Рискова бременност!!!

  • 3 231
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
Здравейте
Имам въпрос към и вас, момичета и се надявам да ми дадете съвет.
Случи се това, което желаех от дълго време. След продължителни неуспешни опити най накрая забременях. Щастието ми беше много помрачено при първия преглед. Оказа се че имам киста на яйчника. Според един доктор след 3тия месец трябва да се подложа на операция, а според друг че трябва се надяваме да изчезне от самосебеси.
Някой бил ли е в тавова положение? Дай те ми съвет  Praynig

# 1
  • Мнения: 1 183
Не се притеснявай мила,аз като забременях,даже и преди това имах 2 кисти,но нищо карам си лека бременност и не са ми правили нищо,само не се шашкай  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 677
Една приятелка роди без проблеми живо и здраво момченце, а я оперираха от киста в петия месец!
Аз самата имам операция от киста преди родя. Така че само спокойно! Всичко ще е наред!  Peace
Успех и леко бременеене!  Hug Hug Hug

# 3
  • Мнения: 1 196
И аз имах  киста,която изчезна след 2-3ти месец.Не мисля че е нужна операция,не се притеснявай!Кистата не може да попречи на бременността,освен ако не се уголемява,но това ще се наблюдава от доктора ти.Намери си добър доктор! Heart Eyes
Лека бременност и красиво и здраво бебче!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Не се притеснявай! На първия преглед за установяване на бременността, ми откриха и киста на единия яйчник, но на следващия преглед вече я нямше. В повечето случаи лекарят каза, че изчезват в хода на бременността.

# 5
  • Мнения: 13 786
Това исках да кажа и аз.
При стандартен ехографски преглед гинеколога ми откри грозд от кисти на единия яйчник. Това което ми каза беше : избирай мила- или да забременееш или да пиеш хормонални таблетки. Ние обаче вече бяхме започнали опитите за забременяване. На следващия преглед вече бях бременна и прегледа установи че от кистите няма и следа.
Смятам че това не е единичен случай и при теб всичко ще се оправи. Майка ми имаше миома която изчезна по време на бременността й със сестра ми ...Бременността прави чудеса със жената
Simple Smile

# 6
  • Мнения: 521
Благодаря ви момичета,
Много сте мили. И дано сте прави. Умирам от страх - не мога да си представя да ме оперират по време на бременност, а много искаме бебчо. За сега не се увеличава и дано изчезне.
Стискайте палци!  Peace  Praynig

# 7
  • Мнения: 1 768
Здравей,
Аz съ6о имах съ6ия проблем.В на4алото на бременността ми ми откриха огромна киста,която каzаха,4е ако не иz4еzне до 3 месеца 6е я премахнат оперативно.За мое най голямо 6астие иz4еzна от самосебе си.Така 4е не се притеснявай,в пове4ето слу4аи се пука кистата от самосебе си и иz4еzва сама. Hug

# 8
  • Мнения: 521
На мен ми казаха същото. Усещаше ли нещо? Например болки, подуване?А спукването усеща ли се? Иска ми се другата седмица да не я видя на монитора!

# 9
  • Мнения: 521
Не се притеснявай мила,аз като забременях,даже и преди това имах 2 кисти,но нищо карам си лека бременност и не са ми правили нищо,само не се шашкай  Simple Smile
А сега имаш ли? Дано не!
Леко бременеене, както казвате

# 10
  • Мнения: 686
Преди години моя приятелка си стегна багажа за болница, за операция от киста и в последния момент реши да дойде при моята гинеколожка в студентска поликлиника в Пловдив беше. А реакцията на гинеколожката: "яяя кистичка, чакай малко. Готовооо, спукахме я".  Когато излезе от кабинета беше онемяла. При всички положения си направи консултация и с втори лекар. Пропуснах да напиша, че беше бременна във 2-ри месец.

# 11
  • Мнения: 2 401
Аз си отглеждам огромна киста вече пет месеца, доктора каза че ще я резне в 22 г.с. аз се подготвих психически, обаче сега той каза да се трайкам засега въпреки че си стои все така огромна. Да си стискаме палци просто!

# 12
  • Мнения: 2 197
Не се притеснявай, девойката, която беше в моята стая в родилното беше с киста, която махнаха след като извадиха бебето (2 в 1 - секцио + операция на кистата). И майката и бебето (то вече е на 7 месеца и малко)  са добре, без никакви проблеми. Идеята ми е, че ако кистата не е прекалено голяма може да я махнат чак след като бебето се роди като се следи непрекъснато разбира се. Но даже и по-рано да се наложи да я махнат или по някакъв начин да я редуцират (има методи и за това) не е страшно, това е доста често срещан проблем. Лека бременност и не се шашкай.

# 13
  • Мнения: 521
 Hug Mерси момичета,
И аз се надявам да се размина. А как така са у спукали? Точно втория лекар ми каза да я оперирам. Но аз мисля да си трая зясега - дано ме размине. А вече не ме е страх - чак толкова много. Все пак има още многооооооооооо време до тогава.
 Joy baby_neutral

# 14
  • Мнения: 666
На мен ми казаха същото в началото на бременноста ми, но лекарят ми обясни че това е нормално за началото на бременноста. Кисти понякога се образуват на яйчника който е отделил яйцеклетката и спомагат за образуването на хормоните, в последствие с напредване на бременноста изчезва от самосебе си. При мен в 4 месец вече нямаше и помен. Както се изрази моят лекар наличието на киста в начална бременност е всъшност признак за нормално протичаща бременност. Според мен изчакай малко и се консултирай с още някой но не бързай да я отстраняваш. Hug

Общи условия

Активация на акаунт