

# 6
  • Мнения: 4 242
Браво мамче за усърдието! Hug Честита рожба и да се гушкате на воля скоро!

# 7
  • Мнения: 3 499
Моята беба първите пет дни беше в кувиоз на кислород.Цедях се и носех кърма.Най-добре цеди на три часа като редуваш гърдите, иначе прави масажи и от време на време цеди по малко и от двете гърди, за да облекчиш напрежението.Първите дни е така.После всичко ще се нормализира.

Общи условия

Активация на акаунт