Забавления на детски рожден ден! Идеи.

  • 37 567
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 883
Скоро синът ми има рожден ден. Навършва 8 години! Това е голям празник у нас - празнуваме с много деца. Винаги съм му устройвала весело детско парти с игри, забавни викторини и занимателни задачи. Но малко си поизчерпах идеите. Някой може ли да ми помогне?! Моля, споделете как празнувате вие. Или ако сте видели нещо интересно. Купонът ще е вкъщи. Гостите ще са около 12-14 деца от 6 до 10 години. Чакам с нетърпение...

# 1
  • Мнения: 883
Никой ли не може да ми помогне? Хайде, помагайте сега на мен, а после и други могат да се възползват.

# 2
  • Мнения: 338
Аз наемам клоун     costumed034 и си решавам проблема.Препоръчвам го и на теб.

# 3
  • Мнения: 883
Не става. Живея в малък град и никой не се е сетил за това... Освен аз да се направя на клоун, но проблема със забавленията пак остава.

# 4
  • Мнения: 9 990
Какво ще кажеш за нещо тематично-роботско парти?Пиратско?/Карибски пирати гледай-веднага и костюми ще ти хрумнат/Понеже е момчешко парти-предполагам нещо с принцеси не върви, но пък сигурно има и  момиченца поканени-просто максен бал-демите с рокли, кавалерите костюмирани, всички с домино на очите...музика и танци-бал...Мускератско парти? Thinking
Цирк?Всеки да подготви някакъв фокус... Party

# 5
Идеята е от книгата на Дай Ходжис "501 занимания за деца":

 Игра: Познай кой си?
Необходими са: листчета хартия, тиксо или безопасни игли

Направете:
Преди да започне играта, напишете имената на известни личности върху отделни листчета. Изберете си едно от децата и залепете или забодете листчето на гърба му. След това той трябва да разбере кой е, като задава въпроси по следния начин:
- Жена ли съм?
-Играя ли във филми?
-Българин ли съм?
-В България ли съм роден?
Отговаря се само с да или не и питащият не може да задава повече от един въпрос наведнъж на един и същ човек. Играта печели този, който е успял да отгатне кой е с най-малко въпроси.
Пожелавам весело изкарване на рожденния ден Simple Smile.

# 6
Още една идея от същата книга:
Играта се казва: Партньори

Необходими са:
 - четен брой играчи
 - картончета
 - молив или химикалка

Направете:
Опитайте се да измислите колкото се може повече неща, които вървят две по две. Ето няколко примера:
Адам и Ева
нож и вилица
топка и ракета
сапун и вода
чашка и чинийка
куче и котка
нощ и ден
и т.н
Напишете единия елемент от двойката на едно картонче, а другия на друго. разбъркайте картончетата и ги раздайте. Всеки играч трябва да получи картонче. След което играчите тръгват да търсят партньора си (като междувременно се запознават с всички останали).
Първата двойка, която се намери, е победител, но играта продължава, докато всички двойки се открият. След това заедно измислете още двойки.

# 7
Игра: Статуи

Необходимо е:
музика на касета, сд или радио

Направете:
Децата се пръсват наоколо, вие пускате музиката и те танцуват. В даден момент вие внезапно спирате музиката и всеки трябва да остане в позата, в която е бил в този момент. Наблюдавайте внимателно кой ще мръдне пръв, защото той изгаря от играта. Играта продължава, докато остане само един играч, който е победител.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Записвам се за темичката  Hug

# 9
Игра: Крокодиле, каква ти е реката?

Необходими са:деца

Направете:
Изберете детето, което ще бъде крокодила, или пък станете вие "крокодил", докато децата се научат как се играе. Останалите деца се нареждат от другата страна на въображаемата река. След това питат "крокодила" дали може да преплуват реката. "Крокодила" отговаря, че може, но при определено условие:
-Крокодиле, може ли да мина реката?
- Може, но ако имаш неща червено! (Например обувки, копчета, панделки и т.н)
Забавна игра, която помага на децата да развият езикови и други умения.

# 10
  • Мнения: 883
зори, супер си! Много съм ти благодарна. Нито една игра не ми беше известна.

# 11
Здравей, не аз съм супер а чудесната книга на Дай Ходжис "501 занимания за деца" - намираш я и си решаваш проблема веднъж завинаги.

Ето още нещо интересно от същата книга:

Игра: Открий звънчето

Необходими са:
- превръзки за очи
- звънче
- достатъчно пространство за игра

Направете:
Вържете очите на всички играчи, с изключение на един, който ще носи звънчето и ще звъни през цялото време. Останалите се опитват да хванат играча със звънчето, който трябва доста да се потруди за да не го уловят. Който докосне играча със звънчето, сваля превръзката и е негов ред да носи звънчето.

# 12
  • Мнения: 883
Ами днес я търсих тази книга и я няма. Както споменах от малък град съм. Ще ми я търсят и евентуално ако я намерят... дано е преди рожденния ден.

# 13
  • Мнения: 186
И ние имаме скоро рожден ден. И аз ще следя темата.

# 14
  • Мнения: 6 206
Аз я поръчах, дано дойде, чакам я след два дни.

Общи условия

Активация на акаунт