А защо алкохолиците са слаби???

  • 2 702
  • 9
  •   1
Отговори
Тук си говорим за диети. Всички сме на мнение, че в алкохола има много калории. А защо аджеба алкохолиците са слаби...а newsm78?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 446
Защото карат основно на алкохол...

# 2
  • Мнения: 177
Защото като пият само алкохол, той им убива апетита и не поемат(почти, а понякога и въобще) храна.
макар че алкохола си е доста калоричен, като се има предвид колко Захар има в него.
И За мен това си е било винаги Загадка.

# 3
  • Мнения: 6 167
Няма никаква загадка.

Преди да станат алкохолици и други неща ( масата, мезето, компаниите) са били  важни за алкохолика. Доста са шкембелии.
След като преминат тънката червена линия вече само алкохола има значение.
Затова не губят време в друго. Понякога нямат и пари за друго.

Същото е и с наркоманите. В началото са на групи, чустват се част от общество, с което споделят дори иглите си. В един момент се овълчват, стават единаци, единствено да се добере до дрогата има значение, за тях само. Стават асоциални, нямат друга цел освен дрогата. Не ги интересува нищо друго.

Това е.

# 4
  • Мнения: 177
не съм съвсем съгласна_ не всички са били Шкембелии по_рано.
а дори и така да е, в 100 мл алкохол има доста голямо количество калории_ т.е. те си набавят нужните им калории чрез алкохола.
Или може би калориите от алкохола се разграждат по_бързо?!? Знам ли? трябва да има нещо, но наистина има нещо сбъркано в цялата тази работа.

# 5
  • Мнения: 463
а аз не съм виждала слаби алкохолици Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 298
"Алкохолиците, не умират от пиене, а от глад !"  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 298
Първо, слаби са, защото алкохолът убива апетита и повечето се хранят оскъдно, или не се хранят.
Второ, в алкохола няма чак толкова много калории - може да се види например във форума на Спайдърспорт www.spidersport.com(в таблицата за хранителни стойности), че няма чак толкова много калории в 100 мл, а и въглехидратите са около нулата, въпреки че се използва захар в производството.

Мисля, че ферментационните процеси изменят структурата на захарта и въпреки че има калории, те са т. нар празни калории. Не съм химик, нито биолог, не мога да го обясня научно и терминологично.

Алкохолиците наистина умират от хранителни недоимъци (освен от уврежданията, причинени от алкохола), тъй като основните хранителни вещества не присъстват в алкохола.
В един американски сайт четох, че човешкият организъм не е способен да усвоява иззяло калориите, съдържащи се в алкохола, усвоява се само малко част и затова алкохолиците са слаби.

Хората, които просто обичат да си пийват и замезват, не влизат в тази категория, защото в малки количества алкохолът действа дори като подобряващо апетита вещество. Понякога апетитът се подобрява до вълчи глад Laughing
 

# 8
  • Мнения: 2 849
а аз не съм виждала слаби алкохолици Rolling Eyes
Аз все такива ги знам  .И за мен е било загадка ,защо са слаби  Thinking

# 9
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Пияните калории.
Макар в народа да битува мнението, че чашка спиртна напитка ще помогне за храносмилането, не бива да забравяме и за това, че водката или виното са допълнителна порция калории.
Един грам алкохол внася в организма 7 калории енергия. По-малко отколкото мазнините, но повече отколкото внася захарта. И като добавка - това са от така наречените празни калории, т.е. лишени от каквито и да е ингредиенти - белтъци, витамини, минерални соли. В хода на различните химически реакции алкохолът в организма се превръща в гликоза, която, ако не се използва, се складира в организма във вид на тлъстини. Пиещите алкохол добавят още една малка подробност - отваря им се луд апетит. Малките количества алкохол - чашка алкохол или чашка бира на ден не повлияват на фигурата.
Без угризения всяка здрава жена може да приема на ден по 50 г твърд алкохол и 1/2 литър бира например. Разбира се, говорим за хората, които нямат лошия навик да седят често пред чашката.
Каква да бъде напитката?
Разбира се, no-малко калорична и в полза на здравето.
Диетолозите препоръчват най-напред червено вино, защото съдържа химически съединения, способстващи за намаляването на холестерина в кръвта и притежаващи антиракови свойства.
Бирата, благодарение на наличните в нея групи от витамини, и най-вече РР, притежава ценни хранителни свойства.

Общи условия

Активация на акаунт