ПОСТОЯННО МЕ БОЛИ ГЪРБА

  • 7 207
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 625
              ................ТАКА Е ОТ ПОНЕ ТРИ ГОДИНИ.В НАЧАЛОТО МИСЛЕХ , ЧЕ Е ОТ РАБОТАТА,СМЕНИХ Я, ПОСЛЕ РЕШИХ ,ЧЕ Е ОТ ЛЕГЛОТО.......И НЕГО СМЕНИХ ooooh!ЛИЧНАТА МИ ЛЕКАРКА МИ ВИКА ЧЕ Е ОТ ЕГН,АЗ СЪМ НА 30  Crossing ArmsСРАХУВАМ СЕ ДА НЕ СЕ ОКАЖЕ НЕЩО СЕРИОЗНО, ИЗИСКВАЩО РАННА ДИАГНОСТИКА, ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ КЪМ КАКЪВ СПЕЦИАЛИСТ ДА СЕ ОБЪРНА?!

# 1
  • Мнения: 2 082
може би невролог или ортопед-зависи къде точно те боли и как

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Ортопед. Peace Може да е плексит,артрит,шипове и кой знае още какво... Confused
Чудя ти се как си търпяла 3 години?! newsm78 Мен миналата година започна да ме боли врат,гръб и ръка и излезе шипове,а може би и още нещо,но трябваше да се бръкна за магнитен резонанс,понеже направления за там дават само,ако си пред умирачка. Sick
А забелязала ли си сезонна ли е болката ти?Зимата ли те боли повече или целогодишно?
Аз цяло лято нямах оплаквания,но преди седмица пак ме метна! Tired
Отивай не лекар и не отлагай,поне ще се успокоиш,че не е нещо кой знае колко лошо! newsm10

# 3
  • Мнения: 9 074
Деска, защо на ЯМР си минала? Не стана ли с рентгенова снимка? И колко ти струваше?
Иначе, по темата: за ортопед си, аз лично при ревматолог бях (заради болки в ръцете и врата)
Споко, аз съм на 23, но имам шипове и също съм с болки във втара, в кръста, радикулит и ишиас...смеят ми се познатите, като йм разказвам, но... Confused Във влажно време ме боли основно. Познавам времето по-добре от метеоролозите Blush
Така че не се шашкай, просто се консултирай, защото все пак можеш да си облекчиш страданията Grinning

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Деска, защо на ЯМР си минала? Не стана ли с рентгенова снимка? И колко ти струваше?

Не съм минала,трябваше да мина,но не ми дадоха направление,а 200 лв. не ми се дават,макар,че ако и тази зима съм с постоянни болки може и да ги прежаля.Защото ходих на 2-3 ортопеда и единия се съмняваше за дискова херния на врата,затова,иначе шиповете на рентген ми се видяха.
Но пък ако е дискова херния няма само зимата да ме боли предполагам. Crossing Arms Абе,гадна работа,като бабичка на 32 г.! Confused

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 21:22 от Деска

# 5
  • Мнения: 728
Моите болки са от повече от три години, обаче и аз не съм ходила на лекар, мъжо все ме подиграва, че съм като баба, обаче много ме боли. Аз пък все си мисля, че няма да ми помогнат и затова не съм търсила лекар.  newsm78

# 6
  • Мнения: 9 074
Ами то в интерес на истината, лечение за тези болежки няма. Лекарите си го казват даже...
Има облекчаване на болката - физиотерапия, санаториуми, разни лекарства, но напълно никога няма да се излекува.
Ходенето на лекар се прави, за да се докаже от какво точно са болките.
Аз например, като ме заболи нещо, страхът ми става тройно по0голям когато не знам от какво ме боли и винаги си мисля най-лошото, болката тогава я усешам много по-силна...когато знам защо ме боли дадено нещо, някак си не ми пука, игнорирам болката, не я мисля, дори слабо я усещам...при мен е малко на психическа основа Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 4 414
невролог е лекарят, според мен. той ще каже дали има нужда от ЯМР или други подобни изследвания.
не зная дали има лечение, но няколко прости йога упражнения сутрин ми помагаха през цялата бременност. и сега ми помагат да не ме боли кръстът, гърбът и колената.

# 8
  • Мнения: 9 074
То и невролог става, като се замислиш, но най-добре първо при личния лекар, той ще прецени къде да те прати.
За оплакванията ми в ръцете ме пратиха на ревматолог.
За врата и шиповете също.
За кръста - при невролог.

# 9
  • Мнения: 702
И мен ме боли, но не съм ходила на лекар.  Понякога се събуждам от болка и бодежи или сутрин не мога да стана от леглото.
Мъжът ми се шегува с мен, че ще ми купи Космо диск Mr. Green

# 10
  • Мнения: 647
И аз съм с болки в гърба. Работата ми е свързана със стоене на бюро и понякога ставаше нетърпимо. Откакто обаче започнах да правя раздвижване посредством различни елементарни упражнения положението почти се оправи. Така е като нито ходя на фитнес , нито тренирам под някаква друга форма. Confused

# 11
  • Мнения: 625
Ако се окаже че са шипове , не се ли лекуват?!

# 12
  • Мнения: 61
Здравей! Преди 7 години мъжа ми го боляха ръцете, изтръпваха защото нямаха оросяване. Ходи 3 пъти на невролог и все нищо му няма. Случайно отишъл при ортопед и той казал на мъжа ми, че ако спи на течение се получава именно така. И наистина мъжът ми спеше на течение-м/у 2 врати. Смени си мястото и се оправи. Оттогава не се е оплаквал. Ако и ти спиш на течение, може би е от това!

# 13
  • Мнения: 2 082
Ако се окаже че са шипове , не се ли лекуват?!
не, не се лекуват шипове.но при мен например с такива оплаквания се оказа остеохондроза.къде точно те боли

# 14
  • Мнения: 9 074
но при мен например с такива оплаквания се оказа остеохондроза.къде точно те боли
Е те шипове са това Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт