Едно въпросче

  • 548
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте,искам да попитам какво се усеща когато се пукнат и почват да текат околоплодните води ,също така ми е интересно как да разбера че раждам освен контракциите,примерно ако имам контракции  а водите не ми изтекат как да разбера кога трябва да тръгвам за болницата,а може ли да имам контракции без да ме боли круста и гърба а само болка като все едно ще ми идва.Благодаря предварително за отговорите забравих да добавя че ми остават 26 дена до термина ми.

# 1
  • Мнения: 7 723
Бъди сигурна, че ако започваш да раждаш, не може да се заблудиш. Родилните контракции са силно болезнени и стягат целия кръст. Първите, поне при мене бяха, сякаш изведнъж ми се приходи по голяма нужда. Отидох. Но когато взе да ми се ходи на всеки 7-8 минути   newsm78:crazyeyes:
Повярвай- доста болезнени стават след това.  #Crazy
Контакциите, които имаш са подготвителни и са естествени за състоянието ти. Тръгва се към болницата, когато ти станат през равни интервали от време - болезнени.
Не е задължително водите да ти изтекат преди това. Мойте не изтичаха, а ми ги пукаха в болницата.  Rolling Eyes
Но знам, че чуството е, че все едно си се напикала, без да се усетиш.  #Crazy Sick
ЛЕКО РАЖДАНЕ  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 700
Вариантите с водите са два. В единия случай се пука ниско долу и водите потичат като изведро. При втория, спукването е някъде нагоре и започва сълзене - усещането е сякаш се напишкваш.
Леко раждане  bouquet

# 3
  • Мнения: 327
Ами при мен нямаше болки в кръста или много силни контракции. Просто получавах леко болезнени контракции на около 5 мин и отидохме в болницата/ преносвах вече 7-ми ден и нямаше как да не е това Wink/. Чак след около 5-6 часа болките вече станаха болезнени, водите ми изтекоха - просто нещо потича отдоло като из ведро и определно нещата започват да се развиват по-бързо и естествено по-болезнено.
Така че следи за честота и продължителност на контракциите. И разбира се следи да ли водите ти не изтичат.
Успех и леко раждане! Hug

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
На мен водите ми течаха на порцийки, обикновено като станех и текваше между краката. В началото си мислех, че се напикавам  Embarassed. Подготвителни контракции нямах, когато ме сложиха на системата веднага започнаха направо родилните контракции, силно болезнени към края и на 2 минути.

# 5
  • Мнения: 186
И при двете раждания не ми изтекоха водите. Имах болки през определени интервали от време. Когато станаха на 15 минути, отидох в болницата.

# 6
  • Мнения: 295
Започнаха да ми изтичат водите по-малко все едно си се напишкала, но нямах никакви контракции. Когато отидох в болницата чак след 2 часа започнаха контракциите, а водите ми текоха докато не родих.

# 7
  • Мнения: 683
При мен първо започнаха контракциите - на 10тина мин., но не бяха много болезнени и много се чудих. Пък и имаше още време до термина.
А водите ми изтекоха след като отидох в болницата, но изтичаха по малко - имах усещането, че постоянно ми се пишка и не мога да се сдържа.
Но при всички случаи като започне ще разбереш.

Общи условия

Активация на акаунт